Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27

Странен проблем с мрежа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #16

    Re: Странен проблем с мрежа

    Хмм сега забихме в 3-та глуха... (явно не е това което предполагахме)
    Ок, 2ра стъпка.. казваш, че можеш да пингваш сървъра с това XP, дори като не можеш да влезеш в него.

    Правиме още няколко теста :
    1. какво точно разбираш под влизане в сървъра.. на него има шернати файлове и ти ги гледаш?
    обичайно влизаш с сървъра с \\server , опитай да влезеш с \\ip_adress_na_servera (\\192.168.10.1 примерно ако това е адреса на сървъра), и кажи дали става.
    2. има ли пуснат някакъв Firewall на сървъра? Ако има изкючи го тестово и провери дали е от него.
    3. като стане този проблем все още можеш ли да влизаш във всяка от Win98 станциите?
    4. като стане този проблем от сървъра може ли да влезеш в твоето XP.
    5. спри всички други станции Win98 и опитвай няколко пъти да влизаш в сървъра.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #17

    Re: Странен проблем с мрежа

    Цитат Първоначално публикувано от slave
    Локална мрежа на която сървера е с winXp .4 компютъра са с инсталиран win98SE и работят безпроблемно.Един компютър е с инсталиран win XP и проблемите са снего.Държи се много нестабилно.При включване вижда сървера и 4 станции и може да се влезе само в сървера.Ако излезеш от сървера и искаш да влезеш отново не става.Казва че не е достъпенАко рестартираш може пак да влезеш в сървера ,но не винаги се получава.Сменял съм мрежова карта,работното му място на работеща станция ,включитлно и суича.когато нямам достъп пускам ping i той работи.Моля за помощ!
    slave,
    Я вземи разпиши тук настройките на всички мрежови карти - да разберем все пак колко РС-та връзваш!
    Един сървър + още 5 или още 4???
    И отговори коректно на всички зададени ти въпроси - точка по точка, а не в свободно съчинение.

    Изобщо както пише един наш уважаван съфорумец в подписа си:

    Искаш ли да получиш умен отговор, питай умно. (Гьоте)

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    255
    #18

    Re: Странен проблем с мрежа

    Сървъра е с инсталиран ХР и настройките на него са:
    192.168.10.1
    255.255.255.0
    5 броя компютри с инсталиран 98,като настройките са :
    192.168.10. 3 итн. на останалите са с различна последната цифра!
    До тук няма никакви проблеми на 5- те да работят като се обръщат към сървера за работа с КОНТО.
    На 6-та станция е инсталиран ХР с настройки :
    192.168.10.2
    255.255.255.0
    Както бях писал и по-горе тази станция работи абсолютно безпроблемно когато е с една мрежова карта, която е към локалната мрежа.В момента в който инсталирам втора мрежова карта за интернет (която е с автоматична настройка на IP) проблемите започват!
    Този компютър се обръща към сървера към мапнато устройство за работа с КОНТО,както и останалите станции!



  5. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #19

    Re: Странен проблем с мрежа

    Цитат Първоначално публикувано от slave
    Сървъра е с инсталиран ХР и настройките на него са:
    192.168.10.1
    255.255.255.0
    5 броя компютри с инсталиран 98,като настройките са :
    192.168.10. 3 итн. на останалите са с различна последната цифра!
    До тук няма никакви проблеми на 5- те да работят като се обръщат към сървера за работа с КОНТО.
    На 6-та станция е инсталиран ХР с настройки :
    192.168.10.2
    255.255.255.0
    Както бях писал и по-горе тази станция работи абсолютно безпроблемно когато е с една мрежова карта, която е към локалната мрежа.В момента в който инсталирам втора мрежова карта за интернет (която е с автоматична настройка на IP) проблемите започват!
    Този компютър се обръща към сървера към мапнато устройство за работа с КОНТО,както и останалите станции!
    Takaa..., сега след като най-после изплю камъчето (по-точно го издърпахме с ченгела ) вече се разбра, че имаш локална мрежа от 7 машини - 1 бр. сървър + 6 работни станции, от които 5 са с 98 и една с ХР.
    Питам:
    1. Кой ти е интернет доставчик - БТК или някой кабелен оператор. От това, което си писал дотук мисля, че не е БТК, а кабелен оператор, но не е зле да го уточниш. И че това, което ти наричаш модем е кабелен модем, а не рутерче на БТК. Но е добре ти да кажеш къде е истината.
    2. Как искаш да имаш интернет в мрежата си - на всички машини, вкл. сървъра или само на една - тази с второто ХР? Или на всички без сървъра? Отговори точно моля.
    3. Абсолютно сигурно ли е, че Хр-тата са ти Professional? И ако са - дали са 100% оригинални на Майкрософт, а не някакви доработки от нета (не ме инересува лицензни ли са или не, това си е твой проблем).
    След отговорите ти на горните въпроси можем да продължим...
    Очаквам отговор както писах по-горе - точка по точка.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    255
    #20

    Re: Странен проблем с мрежа

    1. Интернет доставчика е Евроком и е с кабелен модем MOTOROLA!
    2. Исакм да имам интернет само на този компютър с ХР в който влиза интернет!
    3.Абсолютно сигурно е ,че ХР е Professional -100%
    Mисля ,че дадох абсолютно точни отговори!

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #21

    Re: Странен проблем с мрежа

    Нямам за съжаление, почти никакъв опит с кабелни модеми. Но принципите за свързване са еднакви за всички типове връзка.
    Продължавам да питам: дадени ли са ти от доставчика ти някакви настройки необходими за прилагане при свързване на кабелния ти модем (напр. след чиста преинсталация на ОС)? Или мушкаш и всичко трябва да заработи? И какво ти е препоръчано от него - втора LAN карта или връзка през USB?
    Като коментар: Меко казано са ми странни настройките на модема посочени от теб:
    Цитат Първоначално публикувано от slave
    Записах настройките на компютъра ,който е с интернет и проблемите са с него!
    ...
    На МОДЕМ:
    IP:87.97.228.1
    Subnet:255.255.192.0
    gareway:87.87.192.1
    защото при resolve IP за 87.97.1821.1 получаваме unknown.ddns-catv.pl.ekk.bg,
    а за 87.87.192.1 получаваме ip-87-87-192-1.easynet.co.uk.
    А според скромното ми мнение няма логика gateway-я ти да е с адрес от Великобритания.
    Моята препоръка е да си сложиш втора ЛАН карта, на която да дадеш фиксиран IP адрес от областта в която раздава адреси модема ти и да я свържеш с него.
    Като предварително се осведомиш от доставчика си коя е тази област. ОСвен това в никой от постовете си дотук не си писал за DNS-a, който ползва модема ти.
    След това пусни Network Setup Wizard na PC-то с ХР, което искаш да има интернет (както пишеш - това е 6-тата ти станция с адрес 192.168.10.2).
    От Select the connection method избери Other, после Next, а от следващия екран избираш
    или първото или второто, което аз считам, че е по удачно, защото ти писа, че не искаш да имаш интернет на другите РС.
    Успех!
    П.С. Ако някъде греша, моля разбирачите тук да ме поправят.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    255
    #22

    Re: Странен проблем с мрежа

    Това са настройките на модема-преписал съм ги буквално!
    Доставчика не препоръчва никакви настройки,даже да смениш LAN картата не те следят по MAC адрес както беше до скоро!

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #23

    Re: Странен проблем с мрежа

    Цитат Първоначално публикувано от slave
    Това са настройките на модема-преписал съм ги буквално!
    Доставчика не препоръчва никакви настройки,даже да смениш LAN картата не те следят по MAC адрес както беше до скоро!
    Сори, чак днес видях, че има отговор от теб.
    Но все пак нищо не пишеш пробва ли това, което ти препоръчах в него и какво се получи???

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #24

    Re: Странен проблем с мрежа

    Цитат Първоначално публикувано от slave
    Това са настройките на модема-преписал съм ги буквално!
    ...
    Преписвал си, ама с грешки:
    gareway 87.87.192.1

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    255
    #25

    Re: Странен проблем с мрежа

    daaaa фатална грешка

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #26

    Re: Странен проблем с мрежа

    Абе човеко, писал си за сефте по темата на 31.10. Днес сме 25.11, а още не си написал реши ли си проблема или не?
    Тука маса народ се опитваме да ти помогнем, ама ти нито даваш точно инфо, нито казваш - оправих се.
    И ако си се оправил - кажи как - това е форум за споделяне на опит - и друг ако изпадне в ситуацията ти - да се оправи.
    А не да се обаждаш веднъж седмично с половин изречение. Меко казано безотговорно!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    255
    #27

    Re: Странен проблем с мрежа

    За съжаление не съм решил проблема.И нямам възможност всеки ден да правя проби тъй като на това място се работи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 05-11-11, 17:02
  2. Странен проблем Win 7
    От beretta92sd във форум Windows
    Отговори: 29
    Последно: 13-08-11, 08:01
  3. Странен проблем
    От BIZZART във форум Общ - софтуер
    Отговори: 24
    Последно: 23-02-07, 08:24
  4. странен проблем
    От iovkito във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 25-10-05, 13:05
  5. Странен проблем!
    От Whiskey във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 04-03-05, 18:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе