Резултати от 1 до 10 от общо 10

Интернет от контакта

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    190
    #1

    Интернет от контакта


  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #2

    Re:Интернет от контакта

    Виждал съм работещи сендери на една друга марка DEVOLO който са на същия принцип ,така че идеята не е нова,нито новаторска всъщност има и сендери за аудио видео сигнал през ел. мрежата като целта е да се ползват на места където окабеляването е трудно или невъзможно.Надявам се че и продукта на Philips ще е с подобаващо качество,но цената може би ще е около 200лв и не е сигурно дали се предлага на нашия пазар.
    За такава сума аз бих ползувал рутер.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    190
    #3

    Re:Интернет от контакта

    Цитат Първоначално публикувано от granity
    Виждал съм работещи сендери на една друга марка DEVOLO който са на същия принцип ,така че идеята не е нова,нито новаторска всъщност има и сендери за аудио видео сигнал през ел. мрежата като целта е да се ползват на места където окабеляването е трудно или невъзможно.Надявам се че и продукта на Philips ще е с подобаващо качество,но цената може би ще е около 200лв и не е сигурно дали се предлага на нашия пазар.
    За такава сума аз бих ползувал рутер.
    Е това е, да говориш и "да кажеш НИЩО"!

    " идеята не е нова, нито новаторска" - става въпрос за конкретен продукт!

    "цената МОЖЕ БИ ще е ОКОЛО 200лв" - изключително полезно предположение!

    "не е сигурно дали се предлага на нашия пазар" - брошурата е на БГ език

    "За такава сума аз бих ползувал рутер" - аз ползвам рутер за 100 лв.

  5. Junior Member Аватара на stevebg
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    84
    #4

    Re:Интернет от контакта

    Първо: за тези пари ще си купиш рутер с N стандарт който е до 300 Mbps и ще си пуснеш нет и на лаптопа,чието присъствие в дома е почти задължително
    Второ: с тези 30 Mbps си до никаде особено ако искаш да гледаш HD през мрежата
    Трето: с нашите проблеми в електрозахранванията колко време му даваш да работи?

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Re:Интернет от контакта

    @badboy,
    Занимавам се с подобни неща от 6-7 години (като се започне от Х10). Нещата не са нито прости, нито имат еднозначен отговор. Ако ти се чете сериозно по въпроса, пусни едно търсене в Google за Homeplug.

    Philips далеч не са първите в тези неща. Погледни това: http://pcworld.bg/13038_netgear_razs...ine_adapterite

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re:Интернет от контакта

    Тази технология както са писали над мен не е нова, но явно няма да се наложи. За домашна межа е скъпо, а и скоростите с вече са ниски, макар, че за домашна мрежа са поносими. Аз в момента ползва рутер за 50лв. Защо да плаща поече за нещо което не се знае дали ще върши по добра работа. Като идея ми харесва и вероятно би имало бъдеще ако стане по-масово и цените са по-ниски, както и скоростите са по-високи или поне да са сравними със 100 мегабитова мрежа. Може би за къща има мсисъл, където рутера(аксес поинта) ще се затруднява да хвърля сигнал през няколко стени. Вярно, че почти всички живеем в апартаменти и не се замисляме за проблемите на една къша.

  8.  
     
  9. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #7

    Re:Интернет от контакта

    Единствения положителен ефект според мен би имало във фирма, където искат да ползват интернет, но не им се окабелява и не им се купуват безжични адаптери за повече компютри.Там скорост не им е толкова нужна.Но всичко зависи от цената - ако е по-висока от съответните адаптери ...

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    190
    #8

    Re:Интернет от контакта

    @Lupus,

    интересува ме дали има някакво паризитно действие.....примерно в/у кабеларката.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Re:Интернет от контакта

    Цитат Първоначално публикувано от shanto
    Единствения положителен ефект според мен би имало във фирма, където искат да ползват интернет, но не им се окабелява и не им се купуват безжични адаптери за повече компютри.Там скорост не им е толкова нужна.Но всичко зависи от цената - ако е по-висока от съответните адаптери ...
    Идеята е друга. Да се направят електроуредите в една къща мрежово интегрирани и управляеми през Интернет.

    Цитат Първоначално публикувано от badboy

    @Lupus,
    интересува ме дали има някакво паризитно действие.....примерно в/у кабеларката.
    Мисля, че не. Поне от нашите опити с PLM за SmartHome не сме забелязали някакви ефекти върху кабелната, макар че опитите правихме в лабораторията ми където има и кабелна ТВ.

  12. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #10

    Re:Интернет от контакта

    Devolo Microlink dLAN AUDIO струваше преди 2 години 168 евро комплекта и предаваше само аудио сигнал и то със закъснение.За съжаление нямам инфо колко струва dLAN Wireless комплекта им но може да питаш Google. , Цената на Филипса е 79 евро в Франция тук няма да е по евтин а и с тази скорост която му дават по спецификации.Аз бих инвестирал в Draft N рутер и съм сигурен че пак би ми излезнало по- евтино и по- сигурно.Както са те посъветвали и по горе.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Странен шум при изключване от контакта
    От babati във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 18
    Последно: 01-01-13, 21:02
  2. Харчат ли ток изключени уреди,но с щепсел в контакта
    От Rozichka във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 23
    Последно: 16-02-11, 03:02
  3. Midea MSF6-12AR - при включване в контакта гърми!
    От ferrarif1 във форум Климатици Midea
    Отговори: 44
    Последно: 01-09-10, 12:46
  4. Интернет (Т)Груп - да нямаш интернет
    От Sletu във форум Черен списък
    Отговори: 19
    Последно: 14-11-09, 19:42
  5. фазомера свети и в двете дупки на контакта
    От ivan1 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 8
    Последно: 15-08-09, 15:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе