Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 37

Програма която да ми показва външното IP на друг компютър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. anchev_ab
    Guest
    #16

    Re: Програма която да ми показва външното IP на друг компютър

    нашата работа не е да администрираме мрежи,а да преподаваме информатика-в средният курс това значи в голямата си част програмиране.Който е ходил редовно на училище би трябвало да го знае!
    това първо, второ най-много ме притесняват хората ,които си мислят че знаят всичко,защото това значи че може би искат така да изглеждат в очите на другите хора.
    трето - мисля че форумите са създадени за обмяна на информация а не за място да показваме колко сме велики и където може би избиваме комплекси.
    и четвърто - дали сме добри учители - това го показват резултатите на нашите ученици и фирмите на запад, които дават луди пари тези наши "ГЛУПАВИ" ученици да работят за тях.
    Ако някого съм засегнал- да извинява!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #17

    Re: Програма която да ми показва външното IP на друг компютър

    Off:
    anchev_ab , не се засягай от постовете на Black Adder , той също ти е намекнал:
    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Извинявам се, ако изказването ми е прозвучало като заяждане, не е такова, щото знам на какъв хал са учителите, приеми го като приятелски съвет по-горното.
    От скоро си във форума и затова не знаеш , че Black Adder си пише така по принцип и изглежда все едно се заяжда . Не се връзвай , все пак компютрите и всичко свързано с тях са доста необятна тема , така че не е срамно (според мен) да питаш , но дали ще получиш адекватни отговори , това е съвсем друг въпрос.

  4. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #18

    Re: Програма която да ми показва външното IP на друг компютър

    Цитат Първоначално публикувано от anchev_ab
    както казах двете мрежи са съвсем отделно и с два модема и два рутера.
    От едната мрежа няма как да видя другата при положение че нямат физическа връзка.
    А защо не с нещо такова? http://www.noheat.com/2007/02/27/ip-...-to-any-email/

    потърси и експериментирай http://www.google.bg/search?hl=bg&q=...to+email&meta=

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #19

    Re: Програма която да ми показва външното IP на друг компютър

    Цитат Първоначално публикувано от anchev_ab
    нашата работа не е да администрираме мрежи,а да преподаваме информатика-в средният курс това значи в голямата си част програмиране.
    Значи хем искаш да администрираш мрежи, хем използваш факта че не ти е това работа, за да не четеш, а да ти дадат нещо наготово и ти папагалски да го приложиш, и при следващата подобна ситуация, ама с 1 разменен IP адрес, да дойдеш пак тук и пак да питаш същото?
    Е извинявай, ама си признай че чисто и просто искаш някаква вълшебна програма, дето има 1 бутон, и натискайки го да ти реши всички проблеми.
    Пак ти казвам - не е срамно човек да седне да научи нещо, поне от обща култура, дори да не му влиза в преките задължения.
    А пък западняците нека продължават да дават лудите пари, ама и тоя мит отдавна издъхна, драги. Нали ги гледам такива научени, от такива като теб, как студенти по Информатика вече, не знаят що е то процесор, Begin - End, за по-сложни работи да не говорим.
    И за капак, ще ти цитирам по памет откъс от Храбрия войник Швейк : Кажи на един човек истината в очите, ако е гузен - ще се обиди.

  6. anchev_ab
    Guest
    #20

    Re: Програма която да ми показва външното IP на друг компютър

    Значи хем искаш да администрираш мрежи
    не искам!! - просто ми се налага защото
    такива научени, от такива като теб, как студенти по Информатика,
    избягаха и няма кой за скромната сума от 300 лв да го върши , че се налага ние да го вършим, безплатно - не ни влиза в трудовите задължения.
    не е срамно човек да седне да научи нещо, поне от обща култура, дори да не му влиза в преките задължения.
    вярно е! Стига някой на гърба на това да не трупа собствени дивиденти !!!
    Кажи на един човек истината в очите, ако е гузен - ще се обиди.
    Кой казва че ти казваш истината!!!
    Гледна точка и субективизъм!!!
    някаква вълшебна програма, дето има 1 бутон, и натискайки го да ти реши всички проблеми.
    Това е твое тълкуване!Никъде не се споменава такова нещо.Споменава се това
    Някой може ли да ми каже дали има начин/или програма/
    .
    А и при такива изказвания във форумите :
    Мдааа, при такива учители по Информатика, нищо чудно че хората вярват, дето хакери по цял ден дебнат сайта на детските градини по целия свят, да ги строшат.
    Извинявайте г-н Учителю anchev_ab, но щом хал-хабер си нямате от мрежи, рутиране и пренасочване на портове
    не е чудно и отношението на самите ученици към учителското съсловие.Тези форуми се четат и от ученици!
    Човек трябва много да внимава какви неща пише там.Защото ако днес не може да прецени това колко лесно " ...сестра ти става курва....", то утре с болка ще разбере че е много трудно да обясни " ....че няма сестра..." на собственото си дете!
    Този отговор стана много дълъг но той основно е насочен към тези участници във форума които са тук по всякакви други причини само не и да помагат или споделят опит!
    Благодаря на всички , които се включиха!
    Мисля че изчерпахме темата!

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #21

    Re: Програма която да ми показва външното IP на друг компютър

    след "съвсем по темата" размяна на реплики и обяснения слагам черта на "мексиканските" постове. оттук нататък само по темата, ако обичате

    FearMe

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #22

    Re: Програма която да ми показва външното IP на друг компютър

    Мисля, че е по темата - защо на учениците са дадени права да инсталират програми? С тези права могат да килнат remote достъпа! Стига да знаят къде да пипнат...

    Пак се сетих, да попитам - къде в задълженията на учениците се казва, че трябва да инсталират програми на РС-тата, с които трябва да си подготвят материалите за обучението си? Защо тези РС-та не са администрирани подходящо - заключени кутии, пароли на BIOS, забранени USB портове, зареждане само от С:, форматирано само с криптирано NTFS, ограничен акаунт за келешите и само един администраторски акаунт (вградения administrator) с парола поне 10 знака, променяна веднъж седмично. Това, което може да правят след това, е да изтеглят някоя портейбъл програма и да я стартират...
    И малко допълнение - дори и тези програмки би трябвало да могат да се отрежат, ако се поиграе с Data Execution Prevention (от хелпа на ХР SP2):

    Understanding Data Execution Prevention
    Data Execution Prevention (DEP) helps prevent damage from viruses and other security threats that attack by running (executing) malicious code from memory locations that only Windows and other programs should use. This type of threat causes damage by taking over one or more memory locations in use by a program. Then it spreads and harms other programs, files, and even your e-mail contacts.

    Unlike a firewall or antivirus program, DEP does not help prevent harmful programs from being installed on your computer. Instead, it monitors your programs to determine if they use system memory safely. To do this, DEP software works alone or with compatible microprocessors to mark some memory locations as "non-executable". If a program tries to run code—malicious or not—from a protected location, DEP closes the program and notifies you.

    DEP can take advantage of software and hardware support. To use DEP, your computer must be running Microsoft Windows XP Service Pack 2 (SP2) or later, or Windows Server 2003 Service Pack 1 or later. DEP software alone helps protect against certain types of malicious code attacks but to take full advantage of the protection that DEP can offer, your processor must support "execution protection". This is a hardware-based technology designed to mark memory locations as non-executable. If your processor does not support hardware-based DEP, it's a good idea to upgrade to a processor that offers execution protection features.

    Is it safe to run a program again if DEP has closed it?
    Yes, but only if you leave DEP turned on for that program. Windows can continue to detect attempts to execute code from protected memory locations and help prevent attacks. In cases where a program does not run correctly with DEP turned on, you can reduce security risks by getting a DEP-compatible version of the program from the software publisher. For more information about what to do after DEP closes a program, click Related Topics.

    How can I tell if DEP is available on my computer?
    To open System Properties, click Start, click Control Panel, and then double-click System.
    Click the Advanced tab and, under Performance, click Settings.
    Click the Data Execution Prevention tab.

    Note
    By default, DEP is only turned on for essential Windows operating system programs and services. To help protect more programs with DEP, select Turn on DEP for all programs and services except those I select.

    Та такива ми ти работи... кучето скача според тоягата, знам аз. Имах преподавателка , която казваше: "Ако някой успее да препише при мен, то явно си заслужава оценката!" И никой не преписваше! Вдигни летвата, ако ще за спорта, ако ще за собствено удовлетворение, да не те карат да търчиш по олуците (или както беше там от "Вчера"). И тогава нищо чудно учениците да почнат да питат по форумите как да си инсталират програми!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #23

    Re: Програма която да ми показва външното IP на друг компютър

    emos, човека си каза - не му плащат за това да администрира, втрапили са му още няколко задължения, дето ги няма в длъжностната му характеристика, него не му се занимава много-много, ама пък трябва, ама пък не му и плащат достатъчно и е кисел и му се струва, че всеки се заяжда с него.
    Затова не иска да чете, а обича да пише по форумите вместо да
    Затова и ние тук се дърлим, щото пък ни се струва чудно - как така е настъпил тоя хаос. Ама повярвай- навсякъде е така, и в образователната система, и в общините и къде ли още не.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #24

    Re: Програма която да ми показва външното IP на друг компютър

    Ами ако учениците наистина са с администраторски права, за какъв чеп ще се инсталира каквото и да било, за да бъдат следени? Килват процеса и си .... Единственото, за което се сещам, че изобщо не се интересува от мнението на юзъра, е възможността в 2003 да наблюдаваш екраните на remote desktop конекциите. То няма как и да бъде спряно, де! - все пак е ресурс на сървъра, а не на клиента.

    Отново да си го кажа:
    Много ми прилича на разликата във подхода в западната и източната медицина, която много грубо може да се пооприличи на: "като се разболееш, ние ще те излекуваме" срещу "ние ще направим така, че да не се разболяваш".
    Та и тук така: учениците са упълномощени да властурбират и сега хайде да ги следим какво правят. Вместо изобщо да не се кахарим за това...

    Пак малко технически размисли:
    Аз бих инвестирал усилия в закупуването на някакъв SOHO рутер за 50-60лв, който има parental control. И в листата му бих наджипкал всички lesbos, girls, tits, boobs, penis, anal, anime, fetish и т.н. и т.н. Гласуването на сумата може да стане на учителски съвет, като за доказателство може да се подаде историята на браузването. Което пък може да стане по следния начин - ако техните РС-та са с ХР Pro, то се стартира ftp сървъра й, слага му се подходяща парола, за home папка се посочва C:\Documents and Settings\потребителско_име\Local Settings\History - там се пази историята на браузването на IE. В рутера се отваря 20 и 21-и порт по горния начин и в отделеченото РС, което ще събира доказателства (да предположим, че то пак е с ХР), тази папка се мапва под произволно име като фтп сайт в My Network Places с подходящата парола. И след това с програма за синхронизиране на папки (SyncToy в режим contribute ми идва на акъла на първо четене) всяка минута това може да е достъпно за анализ... Всяка минута? Защото някой по-отворен отворко може да е осъзнал, че има и такова нещо, като триене на историята и да го прави, преди да се изсули от залата. В края на дена се обикалят РС-тата и локалните им C:\Documents and Settings\потребителско_име\Local Settings\History се трят (чрез Delete browsing history в IE), за да си по-малък трафика и така... се надяваме отворкото да не е толкова отворен, че да спре фтп-то!

    Не знам... на мен ми е лесно да предполагам и да давам съвети, нo си нямам и най-бегла представа какво става в класните стаи... Може нищо от това, което написах, да няма практическо приложение, но поне си мисля, че е технически възможно... И ако се реализира, то противодействоето от страна на отворкото може само да радва - все пак има нещо в главата му, а не само биг титс, ует пуси и към шотс.

    anchev_ab, предполагам, че си имаш програма и норматив от материал, който трябва да се преподаде, да се изпитат всички по 2 пъти, да се правят контролни или тестове по график и да се оценяват и т.н., и т.н, и едва ли на края на скапания ден ще започнеш с бръмнала глава да натракваш правила в рутера, но ако имаш нужда от помощ, насреща съм!

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #25

    Re: Програма която да ми показва външното IP на друг компютър

    мисля, че това ще свърши работа
    Тази малка програма показва какво е IP-то ви в локалната мрежа и Интернет. Не се инсталира.

    http://www.download.bg/index.php?cls...fault&id=23427

    Download: http://files.download.bg/downloads/2...7/1.04/ip2.zip

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    59
    #26

    Re: Програма която да ми показва външното IP на друг компютър

    ако искаш само да воайорстваш и да гледаш ти трябват няколко неща.
    първо vnc е идеалното решение за следене, но изисква определен ъплоуд което е малък проблем при ADSL ъпстрийма.
    второ трябва ти dyndns.org регистрация. дърпа се софтуер на един от компютрите и той от време на време казва какъв е ип адреса към момента. всъщност ти трябва да си регистрираш юзер и да си избереш домейн. свързването става по хост от рода. юзер.блабла.орг и за актуалния ресолвинг се грижи този софт
    трето трябват ти правилните пренасочвания от модема. не разбрах дали има рутер след него или само суич. при варианта с рутера се обаждат да ти се направи дмз хост към 1.2 след което сетваш WAN порта на рутера статично ип 192.168.1.2 и алабала стандартните за АДСЛ. На ЛАН интерфейса правиш порт форуърдинг малко специфичен които е идентичен с порт форуърдинга които трябва да заявиш на хелпдеска.
    ако дойде входяща заявка на порт 5901 да се препрати на вътрешен порт 5900 на ип адрес от подмрежата 192.168.0.1 на които забиваш статично ИП адрес и знаеш че това е ПС1
    така правиш със всичките като сменяш само външния порт и ИПто външен 5902 на вътрешен5900 към 0.2 и тн

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #27

    Re: Програма която да ми показва външното IP на друг компютър

    Цитат Първоначално публикувано от hacked
    ако искаш само да воайорстваш и да гледаш ти трябват няколко неща.
    първо vnc е идеалното решение за следене, но изисква определен ъплоуд което е малък проблем при ADSL ъпстрийма.
    второ трябва ти dyndns.org регистрация. дърпа се софтуер на един от компютрите и той от време на време казва какъв е ип адреса към момента. всъщност ти трябва да си регистрираш юзер и да си избереш домейн. свързването става по хост от рода. юзер.блабла.орг и за актуалния ресолвинг се грижи този софт
    трето трябват ти правилните пренасочвания от модема. не разбрах дали има рутер след него или само суич. при варианта с рутера се обаждат да ти се направи дмз хост към 1.2 след което сетваш WAN порта на рутера статично ип 192.168.1.2 и алабала стандартните за АДСЛ. На ЛАН интерфейса правиш порт форуърдинг малко специфичен които е идентичен с порт форуърдинга които трябва да заявиш на хелпдеска.
    ако дойде входяща заявка на порт 5901 да се препрати на вътрешен порт 5900 на ип адрес от подмрежата 192.168.0.1 на които забиваш статично ИП адрес и знаеш че това е ПС1
    така правиш със всичките като сменяш само външния порт и ИПто външен 5902 на вътрешен5900 към 0.2 и тн
    hacked, темата има и предна страница и тези неща съм ги обяснил ясно и разбираемо преди някоко поста! Аз за уплоуда не се коси - ако автора на темата каже, че нещо насича, ще му дам съвет и как да си намали ъплоуда!

    P.S. Ама не мога да се стърпя, като чета такива недомислици: hacked, за динамичния резолвинг НЕ се грижи "този софт", дето е инсталиран на РС-то! Той просто периодично праща заявка към сървъра си от кой адрес изпраща заявката си към него... И сървъра му веднага присвоява на домейн името този адрес... и така до следващата му промяна!
    Съвсем отделен е въпроса, че не само DynDNS предлагат безплатна регистрация. Посочил съм друг адрес, който по-рядко го флуудват...

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #28

    Re: Програма която да ми показва външното IP на друг компютър

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Ами ако учениците наистина са с администраторски права
    Едно уточнение - зад МОН-ския рутер не само учениците, но и тамошните администратори нямат администраторски права. Всички училища се администрират от едно място.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    59
    #29

    Re: Програма която да ми показва външното IP на 

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    hacked, темата има и предна страница и тези неща съм ги обяснил ясно и разбираемо преди някоко поста! Аз за уплоуда не се коси - ако автора на темата каже, че нещо насича, ще му дам съвет и как да си намали ъплоуда!

    P.S. Ама не мога да се стърпя, като чета такива недомислици: hacked, за динамичния резолвинг НЕ се грижи "този софт", дето е инсталиран на РС-то! Той просто периодично праща заявка към сървъра си от кой адрес изпраща заявката си към него... И сървъра му веднага присвоява на домейн името този адрес... и така до следващата му промяна!
    Съвсем отделен е въпроса, че не само DynDNS предлагат безплатна регистрация. Посочил съм друг адрес, който по-рядко го флуудват...
    emos кое е недомислица? според теб това не е ли грижа като периодично праща актуален ИП адрес? като гледам нивото на даскала по информатика гледам да слеза макслимално на неговото ниво за да ме разбере. иначе не е проблем да си говорим и със съкращения които няма да схване. кое по често и рядко флудват едва ли ти или някой от форума знае. не виждам и причина да се флуди такъв сървис. както и да е.
    "Ако мрежата е на Бизнес пакет и без рутер, то на Хелпдеска заявяваш да натракат следнoто в DHCP таблицата на модема:
    МАС1 -> 192.168.1.2
    МАС2 -> 192.168.1.3
    "
    това никои от хелпдеска няма да го направи това така че слагаш статични настройки.

    boishin това да не по програмата schools online? има кординационен център които се грижи за мрежата. на БТК се заявява повреда само ако има физическо прекъсване на линията

  18. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #30

    Re: Програма която да ми показва външното IP на 

    Цитат Първоначално публикувано от hacked
    "Ако мрежата е на Бизнес пакет и без рутер, то на Хелпдеска заявяваш да натракат следнoто в DHCP таблицата на модема:
    МАС1 -> 192.168.1.2
    МАС2 -> 192.168.1.3
    "
    това никои от хелпдеска няма да го направи това така че слагаш статични настройки.
    Тук се изложих като кифладжия, за което се извинявам на всички, направили си труда да ми четат постовете. По-късно днес ще ги редактирам...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 07-03-11, 12:26
  2. Има ли програма която да чете
    От sailorbg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 30-04-06, 08:39
  3. Програма, която да...
    От Raziel във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 14-05-04, 11:53
  4. Търся програма със която...
    От TBL във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 26-02-03, 15:42
  5. Програма която да...
    От Stealth във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 25-04-02, 20:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе