Резултати от 1 до 5 от общо 5

Бавен трансфер между два компютъра

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    182
    #1

    Бавен трансфер между два компютъра

    Значи, ето проблема - два компютъра в офиса, между тях големи файлове (пробвах с над 500 МВ) не могат да се прехвърлят на практика, поради изключително бавния трансфер. При по - малки файлове (пробвах с до 300 МВ) няма такъв проблем. Другите компютри в мрежата нямат този проблем по между си. Пинг с големи пакети до 65500 от този компютър към другия губи пакети, макар и рядко. И двата компютъра са с WinXP, картите мисля че са C - Net, Switch - овете нямат значение, понеже и останалите компютри са вързани към тях, а нямат тези проблеми. Проблемът е само с големи файлове, над 300 - 400 МВ. За сега съм се спрял на мрежовата карта на въпросния компютър, като проблемно звено. Какво мислите вие?




  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #2

    Бавен трансфер между два компютъра

    Възможно е. Определено най - голямата вероятност за бъг е във връзката. Особено ако забавянето е повечко милисекунди. Но все пак на твое място не бих отхвърлил 100% и проблема със суичовете; поне от това, което съм срещал аз, мисля, че и порт може да сдаде багажа и даже ъплинка му да свети... В твоя случай проверката е лесна - просто разменяш портовете. Не отнема много време.

    За кабелите като вариант - работата е ясна...

    Като предложение можеш да пробваш примерно и как се копират такива файлове между различни дялове на един и същи комп. Срещал съм проблем от подобно ествество и заради хард.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    53
    #3

    Бавен трансфер между два компютъра

    Аз имах подобен проблем и се оказа, че е дефектна мрежова карта. Пробвай с други карти. Нищо друго не губиш освен време.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    182
    #4

    Бавен трансфер между два компютъра

    Кабелът е сменян, поне така ми казаха, портовете ги размених и нищо не се промени. Ще пробвам, когато мога, как работи твърдия диск на въпросния компютър, както предложи D3BEPP, но се съмнявам да е от това. Май наистина остана само мрежовата карта, но проблемът е, че точно време за експерименти нямам. Компютрите са дизайнерски и на тях се работи целодневно. Не мога просто да го заема за два часа и да тествам от това ли е или от онова, заради което и питах във форума. Наистина най - бързо ще стане да се смени мрежовата карта и да видим какво ще стане. Мерси на отзовалите се [:D]

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    374
    #5

    Бавен трансфер между два компютъра

    Щом има понякога загуби на 65500 значи има проблем във връзката със сигурност.

    загубите трябва да са 0%, даже и за цяла нощ да пуснеш да мери

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 06-06-14, 00:57
  2. Външен хард-адски бавен трансфер,помощ
    От tanatos във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 27-05-11, 20:58
  3. Мрежа между два компютъра
    От zloRadi във форум Мрежи
    Отговори: 24
    Последно: 07-12-09, 17:18
  4. Връзка между 3 компютъра
    От zdravko във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 28-10-09, 11:49
  5. Бавен трансфер по локална мрежа
    От solo2003 във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 18-04-03, 23:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе