Резултати от 1 до 6 от общо 6

безжично свърване на принтер и лаптоп. Как?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #1

    безжично свърване на принтер и лаптоп. Как?

    Здравейте,
    Искам да избегна окабеляване между този лаптоп и този принтер. Моля за съвет - възможно ли е и с какво устройство?
    В помещението няма да има постоянно др. потребители, но може да се появяват от време на време и трябва да може да ползват принтера. Интернета ще идва от Виваком, с рутер (какъв - не знам, още не е инсталиран:rolleyes
    Благодаря предварително за всяко мнение.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #2

    Отговор: безжично свърване на принтер и лаптоп. Как?


  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Отговор: безжично свърване на принтер и лаптоп. Как?

    трябва ти рутер с USB порт и принт сървър

    задължително се информирай дали принт сървърът на рутера работи под операционната система, която ти е на лаптопа

  5. dva
    dva е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    86
    #4

    Отговор: безжично свърване на принтер и лаптоп. Как?

    Достатъчно ще е да включиш с LAN кабел МФУ-то (N e означение за наличен мрежов порт) и рутера, ако може да са едно до друго. Лаптопите ще го виждат по безжичната мрежа.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #5

    Отговор: безжично свърване на принтер и лаптоп. Как?

    Не знам в твоят случай.Аз съм с бежична връзка между лаптоп и принтер.Лаптопа е Сони вайо, а принтера HP 1102w. В моят случай е много лесно инсталирам принтера на лаптопа и избирам безжична връзка.Пускам wi-fi на самият лаптоп да е активен .Опциите за намиране на принтера са 3
    1. - автоматично търси и намира сам, но му трябва повече време и 1-3 опита.
    2.По IP адрес на принтера
    3. по MAC адрес на принтера

    По точки 2 и 3 задаването/въвеждането на адресите на принтера става ръчно.

    Веднъж вече намерен/инсталирана безжичната връзка свързването за принтиране става в рамките на 3-15 секунди.

    Сега си мисля да закупя и мултифункционално CANON също с бежична- ще го ползвам, но само като скенер.Имам сега също канон но няма безжична и ми омръзна с кабела всеки път да свързвам лаптопа(не че е нещо много работа, но не харесвам жиците, а и те ограничават свободата на движение.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #6

    Отговор: безжично свърване на принтер и лаптоп. Как?

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Сега си мисля да закупя и мултифункционално CANON също с бежична- ще го ползвам, но само като скенер.Имам сега също канон но няма безжична и ми омръзна с кабела всеки път да свързвам лаптопа(не че е нещо много работа, но не харесвам жиците, а и те ограничават свободата на движение.
    Няма да съжаляваш! Даже старият Канон, ако не прави супер печат, може и да го продадеш и да си ползваш изцяло новия:rolleyes:
    Този пост е редактиран от pilot; 15-09-13 в 10:24.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 20-09-16, 19:44
  2. Отговори: 2
    Последно: 11-06-13, 19:12
  3. Отговори: 1
    Последно: 03-10-12, 11:06
  4. Отговори: 14
    Последно: 18-10-09, 00:28
  5. Безжично предаване на A/V сигнал
    От newhope във форум Аудиотехника
    Отговори: 6
    Последно: 18-10-06, 02:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе