Резултати от 1 до 8 от общо 8

Ниска скорост на сваляне на торенти

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #1

    Ниска скорост на сваляне на торенти

    Здравейте,
    абонат съм на Евроком(Телефон,цифрова и 6 Мбитов интернет).Връзката е коаксиален кабел,който влиза в модем Scientific Atlanta,от модема излиза кабела към безжичния рутер,който е Netgear WGR614v7.Лаптопа е с Win XP SP3.До преди месец и половина - два нямах проблеми със свалянето на торенти и редовно си свалях с постоянна скорост 550-600 kB/s,но оттогава насам "нещо" стана и вече скоростта на сваляне е много ниска и освен че е ниска е и непостоянна.Първо бях с Бит комет и после реших,че е нещо от него и го смених с uTorent-a.За съжаление обаче и с него нямаше промяна.Като отворя лентата,която показва графиката на скоростта е точно като синусоида,качва се до 200-250 kB/s и пада до 50kB/s и така е постоянно без значение от торента и тракера.Възможно ли е от Доставчика да ми режат скоростта,защото постоянно е така - тръгне ли да се вдига скоростта над 250 kB/s и веднага пада обратно надолу.Рестартиране на модем и рутер съм правил не един и два пъти.Порта е пренасочени в uTorenta иконката долу вдясно си свети в зелено и дава ОК.

    От Евроком единствено казват че ще предадат на техниците и нищо повече.
    Някой има ли идея какъв може да е проблема,ако е при мене изобщо?

    Забравих да кажа,че когато тествам скоростта през speedtest.net си ми показва 6 MBit download и 0.4 upload.Иначе сайтовете си ги отваря бързо и без замисляне.
    Торент клиента на Операта също работи много бавно.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re:Ниска скорост на сваляне на торенти

    а има и друго - ако коефицента ти е много нисък самия тракер те ограничава

  4. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #3

    Re:Ниска скорост на сваляне на торенти

    Ами в Арена-та коефциента ми е 0.72,но той не се е променил драстично за последните 1-2 месеца.Още повече,че в тракерите без регистрация акаунти няма,съответно мисля че няма и коефициенти(nanoset и piratebay).

    P.S.
    ...сега ми идва друго на ум,малко налудничаво,но все пак - преди два месеца си включих цифровата - възможно ли е тя да взима от нета(едва ли)?

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #4

    Re:Ниска скорост на сваляне на торенти

    ограничи уплоада на Уторента до 10Кб/с и пробвай

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #5

    Re:Ниска скорост на сваляне на торенти

    Остави само торента включен направо към модема и ще разбереш...

  7. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #6

    Re:Ниска скорост на сваляне на торенти

    Пробвах го и не е от цифровата.
    Днеска пак говорих с Евроком и ми казаха,че "имало голямо време за отговор" от мрежата и затова била такава скоростта нагоре - надолу.Напрактика не разбрах какво точно означава това!Баламосват ли ме нещо?

    P.S.
    ...току що си прегледах справката за трафика за последните три месеца.Положението е следното:
    -декември - 13GB
    -януари - 146GB
    -февруари - 81GB досега,като месеца не е свършил още.
    За Нова година си взех 42" плазма и оттогава почнах да тегля качествени филми в доста по голям обем и оттам и трафика се вдигна таман 10 кратно както се вижда от справката.Дали нямат някаква схема на такива като мене да ми режат скоростта ако правя по-голям трафик?И с тая ниска скорост един филм се точи с дни наред - смешна история.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    34
    #7

    Re:Ниска скорост на сваляне на торенти

    Според мен всичко ти е наред... колкото може да е наред де.Какво имам предвид: евроком не гарантира скоростта на нета, a ти си на 6Mbps-макс нали се сещаш ,че нет ще имат хората дето плащат повече на месец, защо не даваш още 5 или по-добре 10 лв на месец и да си сваляш нормално ,ще ти цитирам нещо от евроком:
    "Скоростите не са гарантирани и могат да се различават в отделните райони на предоставяне на услугата. Те се влияят от различни фактори, някои от които са: вида на използваните интернет ресурси; натовареността на страниците, от които се сваля информация; броя на отворените интернет адреси".
    6Mbps -17.60 leva ----15mbps-28 leva

  10. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #8

    Re:Ниска скорост на сваляне на торенти

    Според мен проблем Има!!!Това е факт - до преди Нова година нета си летеше и в момента,в който включех торрента се качваше на 650-700кБ.Предполагам,че проблема е дошъл от обединението на ЕК с Кейбълтел.И не виждам защо да плащам 30 лева за нещо,за което както казваш скоростта няма да е гарантирана.Аз в момента плащам 33 лева за цифрова,нет и телефон.
    За мен нещата са ясни - изтече ли договора си минавам на Нет1 и забравям за ЕК.За 30 лева там нета е в пъти по-добър.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. ниска скорост в домашна група
    От IBANEZ_ във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 03-12-12, 20:36
  2. Ниска скорост на сваляне на торенти
    От k0rnish0n във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 14-12-11, 22:56
  3. Отговори: 5
    Последно: 17-04-07, 09:31
  4. Ниска скорост по локална мрежа
    От Smurfa във форум Мрежи
    Отговори: 17
    Последно: 17-07-06, 16:00
  5. Dial-up : по-ниска скорост
    От Zviara във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 04-02-03, 21:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе