Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Защо при 100MB мрежа не трансфера ми е 10 МB

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    7
    #1

    Защо при 100MB мрежа не трансфера ми е 10 МB

    <font face="Georgia">Text</font id="Georgia"><font color="red">Text</font id="red">[?]



    Мрежата ние между 11 WIN XP и 1 сървър SBS WIN2000 switch-a e CISCO Catalyst 2950 и показва 100 MB при трансфер на данни по мрежата много рядко минава 10 MB?



    IP local 192.168.0.x

    Switch-a не е програмирван.


  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Защо при 100MB мрежа не трансфера ми е 10 МB

    И при мен е така. Аз съм с win2000 и win98. И при мен рядко минава над 10мбита. Един път направих световен рокорд от 2мегабайта в секунда. Аз съм без Switch.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #3

    Защо при 100MB мрежа не трансфера ми е 10 МB

    1: MB (Megabyte) Mb (Megabit) има разлика

    2: Какви са мрежовите карти?

    3: Нормалната скорост която аз развивам е от 20-70 Mb, като горната граница достигам само е един клиент от мрежата.

    аз съм със 2xSwiching Hub CNET

    4. Каква ти е топологията?




  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Защо при 100MB мрежа не трансфера ми е 10 МB

    При мен е 10м кабел(директна връзка на единия с другия комп. Едната ланка е VIA VT6102 а другата е някаква PCMCIA(не пише каква е) Пробвал съм и със друга лан карта и пак същата работа. При колегата сигурно ланките са му съвсем други като и топологията. Има нещо за да става така ама кво ли е?

  6. Novice
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    7
    #5

    Защо при 100MB мрежа не трансфера ми е 10 МB

    Пояснение:

    <hr noshade size="1">

    мрежовите карти са Kingston 100 Mb

    Става въпрос за мегабит

    Пробвали сме и директно два компа с crossover кабел пак същата работа около 1-2 мегабайта /10-12 мегабита средно/.

    Докато другата мрежа която вързахме прави от 20 до 70 мегабита. Мрежавите карти са други не ги помня в момента.


  7. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    256
    #6

    Защо при 100MB мрежа не трансфера ми е 10 МB

    Дето е тънко, там се къса! [:D] [:D]



    За да се натовари 100Mb мрежа, трябва нов, ненатоварен комп да прави връзка към нов, ненатоварен комп. При това този, който дава, трябва да дава от харда, а не от CD-то. И то големи файлове, емПеТройки например а не ситнеж.



    Иначе виждаш скоростта на най-бавното звено във веригата. CD-то или по-бавния хард. [] Това го разбрах при закачване на тазгодишни компове към мрежата, дето я бяхме приели за бавна. Скоростта до тях се оказа от 1,5MB до 8MB/s според коя щайга се свързва с тях. Тоест, дава колкото щайгата поема.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Защо при 100MB мрежа не трансфера ми е 10 МB

    Е верно че при мен едното е лаптоп на 166 MHz а другото AMD 2000+.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #8

    Защо при 100MB мрежа не трансфера ми е 10 МB

    Хеххех, Руски ! Ти сам си знаеш отговора на въпроса какво ни питаш [], явно картите са нещо скапани или просто драйверите им...

    Обаче и инжинера има известно, право : аз допускам, че това са нови PC-та a не някои щайги от памтивека с дискове 100 оборота за час...

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    954
    #9

    Защо при 100MB мрежа не трансфера ми е 10 МB

    Съвсем естествено е на 100 mb мрежа при съблюдаване на правилото около 100m UTP(може и турско), да се правят 10 mbite/sek. на големи файлове от порядъка на филми или mp3. (това за Windows от типа NT)

    Ако не се прави тоя трансфер, нещо не е на ред с мрежата...или комповете.

  12. Novice
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    7
    #10

    Защо при 100MB мрежа не трансфера ми е 10 МB

    Благодаря за отговорите. Ще пробвам да намеря по-нови драйвери.

    Съгласен съм с Инженера. Комповете са от края на миналата година.

    Но и аз предполагам, че не можем да я натоварим.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    221
    #11

    Защо при 100MB мрежа не трансфера ми е 10 МB

    И аз имам подобен проблем - между машина с win 2000 и няколко компютъра с win98, свързани по между си с хъб. Картите на всички РС-та са Realtek 8139, връзката е 100 Мбит/сек, halfduplex. При копиране на големи файлове (филми) от коя да е машина с win 98 на компа с win 2000 скоростта е 3,5 Мбайта/сек. максимум, но при обратния трансфер скоростта е едва 200 -300 Кбайта/сек... Скоростта между машините с 98 в двете посоки е една и съща 3,5 Мбайта/сек. Максималната дължина на кебела е 25 метра. Някой сеща ли се на какво може да се дължи това?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #12

    Защо при 100MB мрежа не трансфера ми е 10 МB

    А защо е HalfDuplex ? Така губиш поне 50% от скоростта ! Ръчно ли е зададено или автоматично го отчита като 1/2 ? Ако е автоматично - имаш проблем. Един приятел от Англия ми каза, че там е практика да въвеждат РС-тата в lmhosts за да няма търсене в мрежата (но става върпос за мрежи по 300РС-та и с по 10-15 hub/switch-a !). Някой знае ли как точно става - IP/име на станцията ли ?

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    221
    #13

    Защо при 100MB мрежа не трансфера ми е 10 МB

    Topper, просто хъба потдържа само halfduplex , автоматично се отчита като halfduplex.

    Относно конфигурирането на lmhosts - в самия файл пише как става.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #14

    Защо при 100MB мрежа не трансфера ми е 10 МB

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Един приятел от Англия ми каза, че там е практика да въвеждат РС-тата в lmhosts за да няма търсене в мрежата.



    <div align="right">оргинално мнение на Topper</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ееее Topper не съм се смял така от много време.[] [] [] []

    Твоя приятел, да не живее случайно на 11-тия подземен етаж на Лондонското Метро, точно под Oxfort Street? Те хората, WINS са дали и DNS, Active Directory,.. но друго си е LMHOSTS [] особенно ако не си чувал за тях.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #15

    Защо при 100MB мрежа не трансфера ми е 10 МB

    DeathKnight DNS за локална мрежа ли ? Айде да не продължаваме със смеха :">

    Пак питах и пак ми казаха (учудени) че си го ползват - сигурно защото никой от България не им е казал, че са в заблуда.

    И са в предградията (индустриална зона) на Лондон. Имат само 50 РС-та в домейн, останалите не са...



    Айде със здраве


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Нещо ми забавя SSD read /write трансфера
    От diskos във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 21
    Последно: 31-12-13, 16:32
  2. USB по електрическата мрежа? Защо не?
    От IvO™ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 11-06-07, 09:46
  3. Отговори: 5
    Последно: 05-09-06, 14:24
  4. Проблем с DMA трансфера на Elitegroup P4S5ADX
    От Waffle Man във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 08-12-04, 18:23
  5. Проблем с трансфера между HDD и CD-RW
    От Waffle Man във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 13-01-04, 01:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе