Резултати от 1 до 3 от общо 3

Windows XP remote logon- help!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    18
    #1

    Windows XP remote logon- help!

    Знам че се е исписало много по темата, от при мен така и не стана.

    Та какво искам да направя: в локална мрежа, когато отдалечен потребител иска да ползва шернати папки, да му иска юзер нейм и парола.

    Пц-тата са членове на една и съща работна група (не на домейн) и всички са с Windows XP.

    Какво съм направил:

    -на всяко ПЦ е инсталирано file and printer sharing

    -създал съм на всеки комп да се влиза с юзернейм и парола

    -на всеки комп има юзер "гест" с парола

    -премахнато е "everyone" от user rights assignment\access this computer from the network и са прибавени Administrators, Users, power users.

    -премахнато е simple file share и са зададени права за достъп на определени юзъри( имената са като на акаунтите от локалния компютър)

    Какво става:

    -при това положение компютрите се виждат, виждат и споделените ресурси, но когато се опитам да вляза в някоя шерната папка ми дава че нямам права за достъп(въобще не ми излиза прозореца за логин)

    -ако на някоя шерната папка са дадени права за достъп на гест акаунта, от другия компютър влизам в тази папка без да ми иска нищо(независимо че съм задал парола за логване на геста и дори ако геста иска да се логне на локалото ПЦ ще му иска парола)

    -единствения начин за ограничаване на дистанционния достъп, който успях да намеря е на всеки компютър да създам акаунти с юзърнейм и парола като на останалите т.е. на всички ПЦ-та има акаунтите :-пешо

    -мара

    -ники

    -гест

    със съответните пароли. Така те могат да влизат БЕЗ ПАРОЛА в шернатите папки на локалния и отдалечените компютри за които имат права.

    Предполагам сами се убеждавате че това е много непрактично.



    Та въпроса ми е: Има ли начин когато ПЦ-тата не са членове на домейн, когато шерна някоя папка и и задам права просто да ми иска парола за да се влезе в нея без да създавам акаунти на всички членове на уъргрупата.



    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #2

    Windows XP remote logon- help!

    turn off the guest accaunt

    that's all

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    18
    #3

    Windows XP remote logon- help!

    Само къдеот отново не иска парола. Така могат да влизат само юзъри които съм задал на локалното ПЦ

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. MS Windows 2012 ad remote login
    От get във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 29-09-14, 16:14
  2. Windows Xp Home net logon
    От get във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 27-07-07, 14:54
  3. Windows се рестартира преди Logon
    От get във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 08-01-07, 19:21
  4. Remote Access - Windows и Linux
    От The Mask във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 25-02-06, 02:25
  5. Как да сменим logon screen-a на Windows ?
    От g_ishkitiev във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 01-07-04, 11:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе