Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Проблем с рутера

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5
    #1

    Проблем с рутера

    Здравейте на всички .Имам проблем с рутера,не мога да вляза в него.Мислех,че бъркам паролата ама го рествах 100 пъти.Адреса на рутера ми е 192.168.1.1,но когато го напиша в браузъра ми показва това http://img525.imageshack.us/i/83731980.jpg/ и стандартната парола "admin" не става,ако може някой да помогне .Аз съм БТК Adsl ако това е от значение.Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:Проблем с рутера

    На този адрес отговаря модема на бТК а не рутера ти. Нормално е да не можеш да влезеш в него. Какъв ти е рутера? Ако е D-link стадартният му IP адрес е 192.168.0.1

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5
    #3

    Re:Проблем с рутера

    Рутера ми е SENAO.Ipaddress-а му е 192.168.1.1 проверил съм го.Понякога вместо DSL Router ми изписва access point и когато напиша "admin" "уж" влиза в рутера,но не отваря страницата до краи и когато я презаредя ми изписва DSL Routre,тогава паролата вече не става.

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #4

    Re:Проблем с рутера

    Ако е така както казваш, това значи че рутера и АДСЛ модема ти са с едно ИП и става каша. Изключи модема...

  6. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #5

    Re:Проблем с рутера

    това си е точно на Виваком модема. Ако си сигурен, че и твоят рутер е с такова ИП мен лично ме съмнява. Изкарай му вхоящият кабел и опитай пак. Така ще можеш да си направиш на спокойствие настройките и те съветвам да не го държиш 192.168.1.х ами нещо по шантаво в 3тия сегмен да стане от типа 192.168.69.х

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5
    #6

    Re:Проблем с рутера

    Ip address-a рутера го видях през "command prompt" преполагам че е надежден

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5
    #7

    Re:Проблем с рутера

    Цитат Първоначално публикувано от glarus
    това си е точно на Виваком модема. Ако си сигурен, че и твоят рутер е с такова ИП мен лично ме съмнява. Изкарай му вхоящият кабел и опитай пак. Така ще можеш да си направиш на спокойствие настройките и те съветвам да не го държиш 192.168.1.х ами нещо по шантаво в 3тия сегмен да стане от типа 192.168.69.х
    Като изкарам кабела как/откъде да ги направя настройките.Съжалявам за сиг.тъпите въпроси ама съм доста неориентиран

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Re:Проблем с рутера

    Цитат Първоначално публикувано от generalidiot
    Като изкарам кабела как/откъде да ги направя настройките.Съжалявам за сиг.тъпите въпроси ама съм доста неориентиран
    Разкачи бтк модема от рутера.

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5
    #9

    Re:Проблем с рутера

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Разкачи бтк модема от рутера.
    Това го правих и не мога да заредя страницата

  12. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #10

    Re:Проблем с рутера

    Можеш ли да опишеш как е цялото свързване, понеже като ти гледам маската ми се струва че рутера ти стои само за красота някъде.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re:Проблем с рутера

    Цитат Първоначално публикувано от glarus
    Можеш ли да опишеш как е цялото свързване, понеже като ти гледам маската ми се струва че рутера ти стои само за красота някъде.
    - Много добре казано - само две устройства в локална мрежа, adsl + router.
    Ице , много добре казано !!!

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на b.shterev
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    144
    #12

    Re:Проблем с рутера

    Здравейте и от мен. Имам следния проблем. Наскоро си сложих рутер Netgear и го свързах към LAN мрежата на доставчика. Понеже МАС адреса не се разпознаваше от доставчика ми оттам ме посъветваха и му клонираха МАС с този на моя настолен компютър. Сега сигнала минава през рутера и оттам чрез кабел си захранвам с нет настолния компютър и отделно съм пуснал WI - FI мрежа за лаптопа. Няма никакви проблеми с нета...но както казах ме посъветваха от интернет доставчика ми да направя еднакви МАС адреси и на рутера и на настолния компютър. До тук добре и си работи нормално...но забелязах друго...на utorrent изведнъж ми се появи един жълт триъгълник а след време той се превръща в червена удивителна и ми изписва, че не може да се свърже тъй като рутера го ограничавал...Обаче в същия момент си свалям филми и ги сийдвам пак, дефакто си работи utorrent...но как да премахна този червен идивителен които ми изписва че рутера ми ограничавал достъпа до utorrent...Искал да отворя някакъв порт, но колкото и да го променям на случаен от менюто му, това съобщение си остава...Какво мога да направя...само да кажа, че от сайта на рутера спрях UPnP...но пак не се оправя?
    Благодаря ви предварително...

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    190
    #13

    Re:Проблем с рутера

    Виж кои портове използва utorrent-a и същите си пренасочи от рутера към IP-то на компютъра.

  17. Junior Member Аватара на b.shterev
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    144
    #14

    Re:Проблем с рутера

    Мерси за съвета...От страницата на рутера, единственото което видях да пише като порт го промених от 8080 на номера на порта с които е utorrent...разлика няма..проблема си остана, но не се и влоши...имам си интернет и на компютъра и на лаптопа и utorrent си работи и сваля и сийдва, но въпросната червена удивителна показваща че се ограничава от рутера си остана ..

  18. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #15

    Re:Проблем с рутера

    Кликни на този триъгълник. Ще ти се отвори прозорец в който пише кой порт на рутера да пренасочиш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 29-12-12, 11:19
  2. Камера зад 2 рутера
    От glowndark във форум Мрежи
    Отговори: 13
    Последно: 08-12-11, 11:51
  3. Как да си настроя VPN на рутера...
    От 4i4o Man4o във форум Технологии
    Отговори: 7
    Последно: 16-02-09, 08:29
  4. Проблем с рутера в локална мрежа
    От zla gad във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 05-08-08, 16:30
  5. как да настоя рутера ?
    От 4i4o Man4o във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 07-02-08, 22:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе