Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27

ICS & Sharing проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    169
    #16

    ICS & Sharing проблем

    zaebi Windowskiia ICS az imah sushtite problemi no vav variant WinXP -Win98se slozhih si winrouta pusnah proxyto i neta si trugna bez probvlemi inache ciala sedmica se mucheh s windowskia ICS i vse mi davashe niakakwa greshka kakwo li ne se probva dazhe po edno vreme trugna neta ama crashna WinXP-to []

    a ia napishi kakwo IP ti e dal i-net dostawchika,mozhe i bez poslednite cifri []

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #17

    ICS & Sharing проблем

    Абе като си тръгнал натам.. я сложи направо една ISA Server и дотук с проблемите. Аман от детски играчки като WinRoute и Wingate (много са мудни и яко ме дразнят).



    FearMe от 98 станцията какво виждаш!? нещо пинг понг? арп? трасерт?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    1,200
    #18

    ICS & Sharing проблем

    ti zadal li si na 98-cata che she se konectva prez lan?...shoto i az vednag mnogo ciklih i ne biah zadal che trebe da se connectva v net-a prez lan...ama tva s XP...ama principa triabva da e sushtia

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #19

    ICS & Sharing проблем

    ако щете вярвайте - не става и не става. вчера имах около половин час да отделя на проблема - прерових всички настройки - всичко е ок, обаче дръжки. и lan suite-a не помогна (sorry, ivo wolfen).



    deathknight, от 98 нищо не се вижда - нито ping-pong, нито тенис на корт...



    crashoverride, задал съм да се връзва през lan



    buggy, на rw-то снощи бях качил само lan suite тук от офиса, иначе имам и winroute, но не ми беше подръка. но той прави същото като suite-a, така че не очаквам да има промяна.



    ако имах повече време, възнамерявах да изтрия всички connection-и на 2k, да махна всичко на 98 и да ги инсталирам и конфигурирам наново. но това или ще стане през weekend-а, или направо слагам 2k/xp на втория комп и да ми се махат от главата. но се изнервих и искам да разбера защо по дяволите не става! isa server, deathknigh, d700/128/onboard video(заделени 32)&sound - дали ще върви нещо друго заедно със сървъра ? [] колкото повече мисля, толкова повече посягам към xp на мястото на 98 []. иначе и share-натите dir пак не се виждат (смених на win logon), както и очаквах...



    благодаря все пак на всички. ако разбера от какво е - ще пиша тук, че поне друг да не си къса нервите със същия проблем.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #20

    ICS & Sharing проблем

    На мене едната ISA ми е на PII/200 ..128РАМ.



    Пак те питам за това което те питах преди. 98 ти иска парола ти какво пишеш там? (ако дадеш Cancel, мрежата няма да се зареди).



    аrp -a няма ли!?

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #21

    ICS & Sharing проблем

    не говоря за парола при зареждането на мрежата, а при опит да вляза с share-ната dir. самата мрежа си се зарежда



    arp де да знам дали има - не съм слагал/махал изрично. никога не ми се е налагало да проверявам има ли го и тоя скапан протокол - всичко си e тръгваlo...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #22

    ICS & Sharing проблем

    Ahaaa.. vsicko she si kajesh ti..

    daj v share-a na security permissions .. dostup za everyone... tova za share-vete.



    ARP e komanda kato PING ne protokol.. (za da vidish dali pulzi njakvo TCP po mrejata)

    pusni ja s parametri

    ARP -A

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #23

    ICS & Sharing проблем

    аз помислих че говориш за arp - address resolution protocol (конвертиране на ip в mac адреси), и се зачудих за какъв чеп ми трябва...



    а за permission-ите - всичко е позволено още от самото начало

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #24

    ICS & Sharing проблем

    Predlagam ti ritualno da se samoubiesh pred PC-to, i ako bogovete sa milostivi shte trugne mrejata...

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    372
    #25

    ICS & Sharing проблем

    Абе ти, я вземи свали скоростта на 10mb/s и пробвай пак - веднъж и такъв странен проблем ми се яви - нещо проблемна мрежова карта беше - уж имаше мрежа, пък нямаше... Обаче на 10 тръгна нормално, иначе някакви съобщения от сорта "No access..." все изкарваше, пък от другата страна всичко си се виждаше нормално. И с "дуплексите" можеш да си поиграеш...

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    163
    #26

    ICS & Sharing проблем

    imam podoben problem samo che s XP+98se

    znachi imam 98 s WAN Adapter i iskam da si prosna neta na XP mashinata obache ne stava kak li ne probvah..

    i drugo neshto znachi prez XP-to moga da si gledam HDD-tata na 98 mashinite v zalata obache na obratnoto e nevazmojno.. razbiram che e neshto ot security permissions no.. koi i kade sa nastrojkite.. znam li.. znachi ako nqkoj moje da mi obqsni kak da si share HDD-to na Xp-to taka che da moje da se tegli ot nego a ne samo s nego da se izvarshvat operaciite....

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #27

    ICS & Sharing проблем

    не става и това е. изтрих всичко и започнах от нулата, но пак ситуацията е абсолютно същата. ще се слага xp нa 98-aтa, но след няколко дена, защото сега на компа се работи. и на 10mbits/half не става, на нищо не става. 10х на всички, а целия песронал на m$/d-link/realtech/thomson да пукнат в зависимост от това кой е виновен!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Проблем - sharing на ADSL интернет
    От npu3paka във форум Мрежи
    Отговори: 11
    Последно: 28-02-06, 17:30
  2. Проблем със sharing между Win2000 и XP
    От Pit във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 29-01-06, 10:41
  3. Проблем лаптоп->PC Sharing
    От Bobar във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 30-05-04, 15:11
  4. Sharing проблем с Windows Xp Sp1
    От Gotmog във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 13-03-04, 02:02
  5. Проблем с sharing-а
    От CbHek във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 23-11-02, 10:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе