Резултати от 1 до 8 от общо 8

Как да усиля WiFi сигнал?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    29
    #1

    Как да усиля WiFi сигнал?

    Здравейте колеги става въпрос за следната ситуация - живея в Германия под наем и единствения ценово смислен вариант за достъп до интернет е през платен достъп до WiFi мрежа в обществена сграда на около 1км от мен.Сигнала , който достига до мен е много трудно уловим с лаптопа и затова си бях закупил това - https://www.amazon.de/gp/product/B00...?ie=UTF8&psc=1
    До някаква степен помогна , но все още трудно долавям стабилен сигнал. Уловката е че не мога да пробивам , нямам достъп до покрив и изобщо не ми хрумва никакъв вариант за това как да вкарам в стаята ми кабел от външна антена.Тоест трябва ми нещо сходно на горното - което да вържа към лаптопа от стаята и да се надявам сигнала да се усили достатъчно. И още нещо - безопасна ли е такава антена в такава непосредствена близост до мен?

  2.  
     
  3. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #2

    Отговор: Как да усиля WiFi сигнал?

    Трябва ти AP, работещ на 2.4GHz (може и на 5GHz, но мрежите са по-малко). Харесай си нещо от тук или от тук; аз бих избрал Loco M2, NanoStation M2 или TL-WA5210G - и трите могат да работят през прозореца или да си ги изнесеш навън с LAN кабел.
    За безопасното - представи си, че това е мобилен телефон, толково му е вредата.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    29
    #3

    Отговор: Как да усиля WiFi сигнал?

    Цитат Първоначално публикувано от panevdd Виж публикацията
    Трябва ти AP, работещ на 2.4GHz (може и на 5GHz, но мрежите са по-малко). Харесай си нещо от тук или от тук; аз бих избрал Loco M2, NanoStation M2 или TL-WA5210G - и трите могат да работят през прозореца или да си ги изнесеш навън с LAN кабел.
    За безопасното - представи си, че това е мобилен телефон, толково му е вредата.
    Благодаря за отговора ! Както се разбра предполагам , познанията ми в тази област са оскъдно , но 2,4 GHz не е ли "мощността" на антената? Ако да - тази , която имам също е 2,4 GHZ .Или това не е основният параметър ? Какво означава на 5GHz мрежите са по-малко ?

  5. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #4

    Отговор: Как да усиля WiFi сигнал?

    Световния стандарт в момента е 2.4 гигахерца за безжичен Интернет. Има достатъчно бандуитф или капацитет за пренос на информация и добър горе долу рейндж (обхват). Обаче 5 гигахерца мрежа има два пъти повече капацитет за пренос на информация. Ако гледаш филм на 4к резолюция от нетфликс и някой друг използва мрежата в същото време е по-добре мрежата да е 5gh. Тъй като всички сегашни рутери са на 2.4гх този спектър е доста зает и може да има смущения. За сега няма толкова много AC рутери, които поддържат 5гх и при този спектър има по-малко смущения. Проблема е, че обхвата на 5гх е около два пъти по-малък (къс), отколкото на 2.4гх. На вас ви трябва repeater или така наречения Wi-Fi extender на 2.4гх, който да е достатъчно близо до източника на сигнала и също така не прекалено далече от вашия компютър. Намерете къде е източника (рутера) на Интернет сигнала ви и поставете рипийтера някъде по средата между рутера и вас. Ако рипийтера е прекалено далеч от източника няма да върши работа.
    Този пост е редактиран от kokovox; 11-04-17 в 09:42.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #5

    Отговор: Как да усиля WiFi сигнал?

    Ползвах подобна антена преди известно време . Ако имаш прозорец към посоката , откъдето идва сигнала , можеш да я закрепиш от вътрешната страна.

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #6

    Отговор: Как да усиля WiFi сигнал?

    Цитат Първоначално публикувано от geraldo Виж публикацията
    Здравейте колеги става въпрос за следната ситуация - живея в Германия под наем и единствения ценово смислен вариант за достъп до интернет е през платен достъп до WiFi мрежа в обществена сграда на около 1км от мен.Сигнала , който достига до мен е много трудно уловим с лаптопа и затова си бях закупил това - https://www.amazon.de/gp/product/B00...?ie=UTF8&psc=1
    До някаква степен помогна , но все още трудно долавям стабилен сигнал. Уловката е че не мога да пробивам , нямам достъп до покрив и изобщо не ми хрумва никакъв вариант за това как да вкарам в стаята ми кабел от външна антена.Тоест трябва ми нещо сходно на горното - което да вържа към лаптопа от стаята и да се надявам сигнала да се усили достатъчно. И още нещо - безопасна ли е такава антена в такава непосредствена близост до мен?
    Един наностеишън да приема и един тплинк след него да предава и си решаваш проблема. Но като гледам какви са познанията ти, намери някои дето да може да е няпрови

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #7

    Отговор: Как да усиля WiFi сигнал?

    Пък да не говорим и за твоя правопис !! Абе , бутон за редакция няма ли в тоя форум ?? При мен си работи !

  10. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #8

    Отговор: Как да усиля WiFi сигнал?

    Цитат Първоначално публикувано от geraldo Виж публикацията
    Благодаря за отговора ! Както се разбра предполагам , познанията ми в тази област са оскъдно , но 2,4 GHz не е ли "мощността" на антената? Ако да - тази , която имам също е 2,4 GHZ .Или това не е основният параметър ? Какво означава на 5GHz мрежите са по-малко ?
    2.4GHz и 5GHz не е мощността на антената, а честотата, с която работи. Допреди няколко години "домашните" безжични устройства работеха само с 2.4GHz (само това беше разрешено от закона), затова и повечето мрежи, които можеш да "уловиш", са основно с тази честота. От няколко години насам е разрешено да се ползват и устройства, работещи на 5 GHz, но още не са разпространени масово, т. е., в момента има повече мрежи, работещи на честота 2.4GHz. Повече информация можеш да намериш в описанието на стандарта IEEE 802.11. Практически разликите между двете честоти основно са в максималната скорост, която може да се достигне теоретично (с 5GHz се постигат по-високи скорости) и устойчивостта на смущения и начина на разпространение на сигнала (с 2.4GHz имаш по-добри шансове да се свържеш през клоните на дърво или през стена, например).
    Освен работната честота, добре е да се интересуваш от чувствителността на устройстройството (RX Sensitivity) и усилването на антената (Gain).
    Аз съм ти предложил устройства, работещи с честота 2.4GHz, големи антени и висока чувствителност (WA5210G и NanoStation-а); Loko-то е по-евтин вариант, но и антената му е по-малка. Ако си сръчен с поялника, мога да ти предложа и по-евтин вариант - да си направиш сам антена и да я свържеш към устройството, което ползваш сега.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. AUX ASW-H12A4/LSR1DI-EU (WiFi) как му се пуска wifi ?
    От waradin във форум Други марки климатици
    Отговори: 23
    Последно: 29-06-17, 21:06
  2. Слаб WiFi сигнал на TV Panasonic
    От glowndark във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 24-12-14, 10:22
  3. Wifi сигнал за Subwoofer
    От Gogo Byte във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 19-01-14, 12:27
  4. JBL LX55 - Как да усиля средните честоти?
    От pavlingm във форум Тонколони
    Отговори: 0
    Последно: 02-08-12, 16:32
  5. Как да си усиля лазера на TEAC CD-W540E
    От Suren във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 21-01-04, 01:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе