Резултати от 1 до 15 от общо 15

Ппоблем при браузване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    20
    #1

    Ппоблем при браузване

    Здравейте,понеже не съм запознат най с тези неща реших да попитам тук след като ви препоръчаха приятели.При опит да вляза в data.bg и zamunda.net ми изписва следното собщение.

    Problem Description: TCP/IP processing failure.

    Try RELOADING the page.

    This error message means that the target host did not properly respond to HTTP GET request after successfully establishing TCP connection. This may be due to problems like congestion on target host or transmission path.

    If this problem persists for extended periods of time, contact your network support team. Please, first make sure that the target is really reachable and not, for example, out of service due to maintenance.

    С реално IP съм.В същото време този проблем го няма при нито един от моята локална мрежа.Благодаря на отзовалите се.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #2

    Re: Ппоблем при браузване

    Само с тези два сайта ли имаш проблем или отваряш само локалните на доставчика ти?

  4. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #3

    Re: Ппоблем при браузване

    системното съобщение не ми прилича на генерирано от IE x.xx

    според мен твоят ISP е във война с датабг(хомелан) и затова са му резнали достъпа.

    или пък е много неграмотен и ти е сложил някаква невъзможна маска от типа на 255.0.0.х

    и така...


  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #4

    Re: Ппоблем при браузване

    Цитат Първоначално публикувано от Zaphod B
    системното съобщение не ми прилича на генерирано от IE x.xx

    според мен твоят ISP е във война с датабг(хомелан) и затова са му резнали достъпа.

    или пък е много неграмотен и ти е сложил някаква невъзможна маска от типа на 255.0.0.х

    и така...


    Това с маската можеш ли да го обясниш малко по-подробно, че ми стана интересно?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    20
    #5

    Re: Ппоблем при браузване

    Засега имам проблем само с тези 2 саита,всичко друго си го отваря без проблем.Съобщението ми го изписва с IE,Mozila i Opera по един и същ начин.Интересното е че след като си сложих друго IP(доставчика ми отстъпи 1 за проба,да проверим дали ще изчезне проблема)нямаше никаква промяна.Което ме навежда че на мисълта че проблема е някаде при мен.Но си нямам и на идея каде да го търся.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #6

    Re: Ппоблем при браузване

    Очевидно проблемът не е в твоя телевизор...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    20
    #7

    Re: Ппоблем при браузване

    Очевидно проблемът не е в твоя телевизор...
    Не те разбрах,обясни ако не те затруднява.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #8

    Re: Ппоблем при браузване

    Това ще рече, че проблемът не е при теб. Изразът идва от едно време, когато връзката по телевизията прекъсваше по време на предавания на живо. Тогава излизаше надпис "Проблемът не е у Вашия телевизор, моля изчакайте" или нещо подобно. Правеха го, защото смущенията на екрана изглеждаха по същия начин, както ако се размести антената на телевизора и много хора почваха да си настройват антените, без да има нужда.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #9

    Re: Ппоблем при браузване

    ако не бяха БГ сайтове, при това малко завоалирани, щях да ти дам съвет да пробваш през ПРОКСИ, така ще разбереш дали доставчика ти се ебава

  12. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #10

    Re: Ппоблем при браузване

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost

    Това с маската можеш ли да го обясниш малко по-подробно, че ми стана интересно?


    http://jodies.de/ipcalc

    добавено

    бе май няма значение напоследък маската...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #11

    Re: Ппоблем при браузване

    1) Защо си дал линк към този калкулатор?
    2) Как във Windows се въвежда грешна маска?
    3) Какво общо има маската с проблем в отварянето на 2 конкретни сайта?
    4) За какво маската няма значение напоследък?


  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #12

    Re: Ппоблем при браузване

    Цитат Първоначално публикувано от zeis
    Здравейте,понеже не съм запознат най с тези неща реших да попитам тук след като ви препоръчаха приятели.При опит да вляза в data.bg и zamunda.net ми изписва следното собщение.

    Problem Description: TCP/IP processing failure.
    ..............................
    С реално IP съм.В същото време този проблем го няма при нито един от моята локална мрежа.Благодаря на отзовалите се.
    A мен това ме навежда на мисълта, че проблема е при конкретния компютър - щом като всички останали от същата мрежа нямат проблем с отварянето (а и при смяна на IP адреса проблема остава - значи изключваме и бан по IP) значи търсим проблема в машината на човека.

  16. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #13

    Re: Ппоблем при браузване

    Викни някой приятел с лаптоп или намери друг компютър и го включи на мястото на твоя, за да локализираш дали проблема е в машината ти.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #14

    Re: Ппоблем при браузване

    Моя грешка. Добре, че Pat е написал "проблема остава" - прочел съм неправилно, че след смяна на IP адреса "няма проблем", а всъщност пише "няма промяна". Следователно двата поста в които казвам, че проблема не е в този компютър са неверни. Моите извинения!


    zeis, имаш ли ping до тези 2 сайта?

  18. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #15

    Re: Ппоблем при браузване

    zeis, имаш ли ping до те тези 2 сайта?
    След 3-4ч ще съм вкъщи и ще проверя.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Firewall и браузване в LAN
    От mikk във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 24-07-03, 22:34
  2. Отговори: 2
    Последно: 14-05-03, 18:10
  3. Браузване между две мрежи
    От Stan във форум Мрежи
    Отговори: 23
    Последно: 24-02-03, 10:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе