Резултати от 1 до 8 от общо 8

Уиндоус ХП във виртуалка, бавен трансфер на файлове по мрежа!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #1

    Уиндоус ХП във виртуалка, бавен трансфер на файлове по мрежа!

    Имам Убунту 12.04, Уиндоус 7 и ХП виртуалки върху бръз райд масив. Мрежата ми е гигабитова и от десктопа с уин 7 към виртуалния Уиндоус7 и Убунту, големи файлове се прехвърлят с над 100МБ/с, а към ХП, от 13-15 повече не вдига! Мисля си, че виртуалния му диск е бавен, а не скоростта към него да е по-ниска!
    Направих с нЛайт инсталационен диск с вградени lsi sas драйвери и го инсталирах на виртуалка нагласена за 7, но резултата е същия!
    Някой има ли идея как да го накарам да записва по-бързо!? Не съм замервал, но най-вероятно и бавно ще чете!
    Този пост е редактиран от backinblack; 03-06-14 в 10:05.

  2.  
     
  3. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #2

    Отговор: Уиндоус ХП във виртуалка, бавен трансфер на файлове по мрежа!

    виж дали мрежовия контролер в XP не работи като 100-мбитов

  4. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #3

    Отговор: Уиндоус ХП във виртуалка, бавен трансфер на файлове по мрежа!

    101% съм сигурен, че не е мрежовия контролер! Ако работи като 100мб ще закотви на 10МБ, а той започва от към 20 и стабилизира на 15.
    Съмненията ми са за бързината на работа с витуалния диск. Като пусна тежки приложения не може и да натовари процесора над 3500Мх, при положение, че трябва да качи до 4х2.66 което си го обяснявам с бавната работа на диска, а 7 товари без проблем!

  5. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #4

    Отговор: Уиндоус ХП във виртуалка, бавен трансфер на файлове по мрежа!

    Каква е файловата система и големината на клъстерите на виртуалния диск?

  6. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #5

    Отговор: Уиндоус ХП във виртуалка, бавен трансфер на файлове по мрежа!

    NTFS е файловата система, а диска е 20ГБ от които половината е свободно. Датастора на сървъра е един. ESXi и датастора са върху райд5 от 4х1ТБ дискове. На същия датастор, 7 няма този проблем. ESXi е последна версия.

    - - - - - - - - - -

    NTFS е файловата система, а диска е 20ГБ от които половината е свободно. Датастора на сървъра е един. ESXi и датастора са върху райд5 от 4х1ТБ дискове. На същия датастор, 7 няма този проблем. ESXi е последна версия.

    - - - - - - - - - -

    На съвсем чиста виртуалка, исо файл 2,49ГБ под уин7 се копира от една папка в друга за 1 минута 35 секунди, а под ХП за 3 минути и 30 сек.! И двете виртуалки са на един сървър върху общ райд масив! Натоварването на процесора е под 20% в таск менажера. По мрежата със всички видове адаптери скоростта е до 15МБ за към ХП и 100 за към 7!

  7. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #6

    Отговор: Уиндоус ХП във виртуалка, бавен трансфер на файлове по мрежа!

    Опитай да направиш клъстерите 64K, след това - chkdsk и дефрагментация.

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Отговор: Уиндоус ХП във виртуалка, бавен трансфер на файлове по мрежа!

    Колко виртуалки са стъпили върху райд масива и са активни ? Каква е емулацията на IDE контролера на XP-то (да не е IDE-133)? Пусни на хоста който държи виртуалките един dstat (или друг софтуер за мониторинг) и виж дисковата активност. На първ четене, това се сещам.

  10. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #8

    Отговор: Уиндоус ХП във виртуалка, бавен трансфер на файлове по мрежа!

    Към десеттина са виртуалките от които 3 ХП 32 битови и 2 7-64 битови в общ суич с десктопа ми със 7 64 битов и положението е идентично към всички ХП-та и 7 като копирам голям файл.
    Междувременно пробвам ХП 64 битово и при него го няма този проблем с трафика и 141 ъпдейта ги инсталира много по-бързо от 32 битовото. Още не съм го натоварил с всичките ми работи, но видимо работи по-бързо, поне сега.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Малко въпроси за DOS и мрежа с Уиндоус!!!?
    От backinblack във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 20-06-14, 15:30
  2. Външен хард-адски бавен трансфер,помощ
    От tanatos във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 27-05-11, 20:58
  3. Проблем с трансфер на файлове през ICQ
    От bushy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 03-07-05, 13:10
  4. Бавен трансфер между два компютъра
    От Pitar K във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 03-06-04, 22:42
  5. Бавен трансфер по локална мрежа
    От solo2003 във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 18-04-03, 23:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе