Резултати от 1 до 5 от общо 5

бТк ADSL като рутер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    94
    #1

    бТк ADSL като рутер

    Значи от близо 2 години в офиса ползвам тяхната услуга. Предлагал съм на над 10-на клиенти техния инет и съм им го инсталирал. Преди време бях чул че самия АДСЛ модем може да работи като рутер. До сега винаги след рутер-а съм слагал една "лека" линукс-ка машина която да играе ролята на рутер. Интересува ме дали найстина модем-а може да играе ролята на рутер, и ако да, какви настройки трябва да има компютрите след него...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re: бТк ADSL като рутер

    Разрови се в раздел "Телекомуникации" има много писано по въпроса. Ползвай и търсачката.
    Ще преместя темата там.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    117
    #3

    Re: бТк ADSL като рутер

    Ако се ползва бизнес абонамент нещата са много лесни. При бизнес абонамента, модема е настроен да работи и като рутер (прави NAT), освен това играе ролята на DHCP и DNS. Единственото нещо, което трябва да се направи, е да се дадат автоматични настройки на IP протокола на мрежовата карта в Windows. И модема да бъде включен чрез switch/hub към останалите компютри.
    Използването на втори рутер след модема, също не е лоша идея (аз съм направил така, с оглед да мога да контролирам нещата по-добре).
    Тук няма да засягам по-специални ситуации, когато се налага да се отварят/пренасочват портове към определен компютър.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    94
    #4

    Re: бТк ADSL като рутер

    А при неBIZ пакета как стоят нещата?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    117
    #5

    Re: бТк ADSL като рутер

    Там пак работи като рутер (с NAT) и DHCP и DNS, но с уловката, че раздава само един адрес - т.е. само за една работна станция.
    При опит да се включи друга, тя няма да получи адрес, и съответно няма да има достъп до интернет.
    Този проблем се решава с външен рутер.

    Не знам как е напоследък ситуацията при домашните и бизнес тарифите. Може да са решили да променят нещо, но съдейки, че преди време предлагаха хардуерен рутер като добавка в една промоция, явно нещата са си същите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 19
    Последно: 27-01-13, 12:32
  2. Продавам рутер-PHILIPS ADSL
    От gogo1007 във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 07-09-11, 17:13
  3. Отговори: 20
    Последно: 12-12-09, 18:30
  4. Отговори: 0
    Последно: 12-06-08, 21:10
  5. Настройки на рутер за ADSL
    От mmb във форум Мрежи
    Отговори: 12
    Последно: 03-10-07, 14:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе