Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 61

MIKROTIK

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    279
    #31

    MIKROTIK

    Аз лично, използвам картата на един приятел, който живее в UK и после му връщам парите на ръка.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    1
    #32

    MIKROTIK

    Случайно някой да е попаднал на кеъген за версия 2.8.х ? Чух че е излезнал някакъв нов не само за 2.7.14. До весия 2.7.17 включително май има някакъв бъг със 100 процента натоварване на процесора при флуд на някои интерфейс с много малки пакети. На мене вече ми се случи 3 пъти Можеш да влезнеш само по ЛАН след доста чакане...

  4. lil
    lil е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    115
    #33

    MIKROTIK

    Относно MikroTik 2.7

    Моля ако може да ми помогнете,

    Предварително се извинявам за въпроса, сигурно е много тъп но разбирам малко от Linux, четох и упътването но нищо не се получи.

    Та значи: инсталирах MikroTik 2.7настроих локалната мрежа (192.168.0.0), настроих Wireless картата, свързах се към АП на доставчика (той разпознава по MAC и IP) мисля, че настроих правилно и DNS-ите, но не мога да вкарам Gateway които ми е дал доставчика. Опитах с “[admin@MikroTik] ip route> add gateway 212.39.81.30” но нищо не стана, а от WinBox не мога да разбера от къде се настройва Gateway. Значи вътрешно IP-192.168.0.10 ; а външно примерно 212.39.81.26 gateway-212.39.81.30

    Благодаря предварително!


  5. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    279
    #34

    MIKROTIK

    Ами доколкото разбирам от обясненията ти за ситуацията, трябва да пуснеш masquerading за вътрешната мрежа... Друг вариант е доставчикът да ти пусне рут към тебе, но това не е добър вариант при частни адреси.

    Иначе GW в Winbox се настройва от IP -> Routes -> Add (+) -> маркираш само GW и въвеждаш.

  6. lil
    lil е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    115
    #35

    MIKROTIK

    Имапи начин от MikroTik да се пусне SOCKS Proxy, или казано по друг начин как да пусна MIRC на клиентската машина през MikroTik Router?

    Благодаря предварително!

  7. lil
    lil е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    115
    #36

    MIKROTIK

    Благодарности на WISP с masquerading всичко се нареди отлично!

  8.  
     
  9. ksp
    ksp е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    2
    #37

    MIKROTIK

    Та значи сега ще се опитам да задам въпрос

    Мога ли ,съответно как да направя така , че потрбителите да имат достъп до даден сайт с по висока скорост от определените в простите опашки ? Доколкото дочух това става със сложни опашки , но това за мен е пълна мъгла . Има ли някаква алтернатива ? Прокси или нещо подобно? Надявам се , че сте ме разбрали , защото аз лично сам за себе си не Благодаря предварително !

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    279
    #38

    MIKROTIK

    Погледни на сайта им в документацията, има даден дори пример...

    И нещо да добавя - това са все пак сложнички неща от дадена порфесионална област, трябва си четене, учене и най-вече - разбиране. Не става със съвети "на парче".

  11. ksp
    ksp е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    2
    #39

    MIKROTIK

    Опасявах се , че ще има такъв отговор е все пак благодаря , ще прочетем щом се налага .

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    10
    #40

    MIKROTIK

    Здравейте!

    Искам да проверя дали някой още следи тази тама и ако някой я следи нека ми отговори на въпроса:

    Коя е най-новата версия, която мога да си изтегля с кей-ген?

    Предварително благодаря!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    147
    #41

    MIKROTIK

    Май 2.7.14







    Със здраве !!!

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на stevebg
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    84
    #42

    MIKROTIK

    здравейте, имам един проблем и много ще сам благодарен ако някой помогне,значи имам три мрежови карти едната е входната и две изходящи едната от които е радио, всичко си варви нормално, но като сложих фтп и се оказа че между радиото и другата лан карта има шепинг и фтп-то варви с нормална скорост само ако си на същата лан карта...

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    279
    #43

    MIKROTIK

    Значи по принцип шейпинга е на изходящите интерфейси, не "между". Най-вероятно имаш шейпване и на двата изходящи и то работи, независимо откъде е трафика. Просто трябва да добавиш правила за изключване на определен трафик от шейпването или да конкретизираш съществуващите. Не знам как точно ти е направено, без повече инфо, толкова мога да ти кажа.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    147
    #44

    MIKROTIK

    Къде е ФТП - то на Микротика ли ? Я обясни по обстойно !!!

  18. Junior Member Аватара на stevebg
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    84
    #45

    MIKROTIK

    значи фтп е на отделна машина с вътрешно ip.....и които е вързан на на същата лан карта няма проблеми ,но ако е на другата минава през шеипинга

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mikrotik - how to - или как PPPoE
    От Chaser във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 23-08-06, 12:07
  2. BTK-MIKROTIK 2.9.6
    От kvant във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 21-02-06, 18:01
  3. MikroTik
    От sheva във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 29-01-06, 11:22
  4. Mikrotik и ограничаване на трафика?
    От lil във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 25-04-05, 12:49
  5. Проблем с Mikrotik-a
    От Delta1 във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 13-09-04, 00:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе