Резултати от 1 до 9 от общо 9

Remote Access - Windows и Linux

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    227
    #1

    Remote Access - Windows и Linux

    Знам, че сигурно вече е коментирана темата, но не успях да си намеря това, което ми трябва... а то е следното:

    Машината, до която трябва да има достъп е на Windows, докато машината от която ще се осъществява достъпа е на Linux... Пробвах с RealVNC 4 под Windows, но абсолютно всичките клиенти, които тествах под Linux ми дават някаква много странна грешка щом се опитам да се свържа (включително и през JAVA интерфейса) - въобще не се стига до искане на парола...

    Търсих Linux viewer за Remote Administrator, но на сайта им пише, че в момента се разработва подобно нещо за версия 3...

    Предварително благодаря на всички!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    256
    #2

    Re: Remote Access - Windows и Linux

    Махна ли Firewall-а на WIN-а, преди да осъществиш достъп към него трябва да махнеш всички Firewalls дори и Windows-кия.
    При мен така станаха работите когато имах подобен проблем.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #3

    Re: Remote Access - Windows и Linux

    Remote Desktop Connection при Windows използва RDP v.5, който се поддържа и от Linux (е, поне от Fedora4, с която съм експериментирал!).
    За да тръгне връзката, са необходими 2 неща:
    1. ХР хост, който да "чака" такава заявка. Това ще рече: разрешен RDC (Start -> Settings -> Control Panel -> System -> Remote -> Allow remote connections) с упоментаи клиенти, които могат да се логват + настроен (не изключен!!!) firewall. В настройките на стената си има настройка за RDC, добре е да се настрои да пропуска заявки само от предварително известни адреси (рядко е възможмо, но мисля, че е добре до го упомена);
    2. Linux машина с инсталиран viewer за remote desktop. Настройва се адреса, протокола, username, може и парола...
    Това е. Изпробвано е с ХР и Fedora4. Работи и затова го пиша!

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    227
    #4

    Re: Remote Access - Windows и Linux

    @Lyolyo
    Firewall-a не е проблем...

    @emos
    Remote Desktop-a на Windows не ми върши работа, понеже ми изисква отделен логин... докато примерно при Remote Administrator-a се работи с логнатия в момента потребител (предполагам и при VNC е така)...

    Ако някой има някакви други идеи няма да е лошо

  6. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #5

    Re: Remote Access - Windows и Linux

    Да, при VNC използваш логнатия акаунт!
    Е какво ти пречи да си подмениш termsrv.dll, да си настроиш регистратурата и да си имаш до 3 remote сесии едноременно? Администраторския акаунт обикновено е свободен, така, че може да се логваш в него и това да си проличи само от Task Manager...

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    227
    #6

    Re: Remote Access - Windows и Linux

    Ами точно администраторския акаунт е зает,а трябва да се логна с него... няма проблеми да се логна, но ми отваря някаква друга сесия с този акаунт и не ми показва вече стартираните неща от първата сесия(а на мен точно те ми трябват)... успях да вляза с VNC, но то пък не може да се логне, тъй като компютъра е lock-нат - VNC показва само черен екран... след акто се логна с Remote Desktop-a, чак тогава и VNC се логва, ама ми е малко безполезно, понеже ползва вече логнатия акаунт на Remote Desktop-a...
    Много объркана работа в общи линии... за момента се сещам само за 1 програма дето ми върши перфектна работа - Remote Administrator, но за нея не открих нито 1 клиент за Линукс

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #7

    Re: Remote Access - Windows и Linux

    The Mask, поне под windows mstsc.exe стартирано с параметър "/console" позволява да се вържеш към съществуващата сесия на другата машина. виж дали в линукския клиент не са предвидили подобна опция.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #8

    Re: Remote Access - Windows и Linux

    http://www.ultravnc.com

    няма viewer под linux, но за сметка на това има java viewer, който работи като аплет и може независимо от ОС-а да се пусне под всеки браузър поддържащ java. има и файл трансфер вграден в аплет-а.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    227
    #9

    Re: Remote Access - Windows и Linux

    Мерси на всички, Remote Desktop-a върши работа засега...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. MS Windows 2012 ad remote login
    От get във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 29-09-14, 16:14
  2. Windows Script Host access
    От kris11 във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 29-10-08, 22:29
  3. Windows XP remote logon- help!
    От dexxa във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 08-09-03, 13:48
  4. Web remote Access ???
    От Dragon roost във форум Мрежи
    Отговори: 12
    Последно: 08-09-03, 05:41
  5. Routing and Remote Access + Dial-Up ???
    От ivo80 във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 14-12-01, 19:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе