Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 109

Споделяне на Интернет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #31

    Re: Споделяне на Интернет

    Цитат Първоначално публикувано от llll
    Добре, няма ли някой от защитниците на тезата за един компютър в мрежата все пак да обясни какво разбира под това, а не само да ми бута рейтинга надолу (не че ми плащат съобразно рейтинга ми...). Колкото и тъп да изглежда въпросът ми, все пак в мрежата се вижда само един компютър (то, ако се виждаше и друг, тогава щеше да ме резне ... ). Или това не е критерий? А ако свалям филмче(или друга информацийка) на шернат диск, това също ли се брои за нарушение ? Или свалена информацийка я изпека на CD и дам на някой? Трябва да уточня, че тези ми терзания са принципни- в моя договор няма такива глупости за брой компютри ...
    Все пак някой няма ли да отговори на въпросчето ми? Докато не дефинираме някакво точно понятие- само си чешем езиците...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #32

    Re: Споделяне на Интернет

    Цитат Първоначално публикувано от llll
    Все пак някой няма ли да отговори на въпросчето ми? Докато не дефинираме някакво точно понятие- само си чешем езиците...
    Може би трябва да формулираш точен въпрос, а не хипотези...

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #33

    Re: Споделяне на Интернет

    Добре- точният въпрос е какво се разбира под доставка на интернет до един компютър?
    Със следващите си допълнителни въпросчета, се опитвам да вкарам отговарящия в логически loop- т.е грубо се опитвам да го накарам да потвърди, че работата, която на практика върши едно прокси са позволени да се правят ръчно... И накрая (може би?) ще попитам защо синковеца продава интернет на повече хора, отколкото може да поеме канала му и после реве, че не било чесно....

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    279
    #34

    Re: Споделяне на Интернет

    Хахах, отново този спор за 78-и път . Преди обяснявах надълго и нашироко защо не е редно да се делка нета, ама после видях, че няма оправия (демек, никой не се и опитва даже да разбере) и затова стигнах до извода, че най-правилнитя аргумент е: Ако в договора ти с доставчика и в общите условия пише, че нета е за един компютър и ти си се съгласил и си го подписал, всякакви мисловни и словесни еквилибристики нататък са излишни - делиш ли, нарушител си. Всякакви обяснения за това как не товариш канала или как не ти стоят включени компютрите непрекъснато, или пък, че можело да си правиш квото искаш, щот си си платил, разбираш ли, са безмислени.

    Иначе по принцип, и аз съм срещу крайностите и не смятам, че още един компютър в къщи е кой-знае-какво. Само да не бичат торенти денонощно, че не можем да им насмогнем... :D

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #35

    Re: Споделяне на Интернет

    @llll
    Отговора на въпроса ти е даден доста точно в едни предишни дискусии по тази тема и ти препоръчвам да ги прочетеш!
    Ако трябва да правим аналогия с доставката на интернет, аз бих го сравнил с закуската на шведска маса в хотел, където съм наел апартамент за семейството си. Аз съм си платил апартамента за мен, жена ми и двете ми деца, те закусват с мен и това не прави никакво впечатление на управителя. Баровеца, наел сам съседния апартамент също закусва и изяжда много по-малко от моето семейство, но това също не прави впечатление на управителя. Но ако аз поканя компанията от още три семейства, които са спали в съседния хотел, където не предлагат закуска да закусят с мен, това ще ядоса управителя и той ще ги изгони, а много вероятно и аз ще бъда поканен да напусна хотела. Надявам се да си ме разбрал.

  7. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #36

    Re: Споделяне на Интернет

    @Lupus, не е баш така ми се струва. Според мен ситуацията е следната - купуваш си цяла торта в сладкарница - дали ще я ядеш сам или ще почерпиш и семейството, сладкарницата все е с една торта назад.
    Сладкарницата обаче много би се радвала, ако можеше да продаде по една цяла торта на всеки от членовете на твоето семейство

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #37

    Re: Споделяне на Интернет

    @WISP,
    От предния разговор аз обаче вече си мисля и друго.
    Мисля си как ли бих реагирал, ако "доставката на интернет до един компютър" е обичайна практика на легалните интернет доставчици.
    А аз съм не прост потребител, а производител или поне търговец на компютърни компоненти.
    Мисля, че бих ви загризал. Бих ви загризал, WISP, при първа удала ми се и на място възможност! Че вие по този начин "закрепостявате" домакинствата към един компютър! А аз имам полза да имат и да изпитват нужда от повече, даже и единият да е дърво, щото или утре ще отвори работа на сервиза ми или поне на компютърните ми компоненти за подмяна.
    Лично според мен това понятие "до един компютър" всъщност не е легитимно и няма да го бъде много дълго време. Едва ли някой чете договорите в махалите под лупа, но тръгне ли да го прави... Зле.
    Поздрави!

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #38

    Re: Споделяне на Интернет

    Цитат Първоначално публикувано от Cko
    @Lupus, не е баш така ми се струва. Според мен ситуацията е следната - купуваш си цяла торта в сладкарница - дали ще я ядеш сам или ще почерпиш и семейството, сладкарницата все е с една торта назад.
    Сладкарницата обаче много би се радвала, ако можеше да продаде по една цяла торта на всеки от членовете на твоето семейство
    Аз тортата бих я оприличил на купуването на определен трафик - купувам си 10GB и тогава имам правото да си ги деля с когото си искам. Но плащам друга цена и тя е много по-висока от сегашните такси!

  11. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #39

    Re: Споделяне на Интернет

    Според мен аналогията с градският транспорт не е напълно точна.

    А изводите и дефинирането е само едно:

    Споделянето на интернет в едно домакинство - ТРЯБВА да бъде разрешено дори въобще да не се поставя под въпрос, та то е нещо съвсем нормално, защо иначе има фирми като Линксис, Д-линк, Нетгиър, Белкин а вече и Асус и кой ли още не, които предлагат рутери които на практика се ползват точно за това споделяне.

    Споделянето на интернет на повече от едно домакинство трябва да се таксува/санкционира или нещо такова. Споделиш ли интернета или кабелната със съседа все едно си мини-интернет доставчик или мини-кабелен оператор, само че без милионите разходи, лицензи, данъци и други такива. Освен ако не си поканил съседа/съседката да живее у вас...тогава казуса е друг вече

  12. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #40

    Re: Споделяне на Интернет

    Цитат Първоначално публикувано от Cko
    @Lupus, не е баш така ми се струва. Според мен ситуацията е следната - купуваш си цяла торта в сладкарница - дали ще я ядеш сам или ще почерпиш и семейството, сладкарницата все е с една торта назад.
    Сладкарницата обаче много би се радвала, ако можеше да продаде по една цяла торта на всеки от членовете на твоето семейство
    Не е същото....сладкарницата би се радвала да продаде по парче от тортата на всеки от семейството - предполага се че едно парче примерно струва 1.20лв., а цяла торта от 10 парчета струва 10лв. Но тъй като си е за семейството ти - правиш си каквото искаш. Друго е обаче да вземеш цяла торта за 10лв. и да застанеш пред сладкарницата като продаваш парчетата по 1.10лв.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #41

    Re: Споделяне на Интернет

    Благодаря, но все пак точен отговор не видях... Няколко пъти се спомена "щом в договора пише...". Какъв е тоя договор тогава, дето никой май не може да даде дефиниция за понятието, за което питам? @Lupus, тая тема се отваря наново не от мен (съжалявам...) и хайде да опитаме да въведем някакъв ред.А за да въведем такъв- трябва да имаме точни дефиниции на нещата. Ако не можем- темата да отиде в "Дъра-бъра"...
    едит:// за мен дефиницията е ясна- получавам един адрес. Всичко останало е алабалистика.

  14.  
     
  15. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #42

    Re: Споделяне на Интернет

    Цитат Първоначално публикувано от llll
    едит:// за мен дефиницията е ясна- получавам един адрес. Всичко останало е алабалистика.
    В такъв случай дали сте 2ма или 100 зад този адрес няма значение, така ли? Тогава най-добре интернет доставчиците да въведат тарифиране "на етаж" / "на вход" / "на блок" или нещо като безумията на топлофикация - съседа се топли - ти плащаш, а за награда апартамента ти е опасан от тръби които никога не си искал.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #43

    Re: Споделяне на Интернет

    Pat, неспазването на договор се санкционира по ЗАКОН ЗА ЗАДЪЛЖЕНИЯТА И ДОГОВОРИТЕ. Естесвено, че за няколко лева никой няма да заведе съдебен иск - просто провайдера едностранно ще прекати отношенията си с въпросния потребител. Иначе си прав, че каквото не е забранено е разрешено - ако в договора не пише, че достъпа е само за един компютър, няма причина да не споделиш линията на колкото си искаш машини.

    Отбелязвам факта, че нито съм доставчик, нито работя за такъв. У дома ползвам ЛАН достъп до Интернет от квартален провайдер и имам вързани 2 ПК и (естествено) 1 рутер. Просто звъннах и ги попитах дали имат нещо против да си пусна кабел до другата стая за втори компютър и те казаха, че нямат. Ако бяха казали, че трябва малко да се доплати, щях да си доплатя. Ако искаха цена съизмерима с цената на цял абонамент, щях да си потърся друг доставчик.

    llll, това, което си написал, е мнооого далеч от "точния въпрос", най-малко защото е безсмислено. Интернет не е пица и не се доставя. Доставчикът ти доставя услуги, като най-важната от тях е достъп до интернет. В дискутирания случай доставчикът ти предлага услуга, която представлява достъп не "ДО", а "ЗА" един компютър. А на въпросът ти защо синковецът продава на повече хора, отколкото може да достави, отговорът е, че отново си в грешка. Синковецът предлага негарантирана услуга, така, че при него всичко е изрядно. Прави го, за да може такива синковци като теб и мен да вдигат скорости от няклколо мегабайта в секунда за по 20-30лв на месец. Като ти предлага негарантирана услуга това ще рече, че има теоретична възможност да постигнеш максималната скорост (тази, дето я пише в договора), но не не е задължително да я получаваш. Ако си платиш гарантирана линия (което вече означава, че ти дължи неустойка, ако не изпълни задължението си), тогава имаш правото да задаваш подобен въпрос. Само имам лекото съмнение, че и понятие си нямаш за какви пари става дума при гарантираните линии и за това ти се струва морето до колене и толко весела цялата работа.


    Добавено: WISP [+1] Точно. Единственото важно нещо е договорът.


  17. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #44

    Re: Споделяне на Интернет

    @Ghost- нито ми отговаряш на въпроса, нито задаваш или дефинираш нещо..... А относно там дето пишеш "ОТ" "ЗА"... е internet получава само един компютър.

    @Io- моля, съобразявай се, че все пак сме в раздел "Мрежи". От мрежова гледна точка, друг начин за дефиниране (освен IP address) виждаш ли?

  18. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #45

    Re: Споделяне на Интернет

    Цитат Първоначално публикувано от llll
    @Io- моля, съобразявай се, че все пак сме в раздел "Мрежи". От мрежова гледна точка, друг начин за дефиниране (освен IP address) виждаш ли?
    Прав си. И все пак помислете малко, според мен ако нямаше такива благожелателни съседи, които да поделят интернета си или да търсят споделен интернет...с две думи ако нямаше "крадци" на интернет, цените щяха да са си баснословни както в началото, интернет вкъщи - само за малцина Избрани, които пък от своя страна няма защо да имат втори компютър вкъщи. Много правилно @Lupus по-горе направи аналогия с телефоните...Нещата се развиват...и все пак в дома си да имаш интернет навсякъде е нормално....а това със съседите - не. Но и в други по-бели държави го има шейпинга. Един безработен приятел в Торонто, Канада така се изхранва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Споделяне на интернет
    От sss във форум Мрежи
    Отговори: 13
    Последно: 23-05-12, 11:48
  2. Споделяне на интернет между PC и GSM
    От getzov във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 24-01-11, 08:11
  3. Мрежа от 6 PC & 1 MAC, как? Споделяне на Интернет
    От Osvaldo във форум Технологии
    Отговори: 2
    Последно: 04-01-05, 13:11
  4. Интернет споделяне
    От Raziel във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 30-11-04, 18:59
  5. Споделяне на Интернет връзка
    От Whiskey във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-04, 11:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе