Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27

настройки за гигабитова мрежа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    54
    #1

    настройки за гигабитова мрежа

    Здравейте,наскоро си взех рутер TRNDA N60 двубандов,гигабитов и т.н. ,а лаптопа ми е с гигабитова ланка но нещат да се вържат на 1000mbps.Има ли некакви настрийки по спциални?към мрежата има вързан и медиен плеер Дива която е с лан 100mbps,възможно ли е тя да бърка нещата

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: настройки за гигабитова мрежа

    Няма нищо специфично. Ако кабела ти е читав, и примерно в настройките на мрежовата си карта (на лаптопа) не си задал да се вързваш на 100 мегабита а на ауто ...би трябвало да се вържиш на максималната скорост която ти позволяват устройствата от двете страни. Провери си за всеки случай дали нямаш ограничения за скороста от двете страни и тествай пак.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    54
    #3

    Отговор: настройки за гигабитова мрежа

    от страна на лаптопа съм на ауто,а в настройките на рутера за лан няма избор,само за wan има оция за скоростта,но като пипна там и нета ми спира,иначе си е на ауто и там

    - - - - - - - - - -

    а кабела между двете е тоз който върви с рутера,но на него нищо не пише

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4

    Отговор: настройки за гигабитова мрежа

    Извинявай за въпроса, но откъде разбираш, че не си на 1000mbp/s ?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    54
    #5

    Отговор: настройки за гигабитова мрежа

    ами в настроиките за мрежовата връзка на лана си пише скорост 100мбпс ,и отделно като прехвърлям примерно филм през устройствата го точи на 7-8 мбпс максимум,а през уайрлеса стига докам 3 мбпс,там се закача на 150 но толкова са възможностите на лаптопската карта

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #6

    Отговор: настройки за гигабитова мрежа

    Пак извинявай, дали говорим за едно и също ? В настройките (на кабелния адаптер) трябва да пише Auto, а текущат скорост на свързване я виждаме в мрежовия индикатор до часовника. А пък уайрлеса няма никакво отношение към въпроса.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    54
    #7

    Отговор: настройки за гигабитова мрежа

    да така е,мисля че ако ще се връзва на 1000 би трябвало да го пише поне,а то за реалната скорост може и нормално да е,незнам,а за уайрлеса просто информативно споменах,..
    JMicron PCI Express Gigabit Ethernet Adapter,това ми е лан картата на лаптопа,а това
    N60 Wireless N600 Concurrent Dual-band Gigabit Router ми е рутера

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #8

    Отговор: настройки за гигабитова мрежа

    Ако си с Win 7, най-лесно е да стартираш Task Manager и там на страницата Network си пише скоростта (физическата).

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    223
    #9

    Отговор: настройки за гигабитова мрежа

    Китайчетата имат лошия навик да слагат евтини мрежови кабели само с 2 чифта жици. Погледни хубаво дали при тебе не е така, най добре пробвай с качествен кабел Cat5е или Cat6.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    54
    #10

    Отговор: настройки за гигабитова мрежа

    да,скорост на мрежата,жалко че моментната скорост е в проценти там..
    а колкото до кабела видях че са осем жичките, но може да не са от най хубавите,та ще пробвам и с хубав кабел..
    притеснениата ми са данеби китайчетата да са писали гигабитов рутер апък да са имали нещо друго впредвид!

  13. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #11

    Отговор: настройки за гигабитова мрежа

    В долната част под графиката има таблица и там в колоната Link Speed си я пише физическата скорост.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #12

    Отговор: настройки за гигабитова мрежа

    Цитат Първоначално публикувано от mjechev Виж публикацията
    притеснениата ми са данеби китайчетата да са писали гигабитов рутер апък да са имали нещо друго впредвид!
    Притесненията ти са излишни. Всички производители дават теоретични стойности на продуктите си - т.е. недостижими в реални условия.
    Не знам какъв модел ти е Дива-та, но към моята /Премиум/ също с Gbit Lan, стрииминга на Blu-ray структура е стигал до 130-140 Mbit/s, което /според мен/ няма как да стане, ако не е гигабитов порта.
    Ползвам Cat6 кабел между нея и компа.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #13

    Отговор: настройки за гигабитова мрежа

    99% залагам на кабела! Пробвай с други кабели и поглеждай кво пише за НЕТ връзката в ТАСК мениджъра! Патил съм го това

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    54
    #14

    Отговор: настройки за гигабитова мрежа

    пробвах с cat5e но резултата е същия!

    - - - - - - - - - -

    моята е DIVA hd ланката и е 100мб ,засега най бързо прехвърлям като я забуча на USB входа

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #15

    Отговор: настройки за гигабитова мрежа

    Щом си сигурен че ланката на лаптопа ти гигабитова, тогава от настройките и я сложи на 1гигабит. ако нямаш такава настройка.... извода си го направи сам

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 03-10-07, 00:50
  2. Настройки на кепчър
    От taralion във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 25-01-07, 12:24
  3. Настройки на TV-OUT
    От Niko-6 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 8
    Последно: 23-06-06, 22:37
  4. Отговори: 15
    Последно: 17-05-06, 10:42
  5. Проблем с гигабитова мрежа
    От Araiz във форум Мрежи
    Отговори: 16
    Последно: 15-07-04, 11:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе