Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

Рутера се ресетна???Настройки?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    10
    #1

    Рутера се ресетна???Настройки?

    Здравеите!Рутера ми е D-Link 524 и нещто се ресетва!Проблема е че не мога да го настроя!Моля някой да помогне!!!!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #2

    Re: Рутера се ресетна???Настройки?

    Как? Трябва да го занесем до някъде ли? Ами свали още малко инфо:- Поне, каква връзка ползваш и т.н.
    То тук е пълно с шамани, но миналата година беше слаба реколтата на боба та си го кътаме!!!
    В книжката към рутера си пише иначе!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re: Рутера се ресетна???Настройки?

    изтегли му нов firmware , флашни го и пробвай пак !

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #4

    Re: Рутера се ресетна???Настройки?

    Mr.TECHNO. ти пак изтрепа рибата
    Представи си че е на бТК, и ADSL_a както знаеш, дава IP 192.168.1.2 на рутера, който естествено, след Флашването по твоята мъдра препоръка, също се опитва се намести на 192.168.1.1 и да раздава адреси. И какво става в случая? Точно същото каквото и преди флашването.
    Ама то ти е простено де, така си свикнал от Windows-a - преинсталирай и ще се оправи.
    Интересно като ти се повреди колата, какво и преинсталираш?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #5

    Re: Рутера се ресетна???Настройки?

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Mr.TECHNO. ти пак изтрепа рибата
    Интересно като ти се повреди колата, какво и преинсталираш?
    Има 2 двойни букси - 2 бели и 2 черни за ресетване с Vag Com.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: Рутера се ресетна???Настройки?

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Mr.TECHNO. ти пак изтрепа рибата
    Представи си че е на бТК, и ADSL_a както знаеш, дава IP 192.168.1.2 на рутера, който естествено, след Флашването по твоята мъдра препоръка, също се опитва се намести на 192.168.1.1 и да раздава адреси. И какво става в случая? Точно същото каквото и преди флашването.
    Ама то ти е простено де, така си свикнал от Windows-a - преинсталирай и ще се оправи.
    Интересно като ти се повреди колата, какво и преинсталираш?
    Е добре де - защо все ти даваш най-черногледите идеи
    Ами ако не го направи ?
    А и човек който знае да флашва или поне си НАПРАВИ труда да прочете - ще си изтегли ъпдейта и ще си остави само рутерчето , без АДСЛ-а
    Отделно - айде пробвай се да флашнеш бтк адсл с друг firmwear!
    Тука ти избиваш рибата
    Явно не си флашвал рутери.
    Който и да е рутер не приема фаила ако не е негов освен ако се различават по ревизия , но тогава ако стане така , софтуера след това при набиване на 192.68.1.1 си иска отново флашване.

    Добавено
    Ако го флашне и се ресетне - ще си го пусне и пак ще получи 192.168.1.2 от Адсл
    а ако не може да си го настрои сам - едва ли ще тръгне да го флашва , а дори ида го направи ще си повика някой който може или ще ти пише ПМ на теб


    ПП
    Колата като се развали я оправям с инструменти с не със win !
    Това че ти го правиш и си пускаш оригиналните идеи тук е друг проблем.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    132
    #7

    Re: Рутера се ресетна???Настройки?

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Ако го флашне и се ресетне - ще си го пусне и пак ще получи 192.168.1.2 от Адсл
    Няма!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #8

    Re: Рутера се ресетна???Настройки?

    Цитат Първоначално публикувано от Carnivorous.Vulgaris
    Няма!
    Няма, ама има, ходи си чети домашното за бТК ADSL топология, па и да му даде 192.168.1.3, пак е същото - интернет през крив макарон, при положение, че самия рутер се мъчи да се представи като 192.168.1.1

    А колкото до коментара на Mr.TECHNO, ще му проипомня една поука, дето скоро не съм я споменавал - "Не давай вилица на бебе, единственото което може да направи с нея, е да си изкара окото"

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re: Рутера се ресетна???Настройки?

    @Fanta - та къде ставам смешен?
    щото няколко пъти оправям така проблеми на клиенти - на тях не им бях смешен , ама щом на теб съм ок. Това че не са ми по душа мрежите, не значи че не ги правя !!!

    Много правилно ми го каза @Black Ader -
    ще си извади окото детето !!!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    132
    #10

    Re: Рутера се ресетна???Настройки?

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Няма, ама има, ходи си чети домашното за бТК ADSL топология, па и да му даде 192.168.1.3, пак е същото - интернет през крив макарон, при положение, че самия рутер се мъчи да се представи като 192.168.1.1
    Или аз не мога да те разбера, или има разминаване. За какво 192.168.1.2, което ще получи рутера от АДСЛ-а говорим. Ако го флашне, няма да е със ZXDSL 831V4.2.g_B04_BG, а примерно със ZXDSL 831V4.2.a_B04_OV, както съм аз. В този случай при ресетване рутера няма да си получи оригиналните настройки от АДСЛ-а, а ще си остане с неговите. Моя в момента е 192.168.1.1 и работи като слънце. Поначало си беше така и така си остана. Нещо говорим за различни неща.

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #11

    Re: Рутера се ресетна???Настройки?

    Цитат Първоначално публикувано от Carnivorous.Vulgaris
    Или аз не мога да те разбера, или има разминаване. За какво 192.168.1.2, което ще получи рутера от АДСЛ-а говорим. Ако го флашне, няма да е със ZXDSL 831V4.2.g_B04_BG, а примерно със ZXDSL 831V4.2.a_B04_OV, както съм аз. В този случай при ресетване рутера няма да си получи оригиналните настройки от АДСЛ-а, а ще си остане с неговите. Моя в момента е 192.168.1.1 и работи като слънце. Поначало си беше така и така си остана. Нещо говорим за различни неща.
    Black Adder имаше в предвид , че модема е на 192.168.1.1 , рутера без да е променяно нищо и той иска да си присвои този адрес и става едно мазало.......в това отоншение много ми хареса NETGEAR WGR614, който сам ми предложи да си промени IP адреса на 10.0.0.1 за да не влиза в конфликт с модема при първоначалното си вързване в домашната мрежа. И сега чуденката ми е кой безжичен рутер да си оставя за себе си , NETGEAR-a или Linksys WRT54G.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    132
    #12

    Re: Рутера се ресетна???Настройки?

    Тук е момента да се извиня. Като пиша без да мисля бъркам рутер с модем. Тъй като става въпрос за модем и чета наред без да мисля много-много. При мен модема с изключен DHCP приема 3 IP-та - 192.168.1.3, 192.168.1.4 и .5 (PC, Laptop, PDA). Рутера - D-Link DI-524 е със 192.168.1.2 и няма никакви проблеми. Не вярвам да има рутер на който да не може да му се промени вътрешното IP.
    /edit
    И като си препрочетох поста се хванах за главата. Малко обяснение. В момента модема ми играе ролята на рутер. Оттам идва и неадекватния ми пост. Рутера D-Link-a играе ролята на безжичен switch и само свързва компютрите. Реално рутирането извършва модема.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #13

    Re: Рутера се ресетна???Настройки?

    Цитат Първоначално публикувано от fanta orange
    аналогичен => цифров
    цифров => аналогичен

    Пристигащият аналогичен сигнал ( телефонна линия,кабелна телевизия etc) е конвертиран в цифров ( компютърът разбира само от такъв )
    и обратното излизащият сигнал конвертиран в аналогичен.
    Тук навсякъде аналогичен трябва да се коригира с аналогов!!!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #14

    Re: Рутера се ресетна???Настройки?

    @Fanta кат сме по4нали да се заяждаме ADSL Модема всъщност си е рутер
    Така че определено имат много общо.
    Едното е еднопортов рутер , за кото има ограничен достъп и настройки , другото е многопортов рутер , който имаш пълен достъп и ти позволява да правиш нещата които ADSL -а не ти дава.

    @stenly на Netgear само това ми хареса 10.0.0.1 - иначе егати скопената и мудна настройка дето има
    А ако не му дам auto - трябва да се разходиш из менютата ( няма WAN а Basic setup )
    Lan Setup е много по-надоло, както и Wi-fi , а как лесно се пуска WiFi-то. Да не говоря че понякога така ресетва настройките че win-a си спира WCZ ( wireless configuration zero )
    D-link е много по-интелигентен като леснота !


    Аз искам да питам имали някой който разбира от АДСЛ настройки да попипна ADSL рутера , 4е не ми харесва нещо ?
    (коментарите си ги спестете - имам достъп до адсл ( благодарение на един колега тук от форума ,който трябва да черпя много )

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    132
    #15

    Re: Рутера се ресетна???Настройки?

    Mr.TECHNO ме е изпреварил
    @fanta orange - как на бизнес абонамента модема раздава IP-та на няколко компютъра? Може би с "аналогичен" сигнал

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам 3 рутера
    От FearMe във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 16-10-13, 15:59
  2. Камера зад 2 рутера
    От glowndark във форум Мрежи
    Отговори: 13
    Последно: 08-12-11, 11:51
  3. Проблем с рутера
    От generalidiot във форум Мрежи
    Отговори: 18
    Последно: 19-02-10, 21:11
  4. Как да си настроя VPN на рутера...
    От 4i4o Man4o във форум Технологии
    Отговори: 7
    Последно: 16-02-09, 08:29
  5. как да настоя рутера ?
    От 4i4o Man4o във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 07-02-08, 22:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе