Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 53

кражба на ток

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #1

    кражба на ток

    Здравейте,имам подозрения в съседа че краде ток.Значи ще ви обясна по подробно ситуацията.Става въпрос за жилищна кооперация посторена преди около 2 години да кажем.Аз си закупих апартамен миналата година през декември а реално живеем в него от април 2009.Електромерите на всички живущи за еднакви-електронни и показват консумацията на дневна,нощна и часа.На всички електромери часа е различен,ако например моя показва 10:15:23ч на друг е с 5-10 мин повече или по малко.Това не знам дали е нормално.Та аз до днес имам навъртяни по показание на елекртомер кръгло 2100 дневна и 1700 нощна(това показва електромера като пред тези цифри има още 2,а те са 00).А съседа който мисля че краде ток живее в кооперацията от януари 2008г до момента.Неговите показания на електромера са 1700 дневна и 417 нощна.Та според мен не е възможно аз да имам повече изгоряно от него за моят период,а той за почти 2 години по малко.А имат и малко дете на около 7 месеца.Лампата в коридора не се изключва и други неща.Снощи бях да видя показанията му на електромера,зписах си ги.Сега оптивам да сверя какво е излапал за около 20 часа.Лапнал е 1 киловат нощна и 2 дневна.Към кого да се обърна и какво да направя.Благодаря

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    20
    #2

    Re:кражба на ток

    Може, ако електромера му е сменян поради някаква причина след твоя.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #3

    Re:кражба на ток

    Да,ама да изгори 1 киловат нощна и 2 дневна????Съмнявам се

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #4

    Re:кражба на ток

    Развий му предпазителя в таблото и виж дали у тях ще продължи да има ток. Ако да значи краде, ако не значи човека е с икономични лампи в коридора

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #5

    Re:кражба на ток

    Вече се обадих анонимно на ЕОН,те да му мислят.Като им казах колко киловата имат за едно денонощие с малко дете и т.н казаха ми че това е невъзможно и ще дойдат да проверят.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #6

    Re:кражба на ток

    Брей кви примерни граждани имало.Неразбрах само от теб ли краде или от ЕОН ?Ако е от теб развий си главния предпазител в домашното табло и виж долу електромера ти върти ли се,ако краде от ЕОН теб кво те бърка?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #7

    Re:кражба на ток

    Бърка ме бърка,като е отворко така му се полага.Все пак трябва да има и такива като мен.Аз да си плащам като отче наш,пък тои да краде.Б..ти крадльовците.А иначе става дума за ЕОН,не за мен.Пък знае ли се може и от мен да папа.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    198
    #8

    Re:кражба на ток

    Цитат Първоначално публикувано от sladi4kia
    Вече се обадих анонимно на ЕОН,те да му мислят.Като им казах колко киловата имат за едно денонощие с малко дете и т.н казаха ми че това е невъзможно и ще дойдат да проверят.
    Като си толкова примерен защо анонимно се обади?Утре се обади и в родилното да ги информираш,че детето им е малко.
    Сещаш ли се какво ще ти се случи ако си наклепал човека и той разбере кой го е очернил.
    Вместо да информираш ЕОН се постарай да информираш когото трябва как ЕОН и другите доставчици крадат от нас.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #9

    Re:кражба на ток

    Защото така съм решил.Теб пък какво те бърка не знам.Сигурно и ти си от тези който крадат затова пляпаш така.Заради такива като теб няма нищо наред в тази държава.Ама мозъка ти не може да го проумее това.Няма един да плаща сметка,пък другия да се шляпа с по 3 климатика и т.н.Всичко трябва да е изрядно за да има държава.На мен съвеста ми е чиста,а на теб може би не.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    196
    #10

    Re:кражба на ток

    За каква държава говориш бре sladi4kia?
    А за "държавниците" дето окрадоха въпросната държава защо не пишеш АНОНИМНО до международния съд в Хага?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #11

    Re:кражба на ток

    veni, а що не им пишеш ти?


  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #12

    Re:кражба на ток

    Човека е постъпил съсвсем правилно. Нещо му е направило впечатление (ниската консумация в случая) и е уведомил точно тези които могат да кажат има ли нещо нередно или не. Никого не е обвинил дирекно в кражба. Компетентната институция (ЕОН в случая) ще каже има ли кражба или няма и съответно тя ще си търси правата.

    А аз залагам на това, че въпросния електромер е манипулиран да отчита по-ниска консумация.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #13

    Re:кражба на ток

    Точно това е което каза колегата PAT.Просто искам да е всичко изрядно ако все пак има кражба.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    198
    #14

    Re:кражба на ток

    Цитат Първоначално публикувано от sladi4kia
    Защото така съм решил.Теб пък какво те бърка не знам.Сигурно и ти си от тези който крадат затова пляпаш така.Заради такива като теб няма нищо наред в тази държава.Ама мозъка ти не може да го проумее това.Няма един да плаща сметка,пък другия да се шляпа с по 3 климатика и т.н.Всичко трябва да е изрядно за да има държава.На мен съвеста ми е чиста,а на теб може би не.
    Ти хубаво си решил,но как ше се извиниш на този комшия ако не си прав? А? Анонимно предполагам.Добре ,че нямам такива комшии които да се интерисуват какво правя в домаси,колко и защо толкова заплата получаван получавам.Мен нищо не ме бърка...теб те бърка комшията на когото завиждаш....за какво ....ти си знаеш.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    196
    #15

    Re:кражба на ток

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    veni, а що не им пишеш ти?

    Ха Ха Ха
    Че аз ли съм ревльото в тази тема та мен питаш?
    Друг е човека тук дето мрънка и сигнализира съответните органи!
    Не казвам че sladi4kia не е прав но звучи смешно на фона на цялата Уграбия в държавата !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кражба на IP
    От tony1976 във форум Мрежи
    Отговори: 21
    Последно: 25-06-14, 21:36
  2. Как да защитя крушки от кражба?
    От roumen68 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 28
    Последно: 30-04-11, 14:55
  3. защита на TV срещу кражба
    От ceeckoomy във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 03-02-11, 14:20
  4. Кражба на гигабайти
    От alhio във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 20-12-07, 09:33
  5. Кражба на Siemens M35i
    От Gadget във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 29-07-03, 00:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе