Резултати от 1 до 5 от общо 5
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By MitkoS

Кримпване на UTP/STP кабел в кабелен контакт [розетка]

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #1

    Кримпване на UTP/STP кабел в кабелен контакт [розетка]

    Колеги, при всички случаи досега си кримпвам прав кабел [T568B] без значение от устройствата от двете страни.
    Сега обаче искам да сменя кабелен контакт и се налага да кримпна "женската" част, розетката която е в самия контакт.
    Не съм го правил досега и днес отидох да разгледам какво има като UTP/STP контакти.
    Производителят го е направил лесно, но ме смущава легендата която е поставил в контакта.
    За 568B подредбата е по двойки: кафява зелена синя оранжева, в поредност цял, шарен.

    Тези розетки сами ли си подреждат после кабелите в буксата, че да се "срещнат" с моята подредба по стандарт? Да спазвам ли легендата на производителя или да си ги кримпна точно като Т568B?
    Не знам дали зададох разбираемо въпроса.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #2

    Отговор: Кримпване на UTP/STP кабел в кабелен контакт [розетка]

    Спазвай напълно легендата на производителя и не се задълбочавай.На отсрещния край например в рака ,ако всичко е по легенда на производителя ,значи е Okay.

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #3

    Отговор: Кримпване на UTP/STP кабел в кабелен контакт [розетка]

    Цитат Първоначално публикувано от Malone Виж публикацията
    ... Тези розетки сами ли си подреждат после кабелите в буксата, че да се "срещнат" с моята подредба по стандарт? Да спазвам ли легендата на производителя или да си ги кримпна точно като Т568B?
    Не знам дали зададох разбираемо въпроса.
    Той въпроса с "кримпването в розетката" няма значение за "външния" кабел (тоя който включваш от външната страна на розетката).

    В твоя случай важното е кабела който "идва отнякъде" и се кримпва в гнездото/розетката, откъде идва и как е кримпнат там откъдето идва.
    Т.е., всеки "прав" кабел терминирането му в двата му края трябва да е еднакво.
    А тъй като става въпрос за "инфраструктурен" кабел (тоя дето ще го кримпиш в розетката), то той трябва да е прав.

    ПП
    Символа "B" означава оранжевия чифт да е на 1-ва и 2-ра позиция при конектора RJ45
    Символа "A" означава зеления чифт да е на 1-ва и 2-ра позиция при конектора RJ45
    Този пост е редактиран от MitkoS; 02-10-16 в 20:23.
    stenly одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #4

    Отговор: Кримпване на UTP/STP кабел в кабелен контакт [розетка]

    Благодаря ви.
    Не знам как е кримпнат инфраструктурния кабел, ще видя и ще го кримпна със същата подредба. В момента при прав външен кабел всичко е наред. Самият контакт е счупен и е грозно, затова искам да го сменя.

    @MitkoS
    Аз съм си запомнил друг стреотип, семантичен, така ме е учил навремето приятел и така съм го запомнил.
    За прав, подредбата по цветове е оранжев, зелен, син, кафяв, като поредността е шарен, цял и синия чифт дели зеленият.
    Звучи ужасТно неразбираемо може би, но аз си го разбирам.

    Кръстосан не съм кримпвал, не ми се е налагало, при "plug and play" възможностите на съвременните устройства.

    Ще рече, че ако е спазен стандарта в инфраструктурния кабел си спазвам легендата на розетката.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #5

    Отговор: Кримпване на UTP/STP кабел в кабелен контакт [розетка]

    Принципно нямат значение подредбата по цветове. Важното е 3 и 6 да са от една двойка. В другите двойки трябва да са един до друг. Естествено от другата страна трябва да има същата подредба.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Зануляване,заземяване на контакт
    От Leon34 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 11
    Последно: 25-12-18, 09:43
  2. Бие ток при занулен контакт?
    От karakonjula във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 21
    Последно: 12-08-15, 12:12
  3. Отговори: 6
    Последно: 05-02-10, 15:33
  4. Уплътнение на розетка (аспиратор)
    От arlina във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 7
    Последно: 21-12-09, 13:24
  5. Отговори: 7
    Последно: 27-12-07, 23:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе