Резултати от 1 до 9 от общо 9

Бавен трансфер по локална мрежа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    100
    #1

    Бавен трансфер по локална мрежа

    От известно време се включих към lan-интернет. Съответно участвам в локална мрежа, в която са споделени няколко файла, които ме интересуват. Скороста на трафика по локалната мрежа е адски бавен и е почти невъзможно да си запиша файл с рамер от 2ГБ от един компютър в мрежата на моя. Каква е причината за бавната скорост? Дали не е това, че сме от различни работни групи или това няма значение? Скоростта на интернета е OK.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #2

    Бавен трансфер по локална мрежа

    Причината може да е в различните Windows-версии: тези до '98SE (или май МЕ) имат несъвместимост, или по-точно проблеми в съвместимостта на TCP/IP протокола с по-новите версии (2000 и следващи). По въпроса имаше писано във форума, но в момента не ми се търси...

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    279
    #3

    Бавен трансфер по локална мрежа

    Ами питай си доставчика. Щом сте от различни групи, дали няма рутер между вас и дали не си шейпнат точно там? Виждаш ли и двете workgroups в експлорър? Как се свързваш с компютър от другата група?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    100
    #4

    Бавен трансфер по локална мрежа

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ами питай си доставчика. Щом сте от различни групи, дали няма рутер между вас и дали не си шейпнат точно там? Виждаш ли и двете workgroups в експлорър? Как се свързваш с компютър от другата група?



    <div align="right">оргинално мнение на WISP</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Бавен ми е трансфера с хората, които са от блока срещу мен. В моя блок съм само аз, но в отсрещния са към 5-6 човека. Виждам всички workgroups в експлоръра. Свързвам се с компютър от другата група от My Network Places. От там откривам share-натите директории и файлове.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    279
    #5

    Бавен трансфер по локална мрежа

    [/quote]

    Бавен ми е трансфера с хората, които са от блока срещу мен. В моя блок съм само аз, но в отсрещния са към 5-6 човека. Виждам всички workgroups в експлоръра. Свързвам се с компютър от другата група от My Network Places. От там откривам share-натите директории и файлове.



    <div align="right">оргинално мнение на solo2003</div id="right">

    [/quote]

    Добре де, защо изобщо сте в различни групи? Ти си един, те са 5-6, обаче различни групи... Как са ви IP-тата? Нещо на самодейности ми мирише тука...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    100
    #6

    Бавен трансфер по локална мрежа



    [/quote]

    Добре де, защо изобщо сте в различни групи? Ти си един, те са 5-6, обаче различни групи... Как са ви IP-тата? Нещо на самодейности ми мирише тука...



    <div align="right">оргинално мнение на WISP</div id="right">

    [/quote]

    В началото беше един "Workgroup" после те си направиха Workgroup с номера на техния блок, а аз с номера на моя блок. Това проблем ли е? За IP-тата им не мога да ти кажа, защото не ги знам.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    279
    #7

    Бавен трансфер по локална мрежа

    Приятелю, сам разбираш... не даваш достатъчно информация случайно или нарочно. Не може да ти се помогне така. От една мрежа ли сте или не? Рутира ли се трафика между вас и как? Winroute, Wingate, Linux?

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    115
    #8

    Бавен трансфер по локална мрежа

    Кажи как е изградена мрежята , на какво разтияние сте + нещата от поста на WISP.

    Предполагам ,че има шейпър по между ви и в него е проблема .


  11. Novice
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    4
    #9

    Бавен трансфер по локална мрежа

    kade si zaka4en kato si sam v bloka? direktno na HUBa(switcha) pri tqh li ili kak se vyrzvash kym tqh v smisyl po kakyv kabel koaksial ili UTP

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 06-06-14, 00:57
  2. Външен хард-адски бавен трансфер,помощ
    От tanatos във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 27-05-11, 20:58
  3. Локална мрежа без нет
    От anivel във форум Мрежи
    Отговори: 12
    Последно: 13-08-07, 17:31
  4. Бавен трансфер между два компютъра
    От Pitar K във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 03-06-04, 22:42
  5. Статистика за CS в локална мрежа?
    От geof във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 19-12-03, 09:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе