Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Максимално разстояние за гигабит мрежа.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #1

    Максимално разстояние за гигабит мрежа.

    Здрасти.

    Има тука един спор с колегата.
    Колко е максималното разстояние, което някой е постигал практически с гигабит мрежа и тя да работи стабилно?

    Теоретически не ме интересува. Интересува ме практически опит.

    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #2

    Re: Максимално разстояние за гигабит мрежа.

    ами не че съм пробвал, но ми стана интересно, та виж какво пише в уикипедиа, а именно ... според зависи от медиа-та (дали е оптика, мед или усукан кабел)

    http://en.wikipedia.org/wiki/Gigabit_Ethernet

  4. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #3

    Re: Максимално разстояние за гигабит мрежа.

    В офиса е малко над 100м разстоянието.
    С вградени карти (broadcom) въобще не захапва - дава индикация, че връзката е 1гбит, но нищо не минава.
    С PCI карти, а сега със switch - никакъв проблем.
    В другия офис беше пак над 100м (105) - там имаше малко загуби, 3-4 пакета на 1000, но мисля, че проблемът беше в оптиката на Евроком .Връзката 105м беше между лан картата и конвертора, но там кабелът беше категория 7, а предполагам теб те интересува 5е.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #4

    Re: Максимално разстояние за гигабит мрежа.

    Да, за "медна жица" CAT5e става дума. Разстоянието е около 30-40 метра. Точно колко е не знам, че има доста чупки. Пуснахме само връзка между два суича, светна на 1Г. Довечера ще го тестваме и на трансфер как ще се държи.

    Но единият колега казваше, че над 10 метра става боза и не върви.
    Та за това исках практически опит.
    Явно някой има още да се учи как се кримпват кабели.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #5

    Re: Максимално разстояние за гигабит мрежа.

    За 30-40 метра не е никакъв проблем!!!
    Пускали сме видеонаблюдение в реално време по кабел 97 м, кат.5 без проблеми!

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #6

    Re: Максимално разстояние за гигабит мрежа.

    Става дума за гигабит с Cat5 на 97метра ли? Баси.
    Аз тази вечер се измъкнах по чорапи и тестовете се разминаха. Като имам резултати ще пиша, макар май да няма смисъл като гледам постиженията ви.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #7

    Re: Максимално разстояние за гигабит мрежа.

    е трансфера ще ви е около 200 Мбит, нали не очаквате повече

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #8

    Re: Максимално разстояние за гигабит мрежа.

    Не, разбира се. 20МБ/сек правя на 3 метра, през суича. Но още няма време за по-сериозния тест.

  11. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #9

    Re: Максимално разстояние за гигабит мрежа.

    Цитат Първоначално публикувано от saint056a
    е трансфера ще ви е около 200 Мбит, нали не очаквате повече
    Това не го разбрах, би ли обяснил

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re: Максимално разстояние за гигабит мрежа.

    Максималното разстояние за гарантирана мрежа е 100м и като си сложи 10% запас - 90м.
    На такова разстояние с кат.5е Ви гарантирам че и 100 комп. да сложите ще се видят

    Ако са само 2 -3 комп. съм правил мрежа и на 120м , но с хубав "5е" кабел, а и 4-я се изгуби по едно време. Отделно зависи и от ланките също!

    също така кабела трябва да е мин 30см под или над Силов токов кабел ( 4 кв/м )

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #11

    Re: Максимално разстояние за гигабит мрежа.

    @etg
    на работа отдавна сме с гигабитови суич и карти на компвете
    повече от 20 % много рядко съм вдигал натоварване на картата евентуално на единичен голям файл може и до 30-40% да стигне макс.
    а за вида кабели и FTP и UTP (5e, 5) на всичките си тръгва на 1 гигабит

  14.  
     
  15. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #12

    Re: Максимално разстояние за гигабит мрежа.

    Подозирах, че точно това имаш предвид, но не давай такива съвети - трансфера зависи и от картите, и от компютрите, и най-вече от това какъв е вида на трафика. А NO CARRIER никъде не е написал за какво ще се ползва това трасе и между какви машини, така че и по никакъв начин не може да се каже каква скорост може да очаква.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #13

    Re: Максимално разстояние за гигабит мрежа.

    За момента ще се работи със споделена база дани на една от машините. Впоследствие ще се мине на sql заявки, като ще се рови и из интернета, скайп и т.н. Колегата изтърси, че над 10 м *обикновено* трябва да се очакват проблеми, а на мен не ми се видя изобщо логично, та за това зададох въпроса.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    76
    #14

    Re: Максимално разстояние за гигабит мрежа.

    И дума не може да става за проблеми под 100м все пак това е стандарт! Без значение 10, 100 или 1000 стандарта гарантира 100м . Друг е въпроса за това какви компоненти се ползват/мрежови карти, кабел, конектори, ..../ както и от майсторлъка на 'майстора' . Не може да постигнеш добри резултати с некачествени компоненти и лошо кримпване/ бих вметнал 'Елементарно Уотсън' /. Усуканата двойка трябва да е минимално разсукана, колкото да влезе в перата на конектора. Ценен е съвета и на Mr.TECHNO. И друго, ако можеш да ползваш тестер за да тестваш готовите кабели направи го!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #15

    Re: Максимално разстояние за гигабит мрежа.

    На тестери не вярвам!
    Няма да задълбавам, но тяхната омическа проверка не всеки път върши работа. Т.е. да, дава ОК за типа на кабела и дали всички жила са ОК, но толкова.... Имали сме случаи за ОК от тестера, слагаме и ... грешки.
    Затова с анализатор или направо тест в реални условия! Така се тестват и внесените от кремпването разсъгласувания на параметрите на кабела.
    Търсейки все пак отговор на въпроса по-долу, намерих отговор на някои от ситуациите, представени по-горе: How Gigabit Ethernet Works Интересно, поне за мен, четиво...

    P.S. Използвам случая да попитам нещо маааалко встрани от темата - предполагам NO CARRIER ще ме извини!
    Тъй като исторически са използвали първо средните пинове за телефония (в RJ11 конектора, де!), то насетне знаем, че се заемат страничните 3 и 6 пин, и за да не се разпиляват чифтовете, то другите 2 чифта се прехвърлят на 1 и 2, 7 и 8 пин съответно. И някъде чух, че май синия чифт бил с друга константа, с не толкова високи параметри, както оранжевия и зеления.
    Някой да знае нещо по въпроса?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Максимално удобно разстояние между бойлер и душ
    От nikolayvarna във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 14
    Последно: 28-09-11, 08:21
  2. Мрежа между 2 компа на голямо разстояние
    От gonzolito123 във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 16-10-05, 21:37
  3. Гигабит Нет
    От Euronimous във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 13-11-04, 16:15
  4. БТК: Почваме със скорост 1 гигабит
    От DEKAH във форум Коментирай новина
    Отговори: 4
    Последно: 31-07-04, 16:21
  5. Максимално сигурна мрежа ??
    От The_Bad_Tom-cat във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 10-07-04, 14:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе