Резултати от 1 до 9 от общо 9

ниска скорост в домашна група

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    503
    #1

    ниска скорост в домашна група

    здравейте колеги,
    имам нужда от малко помощ.

    в нас съм с прост рутер Netgear WGR614v8.
    имам 2 лаптопа, всеки с уиндоус 7. когато взехме втория лаптоп, създадохме homegroup и скоростта беше приемлива - копиране на данни между двата с около 3 мегабайта в секунда. известно време след това не сме правили трансфер. скоро забелязах обаче, че като се опитам да копирам от единия на другия, скоростта е около 1 мегабайт в секунда, няма значение от кой на кого пращам.
    изчетох всички подобни коментари в интернет, премахнах домашната група, свързвах се директно по локалната мрежа (това явно е помагало на доста хора), ъпдейтнах драйверите на wi-fi картите, прегледах всички настройки, но нищо - проблема си остава.
    предполагам, тази промяна се е случила след някой от ъпдейтите на уиндоуса, но нямам и идея кой точно.
    щях да се примиря с ниската скорост, ако и в началото е било така, но сега просто не ми дава мира.
    от нов рутер едва ли би имало смисъл, тъй като и двете wi-fi карти на лаптопите поддържат до 52 мбит.
    моля, предложете решение на проблема.


  2.  
     
  3. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #2

    Отговор: ниска скорост в домашна група

    Един мегабайт в секунда между два лаптопа, вързани безжично към един рутер на 54g, си е напълно приемлива скорост. Теоретично скоростта е около 24 мегабита (3 мегабайта) в секунда халфдуплекс, така че нещо се бъркаш относно предишните скорости, може да вдигнеш 3 мегабайта в секунда само ако единият лаптоп е вързан с кабел.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    503
    #3

    Отговор: ниска скорост в домашна група

    реално, ако си взема по-бърз рутер, всичко ще се оправи, така ли?
    замислям се за TP-Link TL-WR1043ND, най-ниска цена за 300 мегабита, има и usb за ползване на външен хард или принтер в мрежата, което ще ме улесни доста.

  5. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #4

    Отговор: ниска скорост в домашна група

    Не, нищо няма да се промени с по-бърз рутер. След като и двете карти на лаптопите са 54G новият рутер ще работи в същия режим като стария (54G), проблемът не е в производителността на рутера, а в самата технология. Може да промениш скоростите ако смениш и рутера, и картите на лаптопите. Или ако теглиш файловете от устройство, което не е вързано безжично - може външен диск към рутера, както си посочил, може и някакъв компютър или NAS, вързан по кабел съм рутера.

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #5

    Отговор: ниска скорост в домашна група

    Скоростта може да се оправи ако махнеш кодировката на мрежата. Изключваш WPA на рутера. При самото кодиране рутера вместо да ползва скромните си възможности за трансвер, те отиват за кодиране. А когато трансвера е по-голям скоростта ти пада(толкова си може рутера)...

  7. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #6

    Отговор: ниска скорост в домашна група

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark Виж публикацията
    Скоростта може да се оправи ако махнеш кодировката на мрежата. Изключваш WPA на рутера. При самото кодиране рутера вместо да ползва скромните си възможности за трансвер, те отиват за кодиране. А когато трансвера е по-голям скоростта ти пада(толкова си може рутера)...
    да! И непременно да си преименува SSID-то "публичен дом". Като всеки желаещ, ще може да влиза вътре на воля и без грижи.

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Отговор: ниска скорост в домашна група

    Колеги , при 54 мегабитовата безжична връзка с WPA2 криптиране максималната скорост която може да се постигне е около 3 мегабайта в секунда. Аз се замислям за задръстен канал. Ibanez, пробвай да смениш канала на рутера (от настройките на WIFI).

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #8

    Отговор: ниска скорост в домашна група

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange Виж публикацията
    да! И непременно да си преименува SSID-то "публичен дом". Като всеки желаещ, ще може да влиза вътре на воля и без грижи.

    @fXOrange - пълно щастие няма. Няма как рутерче за 30 лв да носи 100Mbps интернет безжично, че и с WPA2 кодиране...

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    503
    #9

    Отговор: ниска скорост в домашна група

    ясно, благодаря на отзовалите се.
    това, към което съм се насочил е варианта рутер с юсб вход, за да мога да използвам външен хард като NAS.
    в момента съм на етап избиране и подготвяне на бюджета.
    като най-евтин вариант съм избрал ТПЛинк-а, който казах по-горе, но се оглеждам и към 2 модела на D-Link - едни такива цилиндрични, има възможност за личен облак, което е супер на хартия. или westerndigital в сайта им са ги представили като много добри за HD стрийм.
    още не съм решил, ще почета малко мнения.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Ниска скорост на сваляне на торенти
    От k0rnish0n във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 14-12-11, 21:56
  2. Отговори: 7
    Последно: 26-02-10, 12:25
  3. Отговори: 5
    Последно: 17-04-07, 08:31
  4. Ниска скорост по локална мрежа
    От Smurfa във форум Мрежи
    Отговори: 17
    Последно: 17-07-06, 15:00
  5. Dial-up : по-ниска скорост
    От Zviara във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 04-02-03, 20:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе