Резултати от 1 до 14 от общо 14

Как да разширя обхвата на мрежата

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #1

    Как да разширя обхвата на мрежата

    Здравейте,
    Живея на 3-ти етаж и имам добра мрежа в 110 м2. Направих Aimesh с RT-ax55 и RT AC68u.Проблемът ми е ,че в гаража не мога да ги хвана.Гаражът е в същата ел. инсталация и имам 4
    бр. PLA4201 powerline адаптори.3 бр. са вързани в апартамента и чрез тях съм си вързал с кабел телевизорите,но 4-тия в гаража не може да се върже към powerline мрежата.Няква идея?

    На този в гаража искам да вържа десктоп.
    Този пост е редактиран от dudi4ek; 05-12-20 в 01:46.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #2

    Отговор: Как да разширя обхвата на мрежата

    https://www.zyxel.com/nl/nl/products...specifications

    Може би разтоянието на ел.кабелите е повече от 300 м...
    Да не са на отделни електромери двете помещения?

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #3

    Отговор: Как да разширя обхвата на мрежата

    Е@еш ли му майката?Как да пробвам.Идея : да изключа тока в апартамента и ,ако има в гаража,нямам как да стане.

    - - - - - - - - - -

    Нищо не разбирам от инсталации.Когато в апартамента спря тока в гаража и в мазето и тавана има ток.Имам достъп до таблото и до централния бушон,но не съм сигурен кой е моя.1 от 3 е ,но ще изчакам утре към 11 ч,да няма изревали.

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Отговор: Как да разширя обхвата на мрежата

    Явно двете ел. мрежи, тази в апартамента ти и тази в мазето са различни и е много вероятно да са на различни фази. За това нямаш връзка на едната с другата. Разделени са още в главното табло.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #5

    Отговор: Как да разширя обхвата на мрежата

    Пробвах ,не става.

    - - - - - - - - - -

    Мислих,че от електромера има една мрежа,очебодно са повече.Ще инвестирам за рабиране и евентуално модифициране.

    - - - - - - - - - -

    От RT-ax55 15-20 метра rj45 как би се отразил на връзката?Или като с неволята,аз ще го пробвам пръв.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #6

    Отговор: Как да разширя обхвата на мрежата

    15-20м. не би трябвало да представляват никакъв проблем. И с кабел е най-сигурното решение. Стига да има кой да го прекара.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #7

    Отговор: Как да разширя обхвата на мрежата

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    15-20м. не би трябвало да представляват никакъв проблем. И с кабел е най-сигурното решение. Стига да има кой да го прекара.
    С кабел (FTP, UTP) ако имаше нямаше да ползва тези у-ва...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #8

    Отговор: Как да разширя обхвата на мрежата

    С Xiaomi Mi WiFi Repeater 2, обаче ще трябва да го включиш при комшиите на първия етаж или пускаш един кабел с 230V от твоя апартамент да виси по фасадата свързваш към него с широки лустър клеми едно зарядно за телефон с USB и в USBто включваш рипитърчето. Силата на WiFi сигнала в гаража ще се регулира с дължината на кабела и не забравяй да хидроизолираш връзката със зарядното към захранващата мрежа.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #9

    Отговор: Как да разширя обхвата на мрежата

    По-добре си намери и вържи за рутера една антена.Или си купи антена с насочено излъчване .

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #10

    Отговор: Как да разширя обхвата на мрежата

    И според тебе как антена ще насочи сигнала от 3-я етаж до гаража?

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #11

    Отговор: Как да разширя обхвата на мрежата

    Според мен твоето решение е това:
    Wi-Fi удължител на обхват TP-Link RE300 AC1200 Mesh

    Следващата стъпка е нова мрежа (MESH) изградени от нови устройства. Примерно това: Система Wi-Fi Mesh TP-Link Deco E3 (2-pack) AC1200 Ако не стига някъде се добавя екстендър - като горния. Всъщност колкото повече точки има толкова по бърза и надеждна става мрежата.

    Ето малко инфо как работи:
    https://www.kaldata.com/it-%D0%BD%D0...B8-317395.html

    https://www.tp-link.com/bg/home-netw...xtender/re300/

    https://www.tp-link.com/bg/home-netw...o-m4/#overview

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #12

    Отговор: Как да разширя обхвата на мрежата

    Благодаря за съветите.Аз имам меш система от 2-та рутера на Асус.Ще ги правя ремонтите на пролет,дотогава ще пробвам със единия рутер дали може да се ползва в гаража в Aimesh Node,т.е. дали ще се видят,защото си мисля,че са много по-яки от екстендера на ТП-линк.Ако стане ще си взема още един Aimesh рутер от Асус.Всичко има някви ценови граници.Евентуален нов абонамент би ми струвал около 12 кинта на месец за това бих инвестирал в един RT-ax58.Имам вече няколко устройства с вифи 6 ,за да си оправдая на себе си разхода за нова джаджа.Ей така на майтап,ако направя меш система от 3 такива рутера , ще мога да захраня цялата 3-етажна кооперация с вифи.
    Този пост е редактиран от dudi4ek; 10-12-20 в 22:56.

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #13

    Отговор: Как да разширя обхвата на мрежата

    Няма нужда да го слагаш в гаража. По -добре някъде между първия рутер и гаража. Така втория ще има хубава връзка с първия и от своя страна ще осигурява добра WiFi. Която от своя страна се надявам да накрива гаража.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #14

    Отговор: Как да разширя обхвата на мрежата

    Днес за проба свалих RT-AC68 в гаража.Видяха се с RT-ax58 и сигналът беше твърдо 2 черти.Да поясня : в менюто на главния рутер се показва силата на сигнала,който достига до другия рутер в airmesh node/асус така са си го кръстили/.Иначе телефонът ми показваше максимален обхват,защото ловеше сигнала от нода.За замяна в къщи си поръчах RP-ac55 екстендер,който може да работи в node режим.Като дойте ще ги завъртя отново докато нацеля най-удачната комбинация.В общи линии си реших проблема.Дано съм бил полезен на някого.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Wi - Fi Vivacom - подобряване на обхвата
    От saniaukro във форум Технологии
    Отговори: 7
    Последно: 08-04-18, 22:59
  2. Sony Ericsson K800i процес който губи обхвата и батерия
    От GOGETIT във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 5
    Последно: 04-04-08, 12:50
  3. PCMCIA Wireless Увеличаване на обхвата
    От peterkac във форум Технологии
    Отговори: 8
    Последно: 01-03-06, 09:31
  4. Проблем с мрежата
    От deveca във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 21-11-05, 18:50
  5. Проблем с XP и мрежата
    От get във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 30-11-04, 19:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе