Резултати от 1 до 15 от общо 15

ТВ сигнал през рутер ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. jjf
    jjf е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #1

    ТВ сигнал през рутер ?

    Здравейте,

    В момента ползвам интернет и ТВ от Мегалан, като са ми дали един рутер Huawei. в който влиза директно оптичния кабел, а от рутера излизат два лан кабела- един за нета и един към друго устройство, което пък е свързано чрез HDMI кабел към ТВ-то.

    Ще сменям доставчика, като техниците ми казаха, че ще имам два кабела, които влизат в апартамента- за телвизия (коаксиален) и интернет (лан кабел). Не ми се иска да ми опасват апартамента с кабели и затова ме интересува дали има вариант за някакво устройство (не знам дали е рутер), което да поставя на входната врата, където ще влизат двата кабела и тези кабели да ги включа в това устройство. За лан кабела е ясно, че мога да го свържа с рутер, а коаксиалния кабел, може ли да се включи в някаквъв рутер или пък друго устройство, от което вече ще излиза кабел за телевизията ? Ако знаете за такова устройство, моля напишете и модела.
    Надявам се да съм обяснил правилно
    Ако пък не знаете или няма такова устройство бихте ли ми препоръчали рутер, който искам. за да използвам да свържа телевизора и компютъра чрез DLNA. като ще пускам и филми по 20-30 гигабайта?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #2

    Отговор: ТВ сигнал през рутер ?

    Цитат Първоначално публикувано от jjf Виж публикацията
    Здравейте,

    В момента ползвам интернет и ТВ от Мегалан, като са ми дали един рутер Huawei. в който влиза директно оптичния кабел, а от рутера излизат два лан кабела- един за нета и един към друго устройство, което пък е свързано чрез HDMI кабел към ТВ-то.

    Ще сменям доставчика, като техниците ми казаха, че ще имам два кабела, които влизат в апартамента- за телвизия (коаксиален) и интернет (лан кабел). Не ми се иска да ми опасват апартамента с кабели и затова ме интересува дали има вариант за някакво устройство (не знам дали е рутер), което да поставя на входната врата, където ще влизат двата кабела и тези кабели да ги включа в това устройство. За лан кабела е ясно, че мога да го свържа с рутер, а коаксиалния кабел, може ли да се включи в някаквъв рутер или пък друго устройство, от което вече ще излиза кабел за телевизията ? Ако знаете за такова устройство, моля напишете и модела.
    Надявам се да съм обяснил правилно
    Ако пък не знаете или няма такова устройство бихте ли ми препоръчали рутер, който искам. за да използвам да свържа телевизора и компютъра чрез DLNA. като ще пускам и филми по 20-30 гигабайта?
    Първия ми въпрос е, какво ти гарантира, че това устройство ще просъществува много пред вратата ти. В метална кутия ли ще го сложиш?
    Иначе ако държиш на качеството на сигнала си, кабела си е най добрия пренос. Иначе има устройства които, носят сигнал безжично, но това е за сметка на качеството...

  4. jjf
    jjf е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #3

    Отговор: ТВ сигнал през рутер ?

    Май не съм се изразил правилно. Устройството ще е вътре в апартамента, т.е. от вътрешната страна на входната врата. Идеята ми е пак жично да се свързва телевизора, но от въпросното устройство да излиза някакъв по-тънък кабел, пък било то и лан. Защото съм останал с впечатление, че коаксиланият кабел си е доста дебел и не си представям как ще мине под вратите. А тогава ще трябва да дупча стените. И понеже не знам дали няма и някакъв по-елегантен вариант, затова питам за такова устройство. Не съм си и помислял тв сигнала да се предава безжично.
    Иначе "Б" варианта ми е да сложа рутер за интернета, а и ще полвам DLNA на тв-то, и отделно със сплитер да разклоня за двете стаи. Така че съвети и за рутер приемам.

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #4

    Отговор: ТВ сигнал през рутер ?

    Цитат Първоначално публикувано от jjf Виж публикацията
    Май не съм се изразил правилно. Устройството ще е вътре в апартамента, т.е. от вътрешната страна на входната врата. Идеята ми е пак жично да се свързва телевизора, но от въпросното устройство да излиза някакъв по-тънък кабел, пък било то и лан. Защото съм останал с впечатление, че коаксиланият кабел си е доста дебел и не си представям как ще мине под вратите. А тогава ще трябва да дупча стените. И понеже не знам дали няма и някакъв по-елегантен вариант, затова питам за такова устройство. Не съм си и помислял тв сигнала да се предава безжично.
    Иначе "Б" варианта ми е да сложа рутер за интернета, а и ще полвам DLNA на тв-то, и отделно със сплитер да разклоня за двете стаи. Така че съвети и за рутер приемам.
    Щом проблема ти е само с дебелината на кабела си лесен
    За видеонаблюдение ползваме micro coaxialen кабел, които е по тънък от UTP кабела. Така, че опъваш си такъв кабел и си го прекарваш от където искаш...

  6. jjf
    jjf е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #5

    Отговор: ТВ сигнал през рутер ?

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark Виж публикацията
    Щом проблема ти е само с дебелината на кабела си лесен
    За видеонаблюдение ползваме micro coaxialen кабел, които е по тънък от UTP кабела. Така, че опъваш си такъв кабел и си го прекарваш от където искаш...

    Благодаря за идеята.
    Тъй като за пръв път чувам за такъв кабел, как става свързването- прекарват ми коаксиалния кабел в апартамента и оттам със някакъв преходник-сплитер ли се свързва с микрокоаксиалния кабел ?
    Този микро кабел ще предава ли сигнала със същото качеството, каквото е с коаксиалния кабел на тв оператора?
    Приблизително колко е цената ма линеен метър ?

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #6

    Отговор: ТВ сигнал през рутер ?

    Цитат Първоначално публикувано от jjf Виж публикацията
    Благодаря за идеята.
    Тъй като за пръв път чувам за такъв кабел, как става свързването- прекарват ми коаксиалния кабел в апартамента и оттам със някакъв преходник-сплитер ли се свързва с микрокоаксиалния кабел ?
    Този микро кабел ще предава ли сигнала със същото качеството, каквото е с коаксиалния кабел на тв оператора?
    Приблизително колко е цената ма линеен метър ?
    Да, прекарват ти коаксиалния, правиш една връзка между него и микро коаксиалния (примерно с BNC женско-мъжко) а от другия край един антенен конектор...
    Със качеството не вярвам да има проблеми. Както казах го използваме го за предаваме на видеосигнала от камерите, които като цяло е доста по-чуствителен от това което върви към RF входа на телевизора...
    Като цена, не е нещо фрапиращо под 2 лв е метъра...

    Super_Micro_coaxial_Cable_Series_SYFE_75.jpg

  8.  
     
  9. jjf
    jjf е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #7

    Re: ТВ сигнал през рутер ?

    Здравейте отново.
    Пиша за информация ако някой друг също има моята дилема.
    Говорих с техниците от кабелния оператор и те ми казаха, че е по принцип е възможно да се използва такъв кабел, но щял да се загуби част от сигнала и качеството на картината да се влоши. За момента си оставам на варианта с пробиването на дупки из апартамента

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #8

    Отговор: Re: ТВ сигнал през рутер ?

    Цитат Първоначално публикувано от jjf Виж публикацията
    Здравейте отново.
    Пиша за информация ако някой друг също има моята дилема.
    Говорих с техниците от кабелния оператор и те ми казаха, че е по принцип е възможно да се използва такъв кабел, но щял да се загуби част от сигнала и качеството на картината да се влоши. За момента си оставам на варианта с пробиването на дупки из апартамента
    Това от опит ли го казват, или просто така?!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    96
    #9

    Re: ТВ сигнал през рутер ?

    А защо си се отказал от мегалан?
    доколкото до кабела, няма да имаш проблем с микро коаксиал не ги слущай техниците... даже той има по-добри характеристики от обикновенния

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #10

    Отговор: ТВ сигнал през рутер ?

    Привет
    Ако имаш вариант за друг доставчик на интернет и телевизия, но пак с оптичен кабел, има вариант да си спестиш пробиването, с използването на Powerline адаптери. Чрез тези устройства, сигналите от рутера към СТВ и Lan картите на други компютри се пренасят чрез ел. инсталация. Аз лично, не съм ползвал такива у дома, но от прочетеното във чужди форуми - вършат работа. Доколко комфорта, който осигуряват с преместването на един адаптер да си местим интернета и телевизията, където са ни нужни у дома, оправдават цените им, всеки си решава за себе си.
    Не намерих снимка да кача, но от линка можеш да видиш как работят и прочетеш каквото е нужно да се знае.

    Други мрежови устройства | Zyxel PLA4225, 500 Mbps Powerline 4-Port Gigabit Switch | JMTechnologies Ltd - онлайн магазин

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    96
    #11

    Re: Отговор: ТВ сигнал през рутер ?

    Цитат Първоначално публикувано от raziel66 Виж публикацията
    Привет
    Ако имаш вариант за друг доставчик на интернет и телевизия, но пак с оптичен кабел, има вариант да си спестиш пробиването, с използването на Powerline адаптери. Чрез тези устройства, сигналите от рутера към СТВ и Lan картите на други компютри се пренасят чрез ел. инсталация. Аз лично, не съм ползвал такива у дома, но от прочетеното във чужди форуми - вършат работа. Доколко комфорта, който осигуряват с преместването на един адаптер да си местим интернета и телевизията, където са ни нужни у дома, оправдават цените им, всеки си решава за себе си.
    Не намерих снимка да кача, но от линка можеш да видиш как работят и прочетеш каквото е нужно да се знае.

    Други мрежови устройства | Zyxel PLA4225, 500 Mbps Powerline 4-Port Gigabit Switch | JMTechnologies Ltd - онлайн магазин
    Аз съм много скиптично настроен към тея адаптери поради ред причини свързани с надежността. И доколкото знам те немогат да пренасят широкоспектърен аналогов и цифров сигнал. Пренасят само едноканален видео. Демек ако си пуснеш двд-то в едната стая ще може да го гледаш в другата. Приемерно неможе да сменяш канали ако имаш декодер.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #12

    Отговор: Re: Отговор: ТВ сигнал през рутер ?

    Цитат Първоначално публикувано от Gogo Byte Виж публикацията
    Аз съм много скиптично настроен към тея адаптери поради ред причини свързани с надежността. И доколкото знам те немогат да пренасят широкоспектърен аналогов и цифров сигнал. Пренасят само едноканален видео. Демек ако си пуснеш двд-то в едната стая ще може да го гледаш в другата. Приемерно неможе да сменяш канали ако имаш декодер.
    Както писах, нямам практически опит с такива.
    Вероятно, не случайно има различни класове адаптери, според скоростта на пренос на данните - от 200 до 500 Mlps.
    Най-високия клас се препоръчват за HD видео стрииминг. Ако приемем, че за интернет може да се ползва wifi свързване с останалите машини в домашната мрежа, остава само сигнала за HD каналите за пренос. SD каналите не са проблем.

    Приемерно неможе да сменяш канали ако имаш декодер.
    Това не го разбрах.
    Как да не можеш да сменяш? Не могат да се сменят само ако се ползват трансмитер на сигнала от СТВ към ресивър на ТВ сигнал в друга стая.

  16. jjf
    jjf е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #13

    Re: Отговор: Re: ТВ сигнал през рутер ?

    Цитат Първоначално публикувано от Gogo Byte Виж публикацията
    А защо си се отказал от мегалан?
    доколкото до кабела, няма да имаш проблем с микро коаксиал не ги слущай техниците... даже той има по-добри характеристики от обикновенния
    Mегалан предлагат качествени услуги, поне аз почти никога не съм имал проблеми. Телевизията им обаче е доста по-скъпа от това, което предлагат другите оператори в София и по-важното за мен е, че нямат канал по който да дават тенис на корт.

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark Виж публикацията
    Това от опит ли го казват, или просто така?!
    Останах с впечатление, че са наясно с тези кабели, защото веднага ми казаха, че няма да стане. Тъй като не съм сигурен дали е вярно или не, не спорих с тях. Писах във форума, защото може все пак да е от полза, а и ако някой е имал опит и знае, че няма да има проблеми и с този кабел, може да сподели.

  17. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #14

    Отговор: Re: Отговор: Re: ТВ сигнал през рутер ?

    Цитат Първоначално публикувано от jjf Виж публикацията
    Mегалан предлагат качествени услуги, поне аз почти никога не съм имал проблеми. Телевизията им обаче е доста по-скъпа от това, което предлагат другите оператори в София и по-важното за мен е, че нямат канал по който да дават тенис на корт.



    Останах с впечатление, че са наясно с тези кабели, защото веднага ми казаха, че няма да стане. Тъй като не съм сигурен дали е вярно или не, не спорих с тях. Писах във форума, защото може все пак да е от полза, а и ако някой е имал опит и знае, че няма да има проблеми и с този кабел, може да сподели.
    Ако бях на твое място щах да пробвам с микрокоаксиал, преди да взема голамата бургия
    За съжаление, не съм пробвал да пренасям кобелна по-такъв кабел, но както казах съм пренасял видеосигнал от камери и то на доста метри (около 100 тина). Съгласен съм с колегата, че технически кабела е доста по-добър от обикновения...

  18. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #15

    Отговор: ТВ сигнал през рутер ?

    за през врата/прозорец - не съм тествал но има това и в бг в кауфланд:

    Flat-coaxial.jpg

    лично аз бих ударил една дупка без никак да ми пука

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Прекъсваш сигнал през miniHDMI кабел
    От chefobg във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 21-08-14, 12:44
  2. Проблем със сила на сигнал на рутер
    От babatam във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 02-02-14, 17:31
  3. пускане на 3д сигнал от pc към TOSHIBA 40WL768G през HDMI
    От niki20 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 17-07-11, 13:31
  4. Нямам DTS сигнал през HDMI
    От user9000 във форум Аудиотехника
    Отговори: 11
    Последно: 29-03-11, 21:01
  5. FTP през рутер?
    От myrshavija във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 12-05-08, 18:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе