Резултати от 1 до 10 от общо 10

Windows се рестартира преди Logon

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #1

    Windows се рестартира преди Logon

    Здравейте.

    Наскоро се получи доста досаден проблем. Един ден както рестартирах компютъра и той се изключи. Позамириса леко на изгоряло. Купих ново захранване Fortrone 400W - засега работи
    Пускам компютъра и точно преди да влезне (LogOn екраан) компютъра се рестартирва. Съответно и в SafeMode, Last Known Good.. се получава винаги едно и също - рестарт. Пуснах Recovery Console от диска с XP -> listsvc и започнах да спирам някои услуги за да видя дали не е от тях - Tuner, Ati и т.н. Единствената промяна, която съм правил наскоро хардуерна - смяната на Creative с Cmedia 8378 6ch (нещо такова беше - 10$ карта). Колкото и услуги да спрях в Уиндоус не успях да вляза.
    Накрая се реших да направя Repair, но сетъпа на Уиндоус не ми засече Уиндоуса. Т.е. не ми позволява да направя Repair. Избирам партишън C:, където е и Уиндоус, предлага ми да инсталирам и казва, че има директория Уиндоус. Последната ми опция е един имидж, който е на около 1/2 година и много не ми се иска да го връщам. Пробвах да стартирам компа без всички карти, които имам по слотовете с изключение на видеокартата (която пък наскоро взе да и шуми много винтелатора Асус Ати Радеон9550), но пак нямаше ефект.

    Посъветвайте ме какво да направя?

    btw: Ако си копирам Document And Settings през някакво LiveCD и ги ресторна после ще сработи ли нормално?

    Благодаря !

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: Windows се рестартира преди Logon

    няма какво да направиш !

    дори и да си инсталираш наново win, ще ти изтрие само Windows папката ( естествено ако му дадеш да не форматира )
    всички папки си остават там - Program files , Documents & settings

  4. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #3

    Re: Windows се рестартира преди Logon

    Т.е. да направя нова инсталация в C:\Windows, без да форамтирам и когато се зареди Уиндоуса ще ми стоят и настройки и всичко така ли?
    Защото нали ще ме попита за юзър, а от друга разните програми, които имам системни файлове в Windows дир-а няма да работят? Мисля, че имиджа ми е по-добрия избор от нова инсталация. Има ли смисъл да продължавам да спирам сървиси, да пробвам да сменя видеокарта или нещо друго?

    Системата е :GB 8i865P-G, CeleronD 2.2Ghz, 2x256 DDR RAM A-data 533, Seagate 160Gb/8M/SATA, MSI Tv @nywhere Master , Asus Ati Radeon 9550 256RAM и двете звукови карти, които съм махнал - Creative SB live 5.1 & PCI CMEDIA 8738 6ch.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    28
    #4

    Re: Windows се рестартира преди Logon

    Зареди от CD с WindowsXP. Влез в Recovery Console. Стартирай CHKDSK /P. След като приключи рестартирай.
    Ако диска на който е Windows XP е със NTFS се получава така че диска е немонтируем "Unmountable Boot Disk". Горната последователност оправя този проблем

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Re: Windows се рестартира преди Logon

    За всеки случай провери радиатора на процесора дали прилепва добре.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #6

    Re: Windows се рестартира преди Logon

    iNFR@ CD 6.3 Philka.ru
    това е Windows Live CD! Има абсолютно ама абсолютно всичко... с него можеш да отметнеш хардуерните съмнения и ако трябва си копирай от него каквото си имаш на C: и преинстал ако е от арния Windows

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #7

    Re: Windows се рестартира преди Logon

    През уикенда имах същата история с изключение на замирисалото на изгоряло. Windows XP зарежда до графичен интерфейс (имам предвид нормален режим, 1024х768, 32битов цвят) и тъкмо да покаже логон екран (т.е. в конкретния случай беше Welcome screen), рестартира. Иначе пак SafeMode, Last Known Good не вършеха работа.
    В крайна сметка се оказа, че ntuser.dat файла на един от трите съществуващи профила е "corrupted". Това го откри ERD Commander 2005. Предложи да го оправи и уж каза, че е успял. На следващия рестарт обаче същата работа. Тогава пак стартирах ERD и направо преименувах папката с профила на въпросния потребител. На следващия рестарт на Welcome screen ми даде само другите два потребителя и всичко беше ОК. Успях дори да спася документите, фаворитите, десктопа на "повредения" профил.
    Recovery console и chkdsk не оправиха проблема, т.е. не засякоха нищо нередно.
    Обяснението ми е някакъв бъг в XP когато се използва Welcome screen и някой от профилите е прецакан - примерно не може да отиде и да му изтегли картинката, при което се срива.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re: Windows се рестартира преди Logon

    чистата инсталация не запазва нищо освен твоите фаилове които са Doc & settings и товя акаунт е там ! ( програми се инсталират , но фаилове които са загубени , трудно се връщат ! )

  11. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #9

    Re: Windows се рестартира преди Logon

    Досега съм се логвал само през един юзър -> "niki"
    Ще го пробвам това със ERD Commander. Силно се надявам и моят случай да бъде такъв.
    Досега Уиндоуса в 90% от случаите се стартирва с едно преминаване на червея по екрана и прави много малък втори оборот, след което се появява Welcome Screen-a (и аз съм с него). Сега гледам че червея прави един път и на втория съвсем малко и се ресва..

    Аз имам едно Windows LiveCD - мисля че се казва "Windows LivePE CD".
    Когато го стартирам е на руски и има файл мениджър и разни други - същото е нали?

    Аз файловете има как да си прехвърля. Най-лесно пускам Fbsd и от там копирам.

  12. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #10

    Re: Windows се рестартира преди Logon

    Mitov: Евала !

    Оправи се само с chkdsk /p
    Радвам се много, но това ме навява на мисълта да си направя пълен бекъп

    Много благодаря на всички !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Skype рестартира Windows-а
    От periel във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 09-11-08, 19:59
  2. Windows Xp Home net logon
    От get във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 27-07-07, 14:54
  3. Отговори: 0
    Последно: 25-10-06, 11:12
  4. Как да сменим logon screen-a на Windows ?
    От g_ishkitiev във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 01-07-04, 11:40
  5. Windows XP remote logon- help!
    От dexxa във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 08-09-03, 13:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе