Резултати от 1 до 14 от общо 14

Шерване на виваком нет (мобилен)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    87
    #1

    Шерване на виваком нет (мобилен)

    Здравейте. Лятото ще и се наложи да ползвам мобилен интернет на повече от един компютър, та въпроса ми е как би могло да стане със УСБ-то, което дават от виваком? Дали ще може да "мине" през единия компютър и той да го "шерне" на другия по вирелес или има друг начин?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re:Шерване на виваком нет (мобилен)

    да , с wireless ама като AP, и отделно и през жичната карта.
    ПРавих го веднъж.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    223
    #3

    Re:Шерване на виваком нет (мобилен)

    Търси си 3G рутер. Намери точния модел на usb-то и търсиш рутер, който го подържа.
    Аз ползвам този рутер на Sapido и е много як, но го ползвам с чужд доставчик, нямам идея дали работи с "пръчката" на Виваком.
    http://www.sapido.com.tw/EN/productmb1132o.htm

  5. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    2
    #4

    Re:Шерване на виваком нет (мобилен)

    Да и според мен ти трябва 3G рутер. Ето едно предложение за такъв от Арго-Контар:
    http://www.argo-contar.com/?cid=20&c...l=1.00&promo=0
    Има втори WAN порт, за Интернет и от друг доставчик.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    87
    #5

    Re:Шерване на виваком нет (мобилен)

    Забравих да спомена, че не ми се иска да давам допълнителни пари за това - все пак ще ми трябва само за няколко месеца през лятото, затова бих се зарадвал повече на някакво софтуерно решение при тези дадености - USB stick+SIMM карта и два (или три) лаптопа със wireless, които някак си да го ползват през единия от тях. Дори и да работи бавно това не ме вълнува толкова, и без това нета ще е доволно бавен на това място, пък и има ограничение от 1200 МБ за 3 месеца!

  7. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #6

    Re:Шерване на виваком нет (мобилен)

    Ако са два лаптопите, които искат нет - няма проблеми и без да мааааш стотина лева за рутери.
    Модема може да се шерне, а между двата лаптопа изграждаш ad-hoc (computer to computer) мрежа. Над два не е желателно. Примитивно, но върши работа особенно ако не е за постоянно. Разбира се този който дава трябва да е непрекъснато включен. Често от конфигурирането побелява косата но това е друга тема.

    По-подробен поглед и инфо:
    http://vmrejata.info/wirelessnetwork...ess-no-ap.html

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    223
    #7

    Re:Шерване на виваком нет (мобилен)

    Ако си с по-модерна ОС (Vista, Windows7) погледни следния линк:
    http://erratasec.blogspot.com/2009/1...s-soft-ap.html

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    87
    #8

    Re:Шерване на виваком нет (мобилен)

    WOW, това ако работи е нещото, което ще ми свърши работа, въпроса е само дали USB стика се разпознава от windows 7 като мрежово устройство, и дали ще се оправя с настройките, разбира се Още в понеделник ще пробвам и ще докладвам
    Цитат Първоначално публикувано от naskop
    Ако си с по-модерна ОС (Vista, Windows7) погледни следния линк:
    http://erratasec.blogspot.com/2009/1...s-soft-ap.html

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #9

    Re:Шерване на виваком нет (мобилен)

    В "Метро" има рутер TP-Link за 60 лв и може да ползва 3G за WAN.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    87
    #10

    Re:Шерване на виваком нет (мобилен)

    Цитат Първоначално публикувано от zdravko
    WOW, това ако работи е нещото, което ще ми свърши работа, въпроса е само дали USB стика се разпознава от windows 7 като мрежово устройство, и дали ще се оправя с настройките, разбира се Още в понеделник ще пробвам и ще докладвам
    Както обещах, ето резултатите: пробвах няколко начина и все безуспешно или пък трябваше да се "разбъзикват" настройките на безжичната ланка, при което тя пък спираше да работи на други места. Абе с две дум, намерих решение, което (май) ползва някаква вградена функция на Windows 7 (както и това, което ми предложи колегата отгоре), само дето е с интерфейс и РАБОТИ със ВСИЧКО, което дава интернет. Ето и програмката, все още бета версия: http://virtualrouter.codeplex.com/releases/view/36035

  13. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #11

    Re:Шерване на виваком нет (мобилен)

    Не съм бъраникал такъв модем и връзка, но преди години ми се е налагало да шервам нет и се оправих с вградените в Милениум и ХП възможности! На компа имах 2 лан карти, нета ми влизаше на една едната с ВПН връзка, а другата ми беше за хоум нетуърка. За да се сподели интернета към хоум нетуърка, ундоуса изискваше задължително на този рутиращия компютър ИП-то да е 192.168.1.1 и маска 255.255.255.0!
    В твоя случай, мисля че трябва да стане като вържеш какъвто и да е рутер към към жичната мрежова карта която де е с горните настройки, а на другите компютри които се връзват към него жично или безжично вече с ИП 192.168.1.2, 3, 4 и тн. За гетауей 192.168.1.1 и за DNS - dns-то от модема. В случая, рутера ще ти е само суич! А на модема, ако излиза при конекшъните като карта, трябва да му дадеш шеринг, а ако излиза като връзка - на връзката шеринг. Другия вариант е да накараш уаерлес картата да работи в ad-host режим и другите устройства да я виждат като уаерлес точка.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    10
    #12

    Re:Шерване на виваком нет (мобилен)

    Сори, че се намесвам чак сега. Проблемът ти има много решения, както споменаха написалите преди мен. Само да добавя още едно решение, което не е евтино, но е супер мобилно и удобно. Вместо 3Г стика на виваком, добавяш си на тел 123 пакет данни към сим картата на гласовата услуга (ако и там си техен абонат). После си купуваш смартфонче с андроид (например) и от версия 2.2 имаш апликацийката Wireless LAN 3G Hotspot. Така самият ти телефон се превръща в рутер и можеш да се връзваш към него с квото щеш през WIFi. (парола слагаш в настройките и WPA2).

  16. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #13

    Re:Шерване на виваком нет (мобилен)

    Всеки един смартфон, поддържащ функцията Wi-Fi Router може да свърши работа - операционната система е без значение. И все пак това е доста скъп вариант за да го използваш "само няколко месеца".

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    10
    #14

    Re:Шерване на виваком нет (мобилен)

    Цитат Първоначално публикувано от Shienar
    ....И все пак това е доста скъп вариант за да го използваш "само няколко месеца".
    е нали няма да изхвърля после смартфона...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Error при шерване на Нет
    От list във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 06-02-07, 11:46
  2. Проблем при шерване на нет
    От xzone във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 23-11-06, 17:07
  3. Проблем с шерване.
    От DerekMTN във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 13-08-06, 16:51
  4. Шерване и СП2
    От y.yovev във форум Windows
    Отговори: 16
    Последно: 09-09-05, 16:36
  5. Шерване на VPN под XP
    От JMO във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 16-06-03, 15:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе