Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Молба за съвет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    39
    #1

    Молба за съвет

    Здравейте, моля за съвет! На ново ПС инсталирам ХР на диск С: /разделен на С: и D:,

    диска е АТА/. След седмица монтирам и нов диск/САТА/, също разделен на два дяла. И на

    първия дял от него инсталирам Виста /за проба/.Тя обаче /Вистата/ тръгна без никакви

    проблеми. От друга страна, се оплескаха имената на дисковете и дяловете. При ХР са:

    С:,D:, G:, H:, а при Вистата са: D:, E:, C:, F:. Въпросът ми е: Как да изтрия ХР-то и

    да оставя Вистата на дяла където е на САТА диска. Благодаря на всички, които се

    отзоват!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    282
    #2

    Re: Молба за съвет

    Ми, дясна мишка на My computer/Manage/Disk Management ми се вижда най фасулския начин. Също така и дава възможност и да си смениш буквите на диски и дялове ако те дразнят толкова много.
    Пробвала съм Partition Magic-хубава програма за същото, е с някоя функция повече.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    39
    #3

    Re: Молба за съвет

    Цитат Първоначално публикувано от tana
    Ми, дясна мишка на My computer/Manage/Disk Management ми се вижда най фасулския начин. Също така и дава възможност и да си смениш буквите на диски и дялове ако те дразнят толкова много.
    Пробвала съм Partition Magic-хубава програма за същото, е с някоя функция повече.
    Благодаря, Таня, диск мениджмънта не форматира системен диск, а искам нещо по-просто от Партишъна.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    282
    #4

    Re: Молба за съвет

    Е колко по-проста де. В My computer като дадеш дясна мишка на Це-то има формат, но не съм пробвала, но изхождайки от това че искаш да го затриваш, а не да го спасяваш сигурно можеш да поемеш риска. Ако и това не ти харесва.....мога да ти дам партишън

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    39
    #5

    Re: Молба за съвет

    Не става

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    282
    #6

    Re: Молба за съвет

    Тогава имаш две възможности: или му играеш един чук и сразу му затриваш всички ХП-та които е имал неблагоразумието да има,или все пак си помисляш за програмката, защото ако я беше пробвал още одеве до тоя момент вече щеше да си си измислил нови и хубавички букви на дисковете и дяловете,сички прилежно затрити и форматирани до един. И щастливо и доволно си караш с вистата, която е как между другото? Доволен?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    39
    #7

    Re: Молба за съвет

    Отново благодаря за отзива. Партишъна е в краен случай. Сега намерих форум в Калдатата по подобни въпроси, но е от 40+ страници, като ги изчета може би ще намеря отговор. Търсех лекия вариант, жалко че друг не се включи. Поздрав руски възпитанико /навярно/.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    39
    #8

    Re: Молба за съвет

    Цитат Първоначално публикувано от tana
    Тогава имаш две възможности: или му играеш един чук и сразу му затриваш всички ХП-та които е имал неблагоразумието да има,или все пак си помисляш за програмката, защото ако я беше пробвал още одеве до тоя момент вече щеше да си си измислил нови и хубавички букви на дисковете и дяловете,сички прилежно затрити и форматирани до един. И щастливо и доволно си караш с вистата, която е как между другото? Доволен?
    За Вистата, определено, ДА!

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    282
    #9

    Re: Молба за съвет

    Офче:
    мааааалко руско и не възпитана !, самоука, така че чети,чети в калдата

    Пак офче: чувала съм че се маха по трудно и от хп с объркани букви да знаеш

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    39
    #10

    Re: Молба за съвет

    Ние, самоуките, ще объркаме света!

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Re: Молба за съвет

    или аз нещо не разбирам, или просто не ивждам къде е проблема

    влизаш си във вистата и форматираш партишъна с ХР. в биос-а задаваш ред на стартиране с приоритет на сата диска и готово. буквите се сменят безпроблемно, само като на системния дял няма как (личен опит, подплатен с много инат и оптимистичното "е не може да няма как", последвано от "м*мка ти, да бях преинсталирал по-бързо щеше да стане. явно не може и не може " ).

    опитвам се да си представя ситуация, в която имаш проблем, и това е единственият вариант - опитваш се да смениш буквите под ХР, като се опитваш да му махнеш С-то, така ли?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    39
    #12

    Re: Молба за съвет

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    или аз нещо не разбирам, или просто не ивждам къде е проблема

    влизаш си във вистата и форматираш партишъна с ХР. в биос-а задаваш ред на стартиране с приоритет на сата диска и готово. буквите се сменят безпроблемно, само като на системния дял няма как (личен опит, подплатен с много инат и оптимистичното "е не може да няма как", последвано от "м*мка ти, да бях преинсталирал по-бързо щеше да стане. явно не може и не може " ).

    опитвам се да си представя ситуация, в която имаш проблем, и това е единственият вариант - опитваш се да смениш буквите под ХР, като се опитваш да му махнеш С-то, така ли?
    Благодаря, че взе отношение. Вистата не ми дава да форматирам системен дял. Това което разбрах, е че трябва да сменя С-то от ХР, но къде - във Вистата или в ХР-то. Просто аз съм лаик, а не Капацитет и за това търся помощ.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #13

    Re: Молба за съвет

    Цитат Първоначално публикувано от bogy
    Просто аз съм лаик, а не Капацитет и за това търся помощ.
    Лаик, професионалист - все тая, така и така си в началото на експериментите, доколкото разбрах - от ХР Windowsa се отказваш, май-май - ценни работи на харда нямаш - стартирай една нова инсталация на Vista (друг е въпроса защо ти е тая боза, но вкусове разни) и при самата инсталация, когато определяш къде да се инсталира, изтрий всички дялове и ги създай наново, с нужните ти букви.
    Ако не успееш от първия път - лошо няма, пробвай докато се получи.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    39
    #14

    Re: Молба за съвет

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Лаик, професионалист - все тая, така и така си в началото на експериментите, доколкото разбрах - от ХР Windowsa се отказваш, май-май - ценни работи на харда нямаш - стартирай една нова инсталация на Vista (друг е въпроса защо ти е тая боза, но вкусове разни) и при самата инсталация, когато определяш къде да се инсталира, изтрий всички дялове и ги създай наново, с нужните ти букви.
    Ако не успееш от първия път - лошо няма, пробвай докато се получи.
    Няма що. Добър отговор. Старая се, където ми е Уина да нямам важни неща. Но не разбрах как и изтрия и двете операционни с-ми. Но сега съм на пиано, утре на рояла ще помисля. А и като те гледам как ми намигваш ми става хубаво!
    Това е шега, но все пак , трябва да реша какво да правя.

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #15

    Re: Молба за съвет

    вистата не ти дава да форматираш системния дял на ХР-то?!
    няма такова нещо. всяка операционна система забранява форматирането на собствения си системен дял. какво се случва с чуждите не я засяга.

    системното С за самото ХР не може да се смени от ХР, а само от виста, и обратното. който е казал, че С за ХР-то може безпроблемно да се смени от самото ХР разбира колкото примабалерината на московския балет от хидропонно инженерство . смяната е възможна, но какво те чака след това... жална ти майка

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Молба за съвет при избор на LCD-TV
    От Demix във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 14-10-11, 13:39
  2. Молба за съвет при избор!
    От nut001 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 18
    Последно: 16-08-10, 17:31
  3. Молба за съвет
    От irenaiva във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 04-08-10, 02:02
  4. ...с молба за съвет
    От orelyt във форум Друга битова техника
    Отговори: 2
    Последно: 27-04-08, 16:29
  5. Молба за съвет
    От commguy_79 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 10-02-04, 16:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе