Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Молба!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    26
    #1

    Молба!!!

    Като обикновен потребител и пълен лаик моля за помощ при създаването на безжична връзка между два компютъра.Ситуацията е :в едната стая имам компютър,на който има интернет бих искала да имам и на лаптопа,като разстоянието, на което ще се отдалечават е до 18 метра.Как да стане това-с рутер или по друг начин?Не на последно място са цената и марката на устройството?Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Молба!!!

    1. лаптопът има ли WiFi? ако "да" остава само т.2, ако не - трябва да си купиш разширителна платка и за него
    2. трябва да се купи wireless router (ориентировъчна цена 60-80 лв)
    3. трябва да се настрои мрежата, но давай първо да решим 1. и 2.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    26
    #3

    Re: Молба!!!

    Ако ме питаш дали лаптопа има wireless -да има.Един 'специалист' ми каза че може да създам връзка и само като купя за компютъра където влиза интернет кабела wireless карта и после между двете карти на лаптопа и компютъра да се създаде връзка-не че зная това как става.Това възможно ли е?И ако да какво е преимуществото на всяка от тези две мрежи?

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: Молба!!!

    По добре го направи с рутер. Иначе става да сложиш безжична ланка на компа с нета и от него да прашташ нет на лаптопа. Компа с нета ще е рутер. Така на лаптопа ще има нет само ако компа е включен. Варианта с рутера е много по удобен. Мислч, че 80лв не са много.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    26
    #5

    Re: Молба!!!

    Извинявам се много,сигурно ставам досадна вече но само това ли е недостатъка на лан картите?
    Ако има рутер не трябва ли да се обаждам на интернет доставчика за допълнителни настройки?
    Мисля, че ще ми искат допълнително такса за интернет на втори компютър.Благодаря ви!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    135
    #6

    Re: Молба!!!

    Аз използвам варианта с допълнителна безжична LAN карта на стационарния компютър,който по други причини е постоянно включен. Въпрос на избор. Безжичната LAN-карта е около 2 пъти по-евтина (зависи отмодела).

    Цитат Първоначално публикувано от dany_girl
    Ако има рутер не трябва ли да се обаждам на интернет доставчика за допълнителни настройки?
    Помисли, дали някой можа да ти отговори смислено на този въпрос, без да е запознат с конкретната ситуация.

    А по въпроса за допълнителната такса за втори компютър... Абе, този въпрос ще предизвика множество нравоучителни забележки. Но в крайна сметка, ако в договорът ти не пише друго, може да си включиш колкото компа искаш.
    Най-добре питай как стават нещата, без да засягаш темата за легалността, защото ще ти се карат.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #7

    Re: Молба!!!

    Най-интелигентно е с отделен рутер.
    За теб пояснявам: рутер е устройство с поне 2 мрежови карти и винаги е на границата между поне 2 мрежи - в случая на доставчика и твоята. Т.е. по един от възможните варианти можеш да сложиш 2-ра мрежова карта в РС-то "с интернета" и по тази, новата, да даваш достъп до Интернет на лаптопа. Така веднага РС-то става и рутер. Но трябва да е включено, когато искаш да имаш достъп до Интернет на лаптопа.
    Затова ти препоръчвам отделен, "хардуерен" рутер, като ето този: BR-6204Wg. Защо? Защото има възможност да клонира (т.е. да се представя пред външния свят с) МАС адреса на мрежова карта, включена след него. А МАС (произнася се "мак") адреса е "ЕГН"-то на всяко мрежово устройство. И предполагам, че в твоя случай доставчикът е записал МАС адреса на мрежовата карта на РС-то ти и позволява трафик само към него. Затова, когато рутера клонира този МАС адрес, пред доставчика всичко би трябвало да изглежда ОК.
    Друго, което предлага рутер като този, е врътка, която прилагат някои доставчици на достъп до Интернет: пакетите с информация, които се пренасят през Интернет, имат определено време на живот (TTL - Time To Live), измервано с броя на устройствата, през които преминава пакета. И въпросните доставчици пускат към клиентите пакети, като ги модифицират с TTL=1. Т.е. пакета минава през едно устройсто и умира. Едното устройство след тях е РС-то у вас. И ако си на такъв сценарий, дори и да си боцнеш 2-ра мрежова карта, лаптопа няма да има достъп до Интернет. Та рутери като този имат опция да не пипат TTL на пренасяните през тях пакети. Трябва да вметна, че и РС-та с две мрежови карти могат да го правят това, но съм срещал решения, които не са за Windows.
    Третата интересна опция е възможността (до известна степен) да разпределя по предварително дефинирано правило, общия канал. Т.е. дали всяко РС от мрежата да има равен по скорост достъп до Интернет, или на някое да се предоставя повече или по-малка част от общия канал.

    Та, както каза FearMe, реши какво ще правиш, и кажи. Ние ще помагаме!

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #8

    Re: Молба!!!

    Да добавя и от мен още един плюс на рутера - предавателя му е значително по-мощен от мрежовата карта, следователно по-голям обхват.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Re: Молба!!!

    dany, накратко - колко пари можеш да отделиш за въпросната екстра и ще ти кажем кое как

    80лв много ли са ти?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    26
    #10

    Re: Молба!!!

    Супер сте!Да си кажа честно чета по два три пъти постовете ви -нали все пак трябва да разбера нещоАми всичко клони към рутера- това явно е решението.Според договора само трябва да уведомя доставчика.Дано е така. Сега остава да видя с какви пари разполагам за рутер.Този BR-6204Wg на EDIMAX от къде и за колко може да се вземе.И да знаете че сте златни хора

  13. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #11

    Re: Молба!!!

    Edimax BR-6204Wg (Рутери) - Цени
    Edimax BR-6204Wg - СПИЙД КОМПЮТРИ
    Office 1 Superstore - Bulgaria - EDIMAX WIRELESS BR-6204WG РУТЕР, 802.11b/g, 54Mps

    Длъжен съм да вметна и за отрицателни мнения по въпроса: Edimax br-6204wg | SS7 blog


    Цитат Първоначално публикувано от dmanov
    Да добавя и от мен още един плюс на рутера - предавателя му е значително по-мощен от мрежовата карта, следователно по-голям обхват.
    Айде да попитам: И кво от това?!? Това да не ти е ТВ разпръксване?!? Нали рутера трябва да приеме изходящия от лаптопа сигнал!!!
    Накратко - поради двупосочната комуникация разстоянието се определя от по-маломощния предавател и по-нечувствителния приемник...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    26
    #12

    Re: Молба!!!

    То за всяка стока май има и положителни и отрицателни мнения!Но това ли е рутера който да взема,тази марка и т.н.?До 100 лв.мога да отделя за това.Още един път благодаря

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #13

    Re: Молба!!!

    а кой ти е доставчика? щото например бТК срещу 2.50 на месец предоставят точно такъв рутер.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #14

    Re: Молба!!!

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Айде да попитам: И кво от това?!? Това да не ти е ТВ разпръксване?!? Нали рутера трябва да приеме изходящия от лаптопа сигнал!!!
    Накратко - поради двупосочната комуникация разстоянието се определя от по-маломощния предавател и по-нечувствителния приемник...
    Нищо не разбирам от сигнали и ТВ разпръсквания. И понеже съм прост, си правя изводите по следния начин:
    Ползвах интернет на лаптопа чрез ICS, на безжичната мрежова карта на настолния компютър в хола. Във всички краища имах сигнал, но в другите стаи - не.
    Миналото лято си купих рутер Belkin от Техномаркет и сега лаптопа "лови" сигнал от всякъде (та и комшиите).

    Та, благодарение на емперичния подход, мога да отговоря на въпроса ти само "Те, такова!"

  18. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #15

    Re: Молба!!!


    Цитат Първоначално публикувано от dmanov
    Нищо не разбирам от сигнали и ТВ разпръсквания. И понеже съм прост, си правя изводите по следния начин:
    Ползвах интернет на лаптопа чрез ICS, на безжичната мрежова карта на настолния компютър в хола. Във всички краища имах сигнал, но в другите стаи - не.
    Миналото лято си купих рутер Belkin от Техномаркет и сега лаптопа "лови" сигнал от всякъде (та и комшиите).

    Та, благодарение на емперичния подход, мога да отговоря на въпроса ти само "Те, такова!"
    Остава и да си бучнал рутера отзад, дето е била антената на РС-то и да ме затириш у гъбите...
    Та: къде се е намирала антената на РС-то - зад кутията му? А къде се намира сега рутера? сигурно някъде отпред, за да му се виждат индикациите... Ако е така, проходимостта на сигнала си е съвсем различна!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Молба за помощ!
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 57
    Последно: 25-11-11, 10:23
  2. Молба за съвет
    От bogy във форум Windows
    Отговори: 15
    Последно: 14-09-08, 11:09
  3. ...с молба за съвет
    От orelyt във форум Друга битова техника
    Отговори: 2
    Последно: 27-04-08, 16:29
  4. Молба
    От dedo pop във форум Телевизори
    Отговори: 12
    Последно: 20-11-07, 23:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе