Резултати от 1 до 4 от общо 4

VPN сървър и клиент

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #1

    VPN сървър и клиент

    Здравейте колеги, моля за съвет коя VPN програма бих могъл да ползвам за сървър и клиент. Идеята е на домашният ми компютър да имам вътрешно IP от друга вътрешна мрежа за да ползвам определени апликации от нея!
    Ако е възможно да е лесна за конфигурация.
    Тъй като компютъра на който ще бъде инсталиран сървър-а ще е с вътрешно IP, какви настройки трябва да се направят, за да се вижда през компютър извън вътрешната мрежа.
    Малко съм доста бос по тази тема, поради което ще моля да бъдете по-изчерпателни и по-толерантни към моята особа
    Тръгнах да конфигурирам openVPN, но за момента ми остава мътна частта с това как трябва да настроя сървъра, че да се вижда от външни IP-та. Предполагам става чрез настройки на администратора, когато се свързвам към външното IP на определен порт да стигам до това PC, но за момента ми се иска да стигам до администратора на мрежата.
    Четох, колко съм разбрал незнам, но в интернет има и доста платени VPN програми, които имат лесни настройки и ползват външен сървър който осъществява рутерирането може би? Правилно ли съм разбрал или съм в грешка?
    Полезни биха били и някакви ръководства, стига да не са на високо ниво.
    Ще бъда много благодарен за помощта!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #2

    Отговор: VPN сървър и клиент

    Ако става въпрос за Windows, една добра алтернатива на VPN-връзките е вградения Remote Desktop.

    Всичко зависи от това какво имаш предвид под
    "...да ползвам определени апликации от нея",
    защото Remote Desktop и VPN-връзка са доста различни неща всяко със своите предимства и недостатъци.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #3

    Отговор: VPN сървър и клиент

    Става дума за windows 7 и на двата компютъра.
    Не съм се изразил правилно с апликациите - искам да ползвам сървърите там, апликациите ще са инсталирани на моя компютър и за това искам вътрешно ip.
    Remote desktop не ми върши работа.

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Отговор: VPN сървър и клиент

    How to Create a VPN Server on Your Windows Computer Without Installing Any Software

    Не ползвам windows и не съм го проверил дали работи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. NAS сървър или PC файлов сървър?
    От shreker във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 05-02-09, 19:48
  2. сървър/клиент - десктоп календар
    От get във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 12-03-08, 16:18
  3. Трябва ми FTP клиент...
    От blue_ във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 19
    Последно: 28-04-06, 11:48
  4. Клиент за BitTorrent
    От Abadon във форум Linux
    Отговори: 5
    Последно: 17-08-05, 18:27
  5. Безплатен FTP клиент
    От get във форум Общ - софтуер
    Отговори: 13
    Последно: 24-02-05, 10:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе