Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27

Странен проблем с мрежа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    255
    #1

    Странен проблем с мрежа

    Локална мрежа на която сървера е с winXp .4 компютъра са с инсталиран win98SE и работят безпроблемно.Един компютър е с инсталиран win XP и проблемите са снего.Държи се много нестабилно.При включване вижда сървера и 4 станции и може да се влезе само в сървера.Ако излезеш от сървера и искаш да влезеш отново не става.Казва че не е достъпенАко рестартираш може пак да влезеш в сървера ,но не винаги се получава.Сменял съм мрежова карта,работното му място на работеща станция ,включитлно и суича.когато нямам достъп пускам ping i той работи.Моля за помощ!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #2

    Re: Странен проблем с мрежа

    Единственото което се сещам, след това сърцераздирателно описание е, да викнеш някой който наистина разбира от мрежи и настройки за да оправи батака.

    Добавка: Рискуваш да получиш безброй съвети тук, следването на които ще доведат до закупуване на нова техника в най-добрия случай

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #3

    Re: Странен проблем с мрежа

    Aми пусни "Set Up Home or Small Office Network" на двете ХР-та и би трябвало всичко да заспи.
    Предполага се, че ХР-тата ти са ПРО, а също и че 98-те са коректно настроени.
    Ако имаш ХР хоум, то тази версия допуска максимум едновременни конекции по мрежа.
    Дай още инфо.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    22
    #4

    Re: Странен проблем с мрежа

    За връзки през File and Printer Sharing
    XP Home edition - max 5
    XP Professional - max 10

    Моментен брой връзки може да се види така: My Computer/desen buton/ Manage/ Shared Folders/Sessions
    Ако са повече може да се "изрита" потребител с десен бутон/Disconnect

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    255
    #5

    Re: Странен проблем с мрежа

    Днес ма една от станциите с WIN98 инсталирах като втора операционна система WINXP.Когато бях в ХР -то виждай всички станции и имах достъп до тях до момента в който инсталирах и 2 -ра мражова карта за връзка с интернет.И проблемите започнаха като при първата машина.На проблемната машина също има мрежова платка за връзка с интернет.Какво може да бърка втората лан карта за интернет на която не се правят настройки на IP adresite?!

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    255
    #6

    Re: Странен проблем с мрежа

    След като деинсталирах втората мрежова карта и компютъра остана с тази ,която е за вътрешната мрежа ,компютъра работи абсолютно безпроблемно.Реших да инсталирам кабелният модем и през USB да ползвам интернет, но отново се появи същия проблем.При тази ситуация ,за да се работи в локалната мрежа се изключва захранването на модема от бутона.Имали по-добро решение от това?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #7

    Re: Странен проблем с мрежа

    Има, да видиш коя настройка си пуснал та ти прави проблемите.
    Я напиши IPCONFIG в DOS Промпт и покажи IP-тата на мрежовите карти, щото ми се струва че и двете са ти на 192.168.1.ХХХ и от там ти идат конфликтите

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #8

    Re: Странен проблем с мрежа

    Както ти писах по-горе
    Цитат Първоначално публикувано от stekyman
    ...
    Предполага се, че ХР-тата ти са ПРО, а също и че 98-те са коректно настроени.
    Ако имаш ХР хоум, то тази версия допуска максимум едновременни конекции по мрежа.
    Дай още инфо.
    а както ти пише OhljovchO
    Цитат Първоначално публикувано от OhljovchO
    За връзки през File and Printer Sharing
    XP Home edition - max 5
    XP Professional - max 10
    Моментен брой връзки може да се види така: My Computer/desen buton/ Manage/ Shared Folders/Sessions
    Ако са повече може да се "изрита" потребител с десен бутон/Disconnect
    Но ти пак не пишеш какво ти е ХР-то - Про или Хоум.
    Ако е Хоум - няма как да навържеш 6-та връзка.
    И направи това, което те съветва Black Adder, ако искаш да ти се помогне.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    255
    #9

    Re: Странен проблем с мрежа

    Windows Xp Pro e операционната система.В последният пост съм написал ,че съм свалил втората LAN карта и съм пуснал интернет през USB oт модема.Така ,че остава само една мрежова карта с настройки на IP адреси.Когато имаше втора за връзка с модема за интернет ,тя беше настроена на автоматично IP!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #10

    Re: Странен проблем с мрежа

    Slave, не сме гадатели! Направи каквото ти казва Black Adder и ни дай резултата.


    На XP-то с пуснат USB модем.

    START
    RUN
    CMD.exe
    IPCONFIG

    <даваш ни резултата>

    отиваш на някоя 98-ца

    START
    RUN
    COMMAND
    IPCONFIG

    <даваш ни пак резултата>

    за да видим каква ти е топологията... и да разберем какъв е проблема

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    255
    #11

    Re: Странен проблем с мрежа

    На компютъра с WIN XP настройката на IP 192.168.1.9
    Na WIN98 e :192.168.1. 7
    Мрежата съм я настройвал аз , и IP -тата са настроени коректно.Проблема идва като се включи интернета на компютъра с ХР.На този същия компютър мрежата е нестабилна само когато се включи интернет.Без да има включен интернет машината работи безпроблемно в локалната мрежа!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #12

    Re: Странен проблем с мрежа

    Точно затова ми трябва IPConfig на тази машина докато работи.. за да видя адреса на USB Модема.. ако му дава там пaк 192.168.1.5 примерно а модема е 192.168.1.1 нищо чудно да има проблем, компютъра го разтрелват от 2 мрежи с еднакви IP-та.

    Ако искаш просто решение : смени на всички компютри в мрежата адресите от 192.168.1.ххх --> 192.168.10.ххх

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #13

    Re: Странен проблем с мрежа

    Цитат Първоначално публикувано от slave
    че съм свалил втората LAN карта и съм пуснал интернет през [size=10pt]USB oт модема[/size].Така ,че остава само една мрежова карта с настройки на IP адреси.Когато имаше втора за връзка с модема за интернет ,тя беше настроена на автоматично IP!
    Нали не мислиш, че като е през USB нямаш IP адрес, а получаваш интернет някак свише, по телепатичен път.
    95.68% съм сигурен че IP-to както и по-горе ти казах прави проблема.
    Цитат Първоначално публикувано от slave
    На компютъра с WIN XP настройката на IP 192.168.1.9
    Na WIN98 e :192.168.1. 7
    Щото от модема взимаш 192.168.1.2
    а от лан картата - 1.9
    направи каквото ти е казал DeathKnight.
    И един съвет - ако искаш да получиш качествена и навременна помощ, следвай указанията които ти се дават
    Не мисли, че искам да проникна в най-съкровенната топология на фирмената ви мрежа, карайки те да пишеш тайнствени заклинания в черния екран.
    По-този начин спестяваш много усилия за теб, и много загубено време на безработните лентяй които се опитваме да ти помогнем от добра воля и вродена глупост.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    255
    #14

    Re: Странен проблем с мрежа

    Black Adder,аз съм ти много бладарен за съветите които си ми давал и съм се оправял с твоя помощ.Много съжалявам, че съм те подразнил с моите постове ,но не съм целял това ,съжалявам!

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    255
    #15

    Re: Странен проблем с мрежа

    Записах настройките на компютъра ,който е с интернет и проблемите са с него!
    настройки на LAN card:
    IP 192.168.10.2
    Subnet:255.255.255.0
    На МОДЕМ:
    IP:87.97.228.1
    Subnet:255.255.192.0
    gareway:87.87.192.1

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 05-11-11, 17:02
  2. Странен проблем Win 7
    От beretta92sd във форум Windows
    Отговори: 29
    Последно: 13-08-11, 08:01
  3. Странен проблем
    От BIZZART във форум Общ - софтуер
    Отговори: 24
    Последно: 23-02-07, 08:24
  4. странен проблем
    От iovkito във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 25-10-05, 13:05
  5. Странен проблем!
    От Whiskey във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 04-03-05, 18:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе