Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Проблем с гигабитова мрежа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    156
    #1

    Проблем с гигабитова мрежа

    Здравейте!



    Проблемът ми е следния - между два компютъра в офиса се обменя доста голямо количество информация. Единият е с WinХР, а другия с Win98 - скороста през мрежата между двата не надвишава 2-3 мегабайта/сек. и затова реших да направя гигабитова мрежа. Обаче промяна в скороста няма никаква. Кабелът е предвиден за такава мрежа, затова не мисля, че е от него. Суич между тях няма. Предполагам, че проблема е от 98-цата, но на този компютър се прави предпечат и шефът не дава да се слага друга ОС.

    Може ли да ме посъветвате как да накарам мрежата да стане по-бърза?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Проблем с гигабитова мрежа

    Нещо много не ми се връзва в поста ти! Значи при сега съществуващата връзка имаш 2-3 МВ! С какъв кабел и какви мрежови карти? И с какви искаш да постигнеш 1GB? Посочи моделите на мрежовите карти, вида на кабела и разстоянието.

    А и какъв е смисъла?

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    156
    #3

    Проблем с гигабитова мрежа

    Смисъла е в това, че почти непрекъснато ми се налага да чета или записвам файлове с големина 50-100 МВ на 98-цата, а с 2-3 мегабайта в секунда това е доста отегчително занимание.



    Компютъра с Win98 има Gygabite-ско дъно с вградена гигабитова карта Marvell, а на другия е Realtec - за съжаление не мога да се сетя в момента по-точно моделите, но утре ще ги уточня.



    За кабела - дълъг е 5 метра и е предвиден за гигабитова мрежа

    Не държа мрежата да се използва на 100% от капацитета си, но сегашната скорост е доста поддтискаща...

  5. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #4

    Проблем с гигабитова мрежа

    След като сега не можеш да вдигне повече от 3МБ/с, значи при 1Г най-вероятно ще ти е още по-бавно. По-добре си сложи две читави и еднакви 100Мбитови карти.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Проблем с гигабитова мрежа

    Щом става дума за прехвърляне на файлове, скоростта ти се ограничава от скоростта на четене и запис на дисковете, с които работиш. Послушай съвета на etg за картите.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Проблем с гигабитова мрежа

    Струвами се че компа с 980цата е малко бавен и вероятно от там идва проблема. И аз съм имап подобен проблем и проблема явно беше заради бавния компютър и тъпата лан карта. Но все пак напише какъв е компа. А защо като се прави предпечат е с вин98. Поя вин е прекалено гаден. Казвам го защото и аз се занимавамс предпечат и мисля че знам защо сте на вин98. Минавайте на вин 2000 или ХР и бачкайте само с постскипт шрифтове за да няма проблеми.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    156
    #7

    Проблем с гигабитова мрежа

    Първо мерси за отговорите!

    Компютъра с 98-цата е:



    процесор - Intel Celeron 2700 GHz

    дъно - Gygabite GA-8IPE1000

    диск - Seagate Barracuda 7200 7 Plus 120 GB ST3120026A

    памет - 512 MB DDR

    LAN - Marvell Yukon 10/100/1000



    Този с ХР-то е:



    процесор - Intel Celeron 1700 GHz

    дъно - Gygabite GA-8PE800

    диск - Maxtor DiamondMax 16 80 GB 4R080J0

    памет - 512 MB DDR

    LAN - Repotec RP-3200R Gigabit Ethernet Adapter



    Силно се съмнявам, че проблема е от бавен хардуер, а за съжаление задкомпютърното устройство /шефа/ не дава и дума да се каже за смяна на операционната система - в тъпото ХР е сбъркан драйвъра на линотроника и пускането на принтерски файлове с български шрифтове в него граничи с безумие.

    Най-вероятно Julian е прав - комбинацията от 2000 и постскриптски шрифтове може и да свърши работа.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Проблем с гигабитова мрежа

    Виж на тези адреси скоростите на обмен:

    http://www.seagate.com/support/disc/...t3120026a.html

    http://www.superwarehouse.com/Maxtor...080J0/p/238394

    Няма как да бъдат надминати. Решението ти е 100МВ мрежа.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #9

    Проблем с гигабитова мрежа

    Araiz,

    1. Скоростта еднаква ли е и в 2те посоки?

    2. Докато прехвърлящ файловете има ли чувствително забавяне на работата на компютрите

    3. Можеш ли за проба да сложиш еднo CD с WinPE и да тестваш с него как е?

    4. На Windows98 в System/Performance промени настройката от DESKTOP COMPUTER на NETWORK SERVER.

    5. За да избегнеш забавяне от HDD, има една програма TweakXP с която лесно може да създадещ RAM-DRIVE, направи 2 RAM-Drive-a и тествай чистата скорост на мрежата. (това за XP-то, за 98 си има команда RAMDRIVE на ДОС)



    С 98-XP съм постигал макс 5MByte/sek, с XP-XP 12MByte/sek на 100 Мb карти.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    374
    #10

    Проблем с гигабитова мрежа

    При мен между 2 XP-та na 1gbps при прехвърляне между HDD-тата скоростта е между 20 и 50MB/s.



    Провери дали случайно HDDто на една от машините не работи в ДМА



    Също провери дали не си инсталирал разни third party firewall-и по машините. Понякога след инсталиране на такива (даже след deinstall) скоростта остава от порядъка до 8mb/s даже с най-бързите P4

  13. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #11

    Проблем с гигабитова мрежа

    Ако още не си решил проблема и ти се занимава си намери две карти 3COM 905B, на старо са по 10-15лв и прбвай как ще ти се промени скоростта. Но най-верочтно проблема е в 98-цата, както каза DeathKnight макс 5МВ и то със много мъки.




  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    156
    #12

    Проблем с гигабитова мрежа

    Още не съм се справил с проблема, защото на компютъра се бачка нон-стоп, но се събраха доста неща, който да пробвам.



    Иначе скоростта, която постига pentagod би ми свършила перфектна работа []

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    156
    #13

    Проблем с гигабитова мрежа

    Пробвах повечето от съветите, но без осезаема промяна - общо взето вин98 не е за тази работа, май...

    Но забелязах интересно явление - когато трафикът в мрежата е по инициатива на компютъра с винХР максималната скорост е 2-3 МВ, но ако инициативата е на компютъра с вин98 без проблем "достига" 4-5 МВ. Няма значение от кой на кой се записва или чете - важно е от кой извършваш операцията - за това вече нямам обяснение...

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    256
    #14

    Проблем с гигабитова мрежа

    Спрял ли си АутоПротекта на Антивирусите? Особено на 98-цата.



    Защото наистина се вдига до 6МБ/с на 100Mb мрежа. И то с много по-слаби компове

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    156
    #15

    Проблем с гигабитова мрежа

    Цъ! Не е и от антивирусните...



    [img]http:\\araiz.data.bg\speed.jpg[/img]



    първото зеленичко е при копиране на файл с винХР, а второто - с тъпото 98.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. настройки за гигабитова мрежа
    От mjechev във форум Мрежи
    Отговори: 26
    Последно: 01-09-13, 22:10
  2. Проблем с домашна мрежа.
    От drecolli във форум Мрежи
    Отговори: 28
    Последно: 04-02-10, 21:01
  3. проблем с мрежа
    От get във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-07, 10:56
  4. Проблем с дисаковете и мрежа
    От minkov във форум Linux
    Отговори: 2
    Последно: 19-10-05, 14:20
  5. ПРОБЛЕМ С LAN мрежа
    От Yozo във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 24-05-04, 18:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе