Резултати от 1 до 8 от общо 8

Защо ми пада скоростта след рутера?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #1

    Защо ми пада скоростта след рутера?

    Имам два абсолютно идентични "интернета" в къще със различни статични IP адреса и скорост за теглене по 64 мега бита или около 7.5-8 МВ/сек дава utorent.
    На единият компютър съм сложил рутер TP Link TL-WR941N и той е през него , като имам още 3 беззични устройства към рутера.
    Та въпроса ми е при включен само стационарен компютър кам рутира чрез кабел, защо скоростта му пада на наполовина и никога не може да качи над 5 МВ/сек ? Пробвах с махане на всички разрешени неща от секюрити или на fireware на рутера , но няма никаква промяна.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #2

    Re:Защо ми пада скоростта след рутера?

    сигурен ли си, че мрежовата ти карта не работи под 10MB?

  4. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #3

    Re:Защо ми пада скоростта след рутера?

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    сигурен ли си, че мрежовата ти карта не работи под 10MB?
    Когато забода кабела директно и сменя настройките на IP и т.н. я имам скоростта.
    Когато сложа рутера и дам автоматично да получава настройки пада скоростта.

  5. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #4

    Re:Защо ми пада скоростта след рутера?

    Не разбирам добре от първия ти пост какво точно става. Споменаваш два идентични "интернета" , а после нищо за тях. Също нещо топографията не ми е ясна "На единият компютър съм сложил рутер TP Link TL-WR941N и той е през него".
    Както и да е, н.з.
    Тази скорост 7.5-8 МВ на торента я получаваш директно без рутера ли???
    Вероятно рутера е ограничен на входа, или по-точно казано процесорчето е слабо да обработи толкова бърза връзка!
    Това последно е само предположение!

    The router features 4 - 10/100Mbps ports
    1 - 10/100M WAN Port

  6. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #5

    Re:Защо ми пада скоростта след рутера?

    Имам си два отделни интернета с две оттделни IP адреса - значи си има две жици и си пращам за 2 нета. Но това не е важно за проблема ми. Защото другото РС в момента си е директно.

    Да скоростта е директно без рутера, като го закача и пада на 60-70 % . Мисля си, че някъде в настройките му има нещо с което мога го накарам, като няма други устройства, които да му делят скоростта да си я "отдава" каквато си влезнала.

    ПП. Всъщност това не е някакъв проблем от който се товаря, но ми е интересно дали някой го е срещал.

  7. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #6

    Re:Защо ми пада скоростта след рутера?

    10/100
    10/100/1000
    Може би отговора се крие тук или просто рутера си може толкова. Аз на моя повече от 34 Mb не мога да докарам!

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #7

    Re:Защо ми пада скоростта след рутера?

    Пуснах си пинг към гетуея и се оказа, че MTU Size трябвало да е 1400 , а не 1500. Дори изненадах момчетата от нета с тази информация.

    Дано съм полезен на други с това, - ping 88.203.228.129 -f -l 1372
    Точно 1372 е стойността при която не компресирам пакети.
    Като добавих ония 28 (няма да обяснявам) и съм на 1400. С това страниците започнаха да се отварят на секундата, но ...... за скоростта още не съм готов, а четох цяла нощ форуми )

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    223
    #8

    Re:Защо ми пада скоростта след рутера?

    WAN към LAN скороста варира в големи граници за различните рутери. Виж в тази таблица най-ниската скорост е 5mbps. Най-добре си направи един тест в къщи и разбери каква е максималната скорост, която може да вдигне твоя рутер. Свързваш едно ПЦ към WAN порта, другото към LAN и прехвърли малко файлове, пусни един iperf тест и т.н.
    http://www.smallnetbuilder.com/compo...rt/Itemid,189/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 19-07-10, 13:24
  2. Отговори: 3
    Последно: 22-02-10, 13:14
  3. Отговори: 6
    Последно: 29-01-08, 23:03
  4. Отговори: 5
    Последно: 05-09-06, 14:24
  5. 2 рутера един след друг
    От DEYDOD във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-06, 22:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе