Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Кражба на IP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    20
    #1

    Кражба на IP

    Здравейте, не съм голям хакер за това въпросите ми може да Ви се сторят смешни, но моля за вашето мнение:
    1. Може ли да се узнае IP адрес на друг потребител с който не сме в локална мрежа, например от пост във FB, skype и т.н.
    2. Има ли програми които позволяват "узнатото" IP да бъде въведено и да сърфирате като оставате следи от него? Например пишете пост в някой форум представяйки се с чуждото IP и злепоставяте човека?
    3. Форумите и сайтовете в които пишем виждат ли мак адреса на компа, като доказателство от кой компютър е писано?

    Благодаря предварително?

  2.  
     
  3. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #2

    Отговор: Кражба на IP

    1. Ако потребителят ползва публичен адрес ("реално" IP) и го е въвел в настройките на собствения си компютър - да, технически е възможно. Друг е въпроса дали администрацията на съответния сайт ще ти предостави тази информация.
    Ако обаче потребителят ползва прокси, "вътрешна" мрежа, рутер и т. н. т. - технически може да се "види" IP адреса на доставчика на услугата.
    2. Не. Един вариант е да се свържеш и да ползваш връзката на неговия рутер, доставчик и т. н. т.
    3. Не, а и потребителят може да си промени MAC адреса.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Отговор: Кражба на IP

    На мен тия въпроси ми се струват направо абсурдни!
    IP адреса не е свързан нито с потребител конкретно (не е ЕГН) нито с компютър или мрежово устройство. Той е адрес на място в мрежата. А МАС адреса е нещо като сериен номер (Бар код) на устройство. То също не може да бъде свързано с конкретен потребител.

  5. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #4

    Отговор: Кражба на IP

    Напълно съм съгласен, особено при положение, че в днешно време всеки потребител може да си осигури безплатен VPN, "облачни" услуги, виртуализация и какво ли не, за да се "скрие".
    Не знам доколко въпросните данни (IP адрес, MAC) могат да послужат като някакво доказателство при извършена злоупотреба, например, но явно има законово основание да бъдат следени.

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Отговор: Кражба на IP

    Нали не вярваш, че в нета си анонимен и, че ИСП-то ти не логва всичко (добре де , почти всичко) ...както и другите инет доставчици ? При желание от властимащите в голяма степен може да се проследи активити-то на даден потребител.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    20
    #6

    Отговор: Кражба на IP

    Благодаря Ви за отговорите!
    Значи разбирам че все още не може да се кръде ай пи?
    Но разбирам и че Ай Пи то ми не трябва да се свързва автоматично с мен, защото всеки може да е ползвал и да е писал през моя рутер.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Отговор: Кражба на IP

    Цитат Първоначално публикувано от tony1976 Виж публикацията
    Благодаря Ви за отговорите!
    Значи разбирам че все още не може да се кръде ай пи?
    Но разбирам и че Ай Пи то ми не трябва да се свързва автоматично с мен, защото всеки може да е ползвал и да е писал през моя рутер.
    Именно! И ще ти дам един пример:
    Ти се казваш Иван Петров, живееш в къща в село Сусурлево, на ул.Суха бара 5.(Това е IP на твоята къща). Аз живея в съседното село Долно Уйно и искам да изчукам кака Мара, ама тя не дава. И решавам да си отмъстя. Пиша писмо до мъжа на кака Мара с текст "Жена ти е курва и аз я изчуках", слагам го в плик пиша на него твоя адрес за подател на писмото и го пускам в пощата на вашето село. Означава ли това, че ти си изчукал кака Мара?

  10. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #8

    Отговор: Кражба на IP

    Отговора е: ДА




    По темата:
    Ами ако получи отдалечен достъп до машината ти може прави какво си поиска от твое име...
    А как ще получи достъп - много начини си има - може например ти сам да си го предоставиш мислейки, че е за твое добро!
    Този пост е редактиран от ivodivo; 18-06-14 в 11:45.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    20
    #9

    Отговор: Кражба на IP

    Днес обаче един продавач в един магазин ми каза, че в даден сайт(форум) виждат и мак адреса че дори можели и номера на харда да видят? Т.е. ясно могат да покажат от кой компютър е писано?

    - - - - - - - - - -

    иводиво, как ще получи отдалечен достъп до машината ми?????

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Отговор: Кражба на IP

    Дори и номера на обувките които носиш се вижда ....мани ги продавачите, те в повечето случаи са на принципа "Абе комшията ми така каза".

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #11

    Отговор: Кражба на IP

    Ами ако имам няколко хард диска....? дали ще познае точно от кой пиша в момента? ...ами ако са в RAID?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    20
    #12

    Отговор: Кражба на IP

    не разбирам - казвате че админите на даден форум - включително и този виждат само ай пи???

    а продавача каза че имало някакви китайски усилватели ч/з които от много далечно разстояние може да се прихване уай фай мрежа?
    Примерно в Пловдив качва се на тепето пуска тая джиджавка и може да влиза в разни мрежи?!?!

  16. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #13

    Отговор: Кражба на IP

    Смени продавача Ако се надяваш, че ще си купиш нещо дето ще го сложиш в края на града и ще си избираш от безплатни WiFi мрежи .... Да, съществуват насочени антени които могат да хвърлят на километри ама едва ли ще ти хареса цената на цялото оборудване.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    20
    #14

    Отговор: Кражба на IP

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Смени продавача Ако се надяваш, че ще си купиш нещо дето ще го сложиш в края на града и ще си избираш от безплатни WiFi мрежи .... Да, съществуват насочени антени които могат да хвърлят на километри ама едва ли ще ти хареса цената на цялото оборудване.
    Стен гледам че си моди, кажи моля те какво виждат админите на сайта(ако не е тайна де) само ай пи-то ми или и мак адреса и т.н.
    Благодаря!

  18. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #15

    Отговор: Кражба на IP

    Прочети какво е OSI модела за компютърни мрежи. Всеки един слой си "говори" по определен начин ...комуникацията на ниво 2 е с MAK адреси а ниво 3 си е с IP адреси ...това ако ти е интересно де. Иначе по разните сайтове се ауторизираш с IP адрес.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Как да защитя крушки от кражба?
    От roumen68 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 28
    Последно: 30-04-11, 15:55
  2. защита на TV срещу кражба
    От ceeckoomy във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 03-02-11, 15:20
  3. кражба на ток
    От sladi4kia във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 52
    Последно: 01-12-09, 21:01
  4. Кражба на гигабайти
    От alhio във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 20-12-07, 10:33
  5. Кражба на Siemens M35i
    От Gadget във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 29-07-03, 01:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе