Резултати от 1 до 13 от общо 13

Настройки на рутер за ADSL

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. mmb
    mmb е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    13
    #1

    Настройки на рутер за ADSL

    Слагам два screenshota ако може някой да се произнесе дали са правилни настройките. Тарифата е безкрай.
    pic1
    pic2

    мерси

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #2

    Re: Настройки на рутер за ADSL

    subnet mask-a ти попринцип трябва да е 255.255.255.0
    Има ли разумна причина да го сложиш с 252 накрая ?
    DNS-a e ok

  4. mmb
    mmb е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    13
    #3

    Re: Настройки на рутер за ADSL

    няма причина, просто така съм го видял някъде.
    Всичко друго е ОК така ли?
    Други настройки из рутера трябва ли да се правят?

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #4

    Re: Настройки на рутер за ADSL

    По подразбиране повечето ADSL рутери на БТК за домашни потребители са с маска 255.255.255.252. Често с такава маска са и рутерите за бизнес потребители, но ако не се обадиш значи не ти е проблем.
    @fanta orange, 212.39.90.42 и 212.39.90.43 са Primary и Secondary DNS сървърите на БТК.

    Не виждам някакъв проблем в настройките на този рутер, но ако кажеш какъв е проблема по-точно може и да предложим нещо по-конкретно.

    pic 2 би трябвало да са настройките на WAN porta на рутера, а pic1 са настройките на LAN интерфейса на рутера.

  6. mmb
    mmb е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    13
    #5

    Re: Настройки на рутер за ADSL

    Получи се.
    За тези, които тепърва ще го правят, пиша накратко как се получи в моя случай, понеже има толкова много теории из форумите, всеки пише нещо, друг му казва не е вярно и бях останал с впечатлението, че e нещо супер сложно а всъщност не е.

    Рутера се прави:
    192.168.2.1 (в моя случай си беше така)
    subnet mask: 255.255.255.0
    Пуска се DHCP
    Start IP: 192.168.2.100
    End IP: 192.168.2.199

    WAN Settings
    IP: 192.168.1.2
    subnet mask: 255.255.255.252
    gateway: 192.168.1.1
    DNS: 212.39.90.42
    212.39.90.43

    За компютрите, които ще получават безжично всичко си остава на auto
    За PC вързано към рутера настройките са:
    IP: 192.168.2.2
    subnet mask: 255.255.255.0
    gateway: 192.168.2.1
    DNS: 212.39.90.42
    212.39.90.43

  7. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #6

    Re: Настройки на рутер за ADSL

    А нямаше ли да е още по-лесно ако оставиш настнойките за WAN порта на Dynamic IP?
    За Лан порта ги оставяш така, както си ги написал (естествено може да ползваш и 192.168.0.1 примерно, или друга), за безжичната мрежа пак с DHCP, само имаш да въведеш едно име на безжичната мрежа и съответно някакъв начин на криптиране евентуално.
    За PC, свързано към рутера не виждам защо трябва да въвеждаш каквито и да е адреси, след като имаш пуснато DHCP на рутера, т.е. компютъра автоматично ще му се дадат необходимите адреси.

  8.  
     
  9. anchev_ab
    Guest
    #7

    Re: Настройки на рутер за ADSL

    здравейте,
    може ли и аз да задам няколко въпроса.Първо да ви запозная със ситуацията при мен.
    1. Имаме ADSL модем на БТК;
    2. от него подавам с кабел към WiFi рутер , който има и 4 изхода за Lan;
    3. от 1-ия Lan изход подавам към 16 портов суич и от него захранвам 10 компютъра по Lan;
    4. от 2-ия Lan изход подавам към друг 16 портов суич,който е на около 60 м, и от него захранвам 12 други компютъра по Lan
    5. от 3-ия Lan изход подавам към друг компютър по Lan;
    6. от 4-ия Lan изход подавам към 4 портов суич и от там подавам на 2 компютъра по Lan;
    някой би ли ми казал какви трябва да са ми настройките на компютрите, които са след суичовете и на тези, които са директно към рутера.
    Ще му бъда много благодарен.
    Става въпрос за училищна мрежа, затова е толкова усложнена.
    Трябва ми много спешно.

  10. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #8

    Re: Настройки на рутер за ADSL

    Най-лесно оставяш всичко на DHCP и готово. Не си споменал точния модел на рутера, но ако е от тея дет са по 70-80 лв, те нямат възможност поотделно да управляват четирите си лан порта, т.е. тези 4 порта сами по себе си са суич, и след тях колкото и суича да вържеш все тая, т.е. все едно си вързал всичко на един голяяям суич
    Можеш също и със статични адреси да направиш компютрите, за да ти е по-удобно, например: примерно учебна зала 1, която е вързана през суича на лан порт 1 на рутера да е с адреси от 192.168.0.10 до 192.168.0.16 (ако са 16 компютъра да кажем), в учебна зала две, която е на лан порт 2 на рутера да бъдат с адреси от 17 до 30 примерно и т.н., макар че не виждам кой знае какво удобство от цялата тая работа, само дето ще ходиш да въвеждаш адреси като луд
    Бухай всичко на динамични адреси и си гледай кефа.

    Пропуснах специално да упомена, макар, че това става ясно от горенаписаното, че компютрите, дето са след суичовете и тези, които са директно към рутера трябва да са с едни и същи настройки (пак казвам - ако рутера ти е от евтините).

  11. anchev_ab
    Guest
    #9

    Re: Настройки на рутер за ADSL

    благодарая ти за информацията.
    рутера е WiFi NETGEAR модел WGR614,54 mbps
    нещо можеш ли да ми кажеш за него, като модел и качество , защото аз в къщи съм с D-link и съм много доволен от него

  12. anchev_ab
    Guest
    #10

    Re: Настройки на рутер за ADSL

    в къщи имам WiFi рутер D-link D514 , с който съм си направил мрежа от лаптоп и стационарен компютър. бихте ли ми казали
    1.как да си направя настройките на мрежата по МАС адреси
    2.в настройките на рутера има възможност за криптиране на информацията,
    но когато си избрах един от 5 вида ми се загуби връзката.какви настройки да направя.
    снимка на панела за настройки на рутера [img][/img]

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #11

    Re: Настройки на рутер за ADSL

    А да ти направим попарка с прясно мляко за закуска?
    Май те мързи не само да търсиш, но и да четеш!!??!!??

  14.  
     
  15. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #12

    Re: Настройки на рутер за ADSL

    Цитат Първоначално публикувано от anchev_ab
    благодарая ти за информацията.
    рутера е WiFi NETGEAR модел WGR614,54 mbps
    нещо можеш ли да ми кажеш за него, като модел и качество , защото аз в къщи съм с D-link и съм много доволен от него
    Нищо не мога да ти кажа за NetGear - в къщи аз също съм с D-Link, модел DI-524, през който захранвам 2 бр стационарни компютри по кабел, и 1 бр лаптоп по безжичната мрежа. Вече стана 1 година откак го имам, единствено само го изключвам от захранването, когато ме няма за уикенда и му дърпам кабела за нета (защото съм на квартален доставчик и от бури разни да не би да изплющи нещо). Връщам се откъдето съм бил, вкарвам интернет кабела, включвам рутера (може и обратното :-D) и интернета тръгва :-)

    И вземи се поразтърси малко и тогава питай!
    Ще ти дам един жокер само - при мен поне се случва понякога, когато променям вида на криптиране (говоря обаче САМО за секцията Wireless), като дам Apply и автоматично мрежата става DISABLE, та като рестартирам рутера и после нямам безжична връзка, само трябва да отида и да си дам enable пак и готово .... Не знам дефект ли е, или е ефект, т.е. дали умишлено е направено така, но съм си му свикнал и не ми прави впечатление.

  16. lil
    lil е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    115
    #13

    Re: Настройки на рутер за ADSL

    Аз имам NetgearWGR614 v6 - никакви проблеми, дава интернет на 10 компютъра!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 19
    Последно: 27-01-13, 11:32
  2. Blizoo + 2 PC - настройки на рутер?
    От peter_nn във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 18-03-11, 19:21
  3. Свързване към рутер - настройки
    От Usera във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 12-02-10, 21:09
  4. бТк ADSL като рутер
    От spritable във форум Технологии
    Отговори: 4
    Последно: 11-07-06, 13:29
  5. Проблем с настройки на рутер
    От dinkomail във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 04-09-05, 01:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе