Резултати от 1 до 7 от общо 7

MS Windows 2012 ad remote login

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #1

    MS Windows 2012 ad remote login

    Здравейте,

    Мъча следното нещо. Имам домейн Уин 2012 R2. Разни потребители са логнати в домейна,
    политика всичко работи 6. Направил съм една група "remoteusers", в която съм вкарал няколко
    потребителя. Идеята е следната. Даден потребител си цъка из машината и му е нужна помощ за нещо.
    За да не се пускат teamviwer, ammy admin и др. споделя юзър/пас и през mstsc (remote desktop)
    да се връзват към неговата машина. Когато направя опит излиза следното съобщение.

    В политиката на домейна Allow log on through Remote desktop service - са добавени и юзъра и групата remoteuser
    Въобще навсякъде къде що успях да намеря нещо за настройка на remote desktop съм го разрешил или
    добавил съответните потребители, но винаги излиза този екран. Къде бъркам ?

    Благодаря !
    Този пост е редактиран от get; 26-09-14 в 21:55.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Отговор: MS Windows 2012 ad remote login

    win XP & vista не могата да се логват през Remote desktop на win 2012
    имах един скрипт за NLA но трябва дасе поровя

    Отдлено се конфигурира и домейн контролера- не пуска remote users

  4. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #3

    Отговор: MS Windows 2012 ad remote login

    Това, което съм направил не е ли достатъчно ?

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #4

    Отговор: MS Windows 2012 ad remote login

    Има едно приложение във windows казва се event viewer, в него пише интересни работи, потърси го и пробвай да се логнеш пак, провери в същото време какво пише във евънт вюъра.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #5

    Отговор: MS Windows 2012 ad remote login

    Препредавам отговора на MitkoS,защото в момента няма възможност да го пусне:

    За всеки отделен компютър, ако не са променяни политики - всички членовете на локалните групи "Administrators" и "Remote Desktop Users" могат да правят Remote Desktop към него.
    Трябва само да се добавят нужните домейн-потребители или домейн-групи към тези две локални групи. Добавят се по най-стандартния начин - Properties-->Add и в Locations се посочва домейна, а не локалния компютър
    image.png

    А за казуса на Mr.Techno -
    избраната опция по подразбиране при 2012 е with network level authentication.
    Ако се прехвърли (ръчно или с политика) на предпоследния ред (оградения), то и по-старите версии на Remote Desktop клиента могат да се свързват с 2012.
    Възможно е на сайта на Майкрософт, за XP да има обновена нова версия на Remote Desktop клиента, който да позволява свързване и когато точката е на последния ред. Трябва да се провери и ако има такава нова версия, то да се свали и инсталира на старите XP машини
    image (1).png

  7. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #6

    Отговор: MS Windows 2012 ad remote login

    @kod

    Добавил съм потребители както на локалните компютри в remote desktop users, в локалните настройки кой юзър
    да може да ползва remote desktop (втория скрийн шот, който си приложил, със същата отметка) както съм ги вкарал
    в домейна в група remote desktop users. Пробвах и нова група да направя remoteusers, която добавих да има права
    за ремут достъп и пак същото съобщение.

  8.  
     
  9. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #7

    Отговор: MS Windows 2012 ad remote login

    В домейна направих подгрупа Security и вътре вкарах група "remoteusers", като тя е част
    от групата remote desktop users и в нея участват потребителите, които ще могат да се логват.

    В policies - Window settings - Restricted groups - "remoteusers"и там са добавени.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Re:Продавам Apple Time Capsule 2TB, 2012, за Windows / Mac
    От Kinescopa във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 11-03-14, 19:04
  2. Отговори: 0
    Последно: 07-11-12, 10:42
  3. Remote Access - Windows и Linux
    От The Mask във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 25-02-06, 02:25
  4. Windows login message
    От safeway във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 19-10-05, 08:49
  5. Windows XP remote logon- help!
    От dexxa във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 08-09-03, 13:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе