Резултати от 1 до 15 от общо 15

Максимално удобно разстояние между бойлер и душ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #1

    Максимално удобно разстояние между бойлер и душ

    Имам два варианта - да поставя бойлера в банята или в съседно мокро помещение. Клоня към мокрото помещение поради липса на подходящо място и естетика.
    В единия вариант, разстоянието между бойлера и душа е около 1,50 метра, и до мивката 3,00 метра.
    В другия вариант, разстоянието между бойлера и душа е около 7,50 метра, и до мивката 6,00 метра.

    Не знам как се изчислява, но при втория вариант при нормално пускане на водата колко време ще чакам. Бойлера няма да захранва други батерии.

  2.  
     
  3. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #2

    Re:Максимално удобно разстояние между бойлер и душ

    А бе формула за това няма, че да го изчисляваш. Според мен около половин минута до 1 и ще е дошла.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    29
    #3

    Re:Максимално удобно разстояние между бойлер и душ

    Не прави грешката да монтираш бойлер далече от батериите! В къщи разстоянията са 2-3 метра и винаги се дразня, докато дойде топлата вода. Изтичат между 1 и 3 литра, което е безумие, ако искаш само да си изплакнеш ръцете.

    На баща ми бях подарил хоризонтален бойлер с 4 метра тръбен път - издържа точно 1 месец и си купи вертикален, който му заема половината баня, но топлата вода е на 50см. от крана - вярвай ми, с кеф го ползвам, когато отида на гости!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #4

    Re:Максимално удобно разстояние между бойлер и душ

    Митака е прав,мисли го по-близо,тия 7,5 м са много,макар че бойлер в банята е беля,ама в твоя случай е по-добре.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #5

    Re:Максимално удобно разстояние между бойлер и душ

    Половината бойлери в Бг са в баните, къде е белята? Иначе лесно може да се изчисли времето на чакане, като знаеш кое какъв дебит има:
    - душ - 8л/минута
    -мивка - 4-5л/минута
    Изчисляваш си обема на тръбата между бойлера и батерията, разделяш на тези данни, които съм дал и получаваш времето, за което студената вода от тръбата ще изтече през батерията, за да дойде топлата.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #6

    Re:Максимално удобно разстояние между бойлер и душ

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Половината бойлери в Бг са в баните, къде е белята? Иначе лесно може да се изчисли времето на чакане, като знаеш кое какъв дебит има:
    - душ - 8л/минута
    -мивка - 4-5л/минута
    Изчисляваш си обема на тръбата между бойлера и батерията, разделяш на тези данни, които съм дал и получаваш времето, за което студената вода от тръбата ще изтече през батерията, за да дойде топлата.
    Хм, прав си. Какво беше сечението на тръбите - стандартни са. В мм.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #7

    Re:Максимално удобно разстояние между бойлер и душ

    Ако е ППР - предполагам ф20х2,5, т.е. сечението е около 15мм

  10. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #8

    Re:Максимално удобно разстояние между бойлер и душ

    И при максимално отворен кран!

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #9

    Re:Максимално удобно разстояние между бойлер и душ

    Мивката, колкото може по близо до бойлера за да не се бави топлата вода при кратки пускания, а душа максимално далеко (или в кабина) за да не се пръска с вода бойлера.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #10

    Re:Максимално удобно разстояние между бойлер и душ

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Ако е ППР - предполагам ф20х2,5, т.е. сечението е около 15мм
    Не мога да го сметна по формула, но при 7 метра е не повече от 1-2 литра.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #11

    Re:Максимално удобно разстояние между бойлер и душ

    Бойлера по-далече от спални помещения по възможност.Колкото по-здрав е бойлера толкова по- голямо БУМ става обикновенно през нощта когато няма наблюдение върху работата на бойлера.

  14.  
     
  15. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #12

    Re:Максимално удобно разстояние между бойлер и душ

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66
    Бойлера по-далече от спални помещения по възможност.Колкото по-здрав е бойлера толкова по- голямо БУМ става обикновенно през нощта когато няма наблюдение върху работата на бойлера.
    Ами за теб специално - изключвай бойлера ръчно нощно време, след като не плащаш нощен труд на часовия до бойлера. Другият вариант е да затвориш входа за студена вода към бойлера и да отвориш един от смесителите за топла вода, тогава няма опасност да гърми!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #13

    Re:Максимално удобно разстояние между бойлер и душ

    Сложил съм си контактор на нагревателя и терморелето командва операционната верига и е вечно за това нямам грижи

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #14

    Re:Максимално удобно разстояние между бойлер и душ

    Само да попитам - термозащитата на кояя верига си яюя вързал?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #15

    Re:Максимално удобно разстояние между бойлер и душ

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Само да попитам - термозащитата на кояя верига си яюя вързал?Е-е-е естествено на силовата хайде сега .Иначе по темата-бойлера ми е в мазето, тръбен път 8м., тръби 20мм.PPR ,време за пристигане на топлата вода до крайна точка около10 сек. при напълно отворен кран ,разход около 2 литра,месечен преразход на ток 1.5лв.Бойлера е 3мм неръждавейка произведен 1974г.От тогава са сменени следните консумативи -нагреватели 2бр. ,термореле и авар.термозащита по 1бр./последните 2 сменени не защото са отказали, а защото съседа през този период изхвърли 3-4 бойлера и мен ме досрамя и реших на моя да му направя подарък/.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Разстояние между вътрешно и външно тяло
    От hristo_123 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 8
    Последно: 14-01-10, 21:10
  2. Разстояние между два града ?
    От DarkRose във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 12
    Последно: 12-06-08, 08:57
  3. Отговори: 23
    Последно: 16-05-07, 05:42
  4. Мрежа между 2 компа на голямо разстояние
    От gonzolito123 във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 16-10-05, 21:37
  5. Между два LAN-а на 500м.разстояние....
    От mmony във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 21-02-05, 16:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе