Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 42

До колко switch-a / hub-a може един след друг?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    249
    #1

    До колко switch-a / hub-a може един след друг?

    [?]

    Смисълът на упражнението е да се използват като усилватели на около 100м. с цел удължаване на кабела. Или има друг начин?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    До колко switch-a / hub-a може един след друг?

    Повече от два хъба последователно немогат да се сложат. Затова трябва два хуба и после суич, после пак два хуба и т.н. Какво е разтоянието.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #3

    До колко switch-a / hub-a може един след друг?

    Julian, какво значи според теб "не могат да се сложат" ? Имам работещ пример с четири 10-Mbit хъб-а (от най-евтините "Repotec"), навързани един след друг, като разстоянията между тях са по 120 - 170 м (не казвам, че е нещо на границата на възможното), а кабелите са UTP (FTP за по-големите разстояния).

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    До колко switch-a / hub-a може един след друг?

    Ами има предвид че понякога може да се губи връзката. Това га разправя един от една фирмна доставчик на нет. Мисля че стваваше въпрос за 100Мбита мрежа.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    852
    #5

    До колко switch-a / hub-a може един след друг?

    Напълно възможно е! PROKOBA, купуваш нормално евтини суичове по 20-25 USD, FTP кабел и няма да има проблем... По евтини варианти не са за препоръчване.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    249
    #6

    До колко switch-a / hub-a може един след друг?

    Е, значи суичове може колкото си искам един след друг така ли? Разбира се не съм за евтини варианти- важното е да работи.

    Разстоянието ще е доста... за това питам дали има ограничение в бройката. Някой пробвал ли е с 10 или повече? Има и друг вариант - с thin coaxial кабел ама не намирам рипийтърите по ценовите листи на нашите фирми... Ама не ми се иска коаксиален, няма бъдеще

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    6
    #7

    До колко switch-a / hub-a може един след друг?

    Малко теория При хуб-овете има едно правило, което се казва 5-4-3, тоест максимум 5 сегмента, максимум 4 репиитера/хъб-а и максимум 3 сегмента които имат наследници (такива сегменти, на които и в двата края има репиитери/хуб-ове). Това правило е продиктувано от една характеристика на мрежата която се казва Propagation Delay. Без да се впускам в подробности това време е свързано с откриването на колизии в една мрежа. При неспазване на изискванията се затруднява откриването на 'сблъсъците' -мрежоворо у/во (лан картата) си праща пакети, ама никой неги получава. Оттам и скоростта рязко пада.



    При свичовете всеки сегмент си е отделен colusion domain, такаче такова ограничение в каскадното им варзване няма.



    Айде със здраве

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    9
    #8

    До колко switch-a / hub-a може един след друг?

    Малко практика: Имам 5 хуба един след друг и между тях един суич между 3 и 4 хуб работи си всичко перфектно бе загуби и без проблеми

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    249
    #9

    До колко switch-a / hub-a може един след друг?

    Правилото 5-4-3 го знам. Все пак ми беше интересно дали няма ограничение в бройката суичове. Никъде не намерих информация. То все пак ще се разбере рано или късно

  12. Novice
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    6
    #10

    До колко switch-a / hub-a може един след друг?

    Нещо май неви се чете

    За PROKOBA : Прочети последното ми изречение на предния ми пост. След като го знаеш правилото, не е много трудно да се досетиш че може да сегментираш мрежата на повече колужан доменйните със свичове.

    За Minko21: Имаш 5 хуб-а в 2 броадкаст домейна. Във единия сегмент имаш 2 а в другия 3 хуб-а. Реално никаде нямаш повече от 3 хуб-а свързани последователно. Каде ти е геройстворто ? )


  13. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    249
    #11

    До колко switch-a / hub-a може един след друг?

    Благодаря на всички за отговорите. Сега вече ще спя спокойно

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #12

    До колко switch-a / hub-a може един след друг?

    Никакво спане

    Не е само това, замисли се ако забие един суич по трасето, ко праим? Тичаме от точка на точка и ги рестартираме? Има системи с импулсни захранвания които позволяват захранването на едноцифрен брой суичове да става от едно място, като тока тече по UTP-то. Имаме изградена такава система в Надежда. Само че не ме питайте за технически характеристики.... те колегите май даже го патентоваха

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    249
    #13

    До колко switch-a / hub-a може един след друг?

    Има такова устройство на D-link, power over ethernet. http://www.dlink.com/products/?pid=48

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    156
    #14

    До колко switch-a / hub-a може един след друг?

    Интересно ми е само, защо искаш да вържеш 10 св/хъба един след друг, като има и по евтини варианти като wireless например,

    а пък и се съмнявам че 10 устройства последователно ще работят (нормално), или ако работят едва ли ще имат КПД>10%

  18. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #15

    До колко switch-a / hub-a може един след друг?

    За нормална работа до 3 хъба един след друг. Аз съм пробвал и с четири, но наистина има проблем с колизиите и то сериозен, за това не е възможно <u>надеждно</u> да се работи с четири хъба един след друг в натоварена мрежа (или средно натоварена). Комбинацията със суичове е за предпочитане. Ако се свържат хъбовете с коаксиален кабел през бнц-то (ако имат такова) може да се навързват и повече от три хъба през бнц изхода, но скороста пада на под 10Мб/с. Остаряло или не, ако всичко си работи и това е най-изгодния икономически вариант, то какъв е проблема?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Ето и един друг модел Daiseikai
    От Mega във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 57
    Последно: 10-02-15, 19:58
  2. Отговори: 6
    Последно: 26-01-10, 22:37
  3. 2 рутера един след друг
    От DEYDOD във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-06, 22:30
  4. Интернет от един "тип" мрежа в друг
    От IvO™ във форум Мрежи
    Отговори: 21
    Последно: 21-07-05, 13:25
  5. Един въпрос за switch!
    От exorcist във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 07-04-04, 23:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе