Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 24 от общо 24

Максимално разстояние за гигабит мрежа.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    24
    #16

    Re: Максимално разстояние за гигабит мрежа.

    кримпване бе човек

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #17

    Re: Максимално разстояние за гигабит мрежа.

    С кабел 5е - около 3м м/у 2 компа постигам скорост около 25МБ/с - всъщност тва е предела на запис на единия хард диск....така че може и повече да може мрежата, но дисковете ме ограничават.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #18

    Re: Максимално разстояние за гигабит мрежа.

    @Pat  мисля че максимума на хардовете е повече , просто самата мрежа спъва нещо , но тук ти си спеца и затова сигурно греша.
    КАкто и да е - Гигабит или не - кабела не трябва да превишава максимума ( според мен ) от 90 метра. Така ще имате гарантиран успех и минимум проблеми. ( проблемите могат да дойдат от ланките и switch-a .)и внимавайте за токов кабел покрай мрежовия - ако не вярвате питайте @stenly имаше подобен случай.

    @Emos  тук  за кабелите си прав. Преди време @Pat ми обясняваше защо така са наредени  кабелите - заради различното съпротивление и му вярвам - но понеже бе отдавна ( каза ми го като кримпвах един кабел на паркинга пред блока )

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #19

    Re: Максимално разстояние за гигабит мрежа.

    Там някъде са и моите резултати. Преди малко пробвах. 20 до 25МБ. Явно някой друг нещо търкаля по мрежата и скоростта не беше постоянна.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #20

    Re: Максимално разстояние за гигабит мрежа.

    бе аз ви разправях че повече от 200 Мегабита не се вдига вие не вярвахте и почнахте да философствате

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #21

    Re: Максимално разстояние за гигабит мрежа.

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    ...
    @Emos тук за кабелите си прав...
    Не съм много съгласен с това.

    UTP кабелите се състоят от четири чифта, които са усукани всеки един за себе си и по между си. Стъпката на усукване на всеки чифт е различна. Целта е да се намали прослушването (в близкия край) между тях, т.е. прехвърляне на сигнал от единия чифт към другия. Това е единият от важните параметри, от които зависи качеството, респективно максималната честота (или скорост при цифров сигнал), за която е гарантирана работата. Например разликата между Cat.3 и Cat.5 на практика е само в стъпката на усукване - около 3-4 витки на фут при Cat.3 и около 3-4 витки на инч при Cat.5. Факта, че всеки чифт е с различна от другите стъпка на усукване, обаче, води до известна разлика в импеданса на чифтовете. Но е пренебрежимо малка.

    Другият ефект от различната стъпка на усукване е, че различните чифтове от един кабел са с различна физическа дължина. При големи дължини на кабелния сегмент това оказва влияние и когато се ползват само два от чифтовете се подбират чифтове с близка стъпка => приблизително равни дължини и останалите параметри. Няма общо с качеството на всеки от тях - еднакво е. А и едва ли някой производител ще си даде зор да слага различни по качество чифтове в един кабел - вероятно ще му излезе и по-скъпо дори.

    Усукването е и причината и да се оставя този резерв от около 10% от максималната дължина от 100 метра на кабела - тя "обира" увеличената реална дължина на чифтовете в следствие на усукването. Това може да се види с прецизен LAN анализатор.

    И последно - ограничението от 100 метра не е в следствие на затихването на сигнала в кабела - другият важен параметър на този тип кабели. Нищо, че дори в CCNA курсовете пише, че е така.
    Причината е в начина на обработка на колизиите при Ethernet протокола и времето на живот на пакета (не знам дали правилно превеждам термина). Честно казано ме мързи да пиша подробно, но ако някой се интересува ще се напъна... да му намеря подходящо четиво.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #22

    Re: Максимално разстояние за гигабит мрежа.

    Цитат Първоначално публикувано от Minava6t
    ..... Усуканата двойка трябва да е минимално разсукана, колкото да влезе в перата на конектора.....
    това не го знаех...,



    ама и да го знаех - с моите клещи за 15 лв - няма как да стане без МАХимално разсукване...


  10. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #23

    Re: Максимално разстояние за гигабит мрежа.

    @emos: Исторически погледаното старите кабели кат.5 са били предвидени за 4 жила за 10baseT мрежа, 2 за телефонен апарат и 2 за комп. модем. При преминването към 100mbps и в последствие 1 gbps подредбата на жилата е запазена с цел готовите кабели да отговарят на EIA/TIA стандарта тъй че да стават за 10/100/1000 мегабитова комуникация.
    Колкото до самата тема - Дължината на кабела, по спецификация с катеогиря 6 кабел и при спазване на стандартите за отстояние от силови и високочестотни проводници 100 м са напълно гарантирани!
    Лично аз съм пускал мрежа в която най-далечните точки са 75 м от панел до панел и минава тестовете отговаряйки на Спецификацията. Ерго, до 100 метра с хубав кабел няма да има ядове!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    76
    #24

    Re: Максимално разстояние за гигабит мрежа.

    Pri po starite kategorii pyrvona4alno standarta predvijda dvete dvoiki za LAN a drugite dve za telefon, ottam idva i po niskoto im ka4estvo, v po novite standarti te sa ve4e s ednakvi parametri /razbirai nad 5e/. s takyv kabel ne moje6 podkara lan v koito se polzvat i 4etirite dvoiki

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Максимално удобно разстояние между бойлер и душ
    От nikolayvarna във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 14
    Последно: 28-09-11, 08:21
  2. Мрежа между 2 компа на голямо разстояние
    От gonzolito123 във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 16-10-05, 21:37
  3. Гигабит Нет
    От Euronimous във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 13-11-04, 16:15
  4. БТК: Почваме със скорост 1 гигабит
    От DEKAH във форум Коментирай новина
    Отговори: 4
    Последно: 31-07-04, 16:21
  5. Максимално сигурна мрежа ??
    От The_Bad_Tom-cat във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 10-07-04, 14:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе