Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27

настройки за гигабитова мрежа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #16

    Отговор: настройки за гигабитова мрежа

    Пробвай с някой "оригинален" кабел - например от комплекта на някой рутер.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    54
    #17

    Отговор: настройки за гигабитова мрежа

    speed&duplex = 1gbps full duplex има си настройка но не ще да се върже

  4. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #18

    Отговор: настройки за гигабитова мрежа

    Прегледай куплунзите на лаптопа и рутера, може някоя пластинка да се е изкривила и да не дава контакт (или да е окъсена с друга).

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    54
    #19

    Отговор: настройки за гигабитова мрежа

    всичко е наред там уж,може толкоз да са възможностите на хардуера ми

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    223
    #20

    Отговор: настройки за гигабитова мрежа

    Провери си версията на драйвера. Виж тука дали има по-нов и го инсталирай:
    ftp://driver.jmicron.com.tw/Ethernet/Windows/
    Скоростта най-добре я остави на Auto

    ,и отделно като прехвърлям примерно филм през устройствата го точи на 7-8 мбпс максимум
    Щом медийния ти плеър е на 100мбпс, по-бързи скорости от и към него няма да може да постигнеш, дори компютъра ти да успее да се закачи на 1gbps.
    Този пост е редактиран от naskop; 20-08-13 в 20:24.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    54
    #21

    Отговор: настройки за гигабитова мрежа

    да знам че е така но в офиса ми съм с да компютъра и рутер ,всичките на 100мбпс ,единия уин7 а другия XP и отраз прехвърлят на 12мбпс!
    сега като се замисля ще взема да включа и друг компютър да видя какво ще стане,вместо Дивата

  8.  
     
  9. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #22

    Отговор: настройки за гигабитова мрежа

    Привет и от мен!! Искам да се консултирам тук с вас защото от скоро имам един досаден проблем и не мога да разбера къде е причината. Използвам два плеъра в различни помещения,като "мастъра" е свързан с кабел към рутер на Виваком, а другия приема безжично през рутера съдържанието на "мастъра". Когато пусна филм да речем MKV 1080p започва да засича картината зверски. За звук няма да говорим. Ако обаче се придържам към 720р нямам проблеми, освен ако не пусна "мастъра" да сваля нещо от нета. Тогава пак започва да засича, но изключително рядко. Преди около 2 месеца като пуснах втория плеър да работи безжично тествах с най-различни филми и нямаше никакви проблеми. Можеше да се гледа на двата плеъра един и същи филм с разлика от около 10мин. в пускането. Сега обаче това е невъзможно дори и AVI формат да пусна.?! Мастъра има гигабитова карта, но с този рутер не мога да я ползвам пълноценно. Питах Виваком какво може да се направи с този рутер и дали имат други по-нови, по-бързи.... и т.н. те вдигат рамене и толкова по въпроса. Рутера е HUAWEI но не помня точно модел номера му. Резултатът на Google за http://images02.olx.com.ar/ui/9/41/45/1290040027_138933645_2-Fotos-de--VENTA-VENDO-Router-modem-Wifi-Huawei-520c-Voip-4-Bocas-no-hace-falta-configurar-1290040027.jpg Така изглежда. Дайте някакви идеи какво да направя, че ми писна хлапето да мрънка : това не зацепва, онова пелтечи........
    Благодаря на отзовалите се :rolleyes:

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #23

    Отговор: настройки за гигабитова мрежа

    За начало свържи и втория плеър с кабел към рутера за да разберем дали е от безжичната връзка или не.

  11. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #24

    Отговор: настройки за гигабитова мрежа

    Цитат Първоначално публикувано от mjechev Виж публикацията
    да знам че е така но в офиса ми съм с да компютъра и рутер ,всичките на 100мбпс ,единия уин7 а другия XP и отраз прехвърлят на 12мбпс!
    сега като се замисля ще взема да включа и друг компютър да видя какво ще стане,вместо Дивата
    Опитай да видиш с някое livecd как ще се държи, дано да има там драйвер за мрежовата карта, да не е нещо омазано, вчера половин ден загубих да се опитам да накарам един комп да се върже на 1gbps ама стигна до 100mbps half duplex, поне си теглех с добра скорост. Като и написал това горе вързал се на 100 теглил с 12 доста трябва да погадаем кое е байт, кое бит. Теоретично 100 мегабита са 12.5 мегабайта. С по-добри устройства и добре изградена мрежа се случва. Може да смениш и драйвера и да видиш как ще се чувства тогава дали в такс мениджъра ще си показва 1gbps или 100mbps.

  12. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #25

    Отговор: настройки за гигабитова мрежа

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    За начало свържи и втория плеър с кабел към рутера за да разберем дали е от безжичната връзка или не.
    Благодаря за бързата реакция !!!!! Да, това го пробвах. По кабел нещата се случват доста по добре. Проблема е в това, че разстоянието е не голямо, но кабела който трябва да положа ще е ужасно дълъг. Имам много "завои" по ъглите на стаите и коридорите докато стигна до втория плеър. За това искам да ползвам безжична свързаност. В плеъра няма хард, а ако има дали ще го използва за буфериране.?? Рутера е защитен с някакви Вивакомски пароли и не мога да правя каквито и да е по-специални настройки ....

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #26

    Отговор: настройки за гигабитова мрежа

    Можеш да пробваш да влезеш в настройките на рутера през My Contact и да махнеш криптирането на безжичната връзка - за проба.

  14.  
     
  15. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #27

    Отговор: настройки за гигабитова мрежа

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Можеш да пробваш да влезеш в настройките на рутера през My Contact и да махнеш криптирането на безжичната връзка - за проба.
    Пробвах и това, но няма ефект.

    Ако след рутера на Виваком свържа този http://its2bg.com/index.php?route=pr...roduct_id=3360 дали ще се получи това което искам?? Идеята е да се избегне трафика през рутера на доставчика сиреч Виваком. Към този посочен по-горе мисля да свържа "мастър" плеъра и от там безжично до другия ми плеър. Само не знам ще трябва ли да купувам друг донгъл за приемането на WIFI сигнала??? Сега използвам 300Mb Plug And Play защото няма възможност за друг, който изисква драйвери т.е. инсталиране. Пробвах с TP-Link 150Mb но дори и не светна диода в него. Иначе същия го ползвам на стария ми лаптоп и си работи без грешка.
    Този пост е редактиран от frizera; 02-09-13 в 22:59.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 03-10-07, 00:50
  2. Настройки на кепчър
    От taralion във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 25-01-07, 12:24
  3. Настройки на TV-OUT
    От Niko-6 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 8
    Последно: 23-06-06, 22:37
  4. Отговори: 15
    Последно: 17-05-06, 10:42
  5. Проблем с гигабитова мрежа
    От Araiz във форум Мрежи
    Отговори: 16
    Последно: 15-07-04, 11:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе