Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 50 от общо 50

Линукс рутер с поддръжка на NFS, NAS, как?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на WhiteNoise
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    46
    #46

    Re: Линукс рутер с поддръжка на NFS, NAS, как?

    Всичко е добре щом завършва добре. Хем свърши работа хем се позабавлява с Slackware и FreeBSD
    Честито!!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    11
    #47

    Re: Линукс рутер с поддръжка на NFS, NAS, как?

    Цитат Първоначално публикувано от jonia
    Благодаря dark на съседния форум хардвареБГ, ми подсказаха за:

    "FreeNAS is a free NAS (Network-Attached Storage) server, supporting: CIFS (samba), FTP, NFS, RSYNC protocols, local user authentication, Software RAID (0,1,5) with a Full WEB configuration interface. FreeNAS takes less than 32MB once installed on Compact Flash, hard drive or USB key.
    The minimal FreeBSD distribution, Web interface, PHP scripts and documentation are based on M0n0wall."

    мисля, че е това което търся, стига да поддържа добра скорост на файлов трансвер, и да е стабилно...
    Да не си мислете че Linux is a full Unix.Много имат да девлоупват още по линукс.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    71
    #48

    Re: Линукс рутер с поддръжка на NFS, NAS, как?

    Цитат Първоначално публикувано от ciento_almos
    Да не си мислете че Linux is a full Unix.Много имат да девлоупват още по линукс.
    Не, не мисля. Затова се спрях на FreeBSD, за сега ме устройва. Върши ми работа, по-добре от Вин.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    166
    #49

    Re: Линукс рутер с поддръжка на NFS, NAS, как?

    ето го и моето мнение, неможах да изчета всички постове.
    Но според мен щом не разбираш от консола , а имаш бавно пс , най-добрия избор е Ubuntu Server. Лесно се инсталра, има много пакети за него както и много добра система за инсталация на тях - пишеш apt-get BitchX и следмалко имаш BitchX. Освен това има доста HOW-TO точно как да направиш конкретни неща, а и са написани за аматьори.
    Запишеш ли си Slackware или FreeBSD сам ще си го набуташ. Ползвал съм и двете системи за рутер, в момента съм с един Slackware , който е настроен и пъхнат в един шкаф, не съм го барал повече от година, като спре сам се пуска, прави настройки и всичко. Но това за да го направя съм загубил около 1-2 седмици в четене и пак не работи точно както искам. FreeBSD и Slackware са много мощни дистрибуций, но трябва да имаш някакви познания за линукс за да ги настройш иначе ще ги намразиш на 2рия ден, особено FreeBSD-то е като трън в гащите като вземеш да му настройваш service-ите.

    Слагай си едно убунто сървър и да ти е спокойно на главата

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    71
    #50

    Re: Линукс рутер с поддръжка на NFS, NAS, как?

    Цитат Първоначално публикувано от g_ishkitiev
    ....
    Запишеш ли си Slackware или FreeBSD сам ще си го набуташ. ...
    ..... в момента съм с един Slackware ,...
    защо ли се набутваш?
    ... не съм го барал повече от година, като спре сам се пуска,...
    , аха ето защо!
    ... FreeBSD и Slackware са много мощни дистрибуций, но трябва да имаш някакви познания за линукс
    познания за Slackware да , но FreeBSD за мен не е линукс доста се различават
    ... особено FreeBSD-то е като трън в гащите като вземеш да му настройваш service-ите...
    FreeBSD ми се струва по-лесен, от колкото Slackware, разбира се отне ми не две седмици, а два месеца, но какво значение има това?
    Слагай си едно убунто сървър и да ти е спокойно на главата
    Не , благодаря, опитвал съм какви ли не версии, не можах да си харесам нещо. От всички линукси, с графичен вид, на стара машинка най-добре се представя вин98.
    Не се заяждам, но за конкретни сървърни цели FreeBSD-то ми пасва.
    Май от тук натам, коментарите са само флуд....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. мрежа уиндоус-линукс през рутер
    От stan75 във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 24-04-09, 16:06
  2. Създаване на рутер под линукс?
    От radop във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 26-10-06, 17:11
  3. оферта за поддръжка
    От TopBG във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 14-03-05, 18:58
  4. Поддръжка на процесор...
    От Stealth във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 18-06-03, 00:48
  5. Поддръжка на PC-та в зала. Пари?
    От rozovata pantera във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 18
    Последно: 28-09-02, 03:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе