Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 32

REPOTEC?SURECOM?C-NET?QUBS? Кой е истинския SWITCH

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    17
    #1

    REPOTEC?SURECOM?C-NET?QUBS? Кой е истинския SWITCH

    <font color="red"></font id="red"> Zdraveite, imam malka mreja okolo 50 Swich-a . Patil sym dosta no vse oste ne sym nameril Switch-a Koito da raboti svqsno. Nqmam traseta nad 110 metra , puskam si 220V do adaptora na Swich-a . Ot nachaloto na mrejata do kraq okolo 3500metra kabel i ping-a mi dori i s 65000 bytes paket WOOWW e okolo 110ms s 1024 bytes okolo 5ms... <font color="red">Dotuk dobre no neznam zasto ima momenti kogato nqkoi Switch reshava da zabie i sichko e dotam ... Togava stava nepriqtno .</font id="red"> Cqlata mreja e kripnata tip "prav" kabel kato zapochvame s <font color="beige">bqlo</font id="beige"><font color="orange">orenjevo</font id="orange"> - <font color="orange">oranjevo</font id="orange">.... Izgradena e samo ot Swich-ove predimno Qubs... Interesno ste mi e da obmenq mneniq i opit s kolegi .. Pishete

  2.  
     
  3. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #2

    REPOTEC?SURECOM?C-NET?QUBS? Кой е истинския SWITCH

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><font color="red"></font id="red">Izgradena e samo ot Swich-ove predimno Qubs...

    <div align="right">оргинално мнение на EroucT</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Ей тука е ключът от бараката

    Хората дето правят Qubs може и да разбират от switch-ове и електроника, но въобще не са наясно с НЕК


  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    17
    #3

    REPOTEC?SURECOM?C-NET?QUBS? Кой е истинския SWITCH

    idei?? osven rem zahranvaniq ?

  5. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #4

    REPOTEC?SURECOM?C-NET?QUBS? Кой е истинския SWITCH

    Ами другият вариант е други switch-ове - trendnet, x-net (поне с тия имам опит, може и други да вършат работа).



    P.S. Последните модели на Planet също стават.

    P.P.S. И да уточним, че все пак тук говорим за надеждност, не за производителност.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #5

    REPOTEC?SURECOM?C-NET?QUBS? Кой е истинския SWITCH

    Ако трябва да обобщя опита си от суичовете с които съм работил а това е с почти всичко което има на пазара в българия QUBS e най надежния суич в евтиния клас що се отнася до зхранване то му проблема се решава като за два суича се поставя едно зaхранване само, че по-мощно от оригиналното. Единственото което не харесвам на тази марка е това че е несъвместима с 3com. Имай в предвид че ако захранването не ти е стабилно какъвто и да е суич ще забие. При стабилно захранване QUBS не забива.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    17
    #6

    REPOTEC?SURECOM?C-NET?QUBS? Кой е истинския SWITCH

    А за така наречените "Remote" захранвания някой може ли да сподели опит? И някакви цени ...?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #7

    REPOTEC?SURECOM?C-NET?QUBS? Кой е истинския SWITCH

    Ами в момента ползваме стандартни трафове 12-15В на 1-3А цена от 20-30лв.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    17
    #8

    REPOTEC?SURECOM?C-NET?QUBS? Кой е истинския SWITCH

    alexandro а как се справяте с светкавици ? Аз ползвам копия на APC протекторите, но не навсякаде мога да ползвам заземка без която обаче цялото опражнение става излишно...

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #9

    REPOTEC?SURECOM?C-NET?QUBS? Кой е истинския SWITCH

    Ами какво да ти кажа до сега не съм намерил решение на проблема с гръмотевиците което да е 100% сигурно, но 90% има макар да е по скъпо. Суичовете само с траф се захранват и винаги се слагат в помещение никога на покрива. Кабелите само СФТП маркови заземяване в двата края и предпазители пак от двата края. Ако нямаш земя някъде просто свързваш оплетката на двата кабела.

    Ако трасето е отговорно препоръчвам оптика за да ти е спокоен съня.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    17
    #10

    REPOTEC?SURECOM?C-NET?QUBS? Кой е истинския SWITCH

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Ако трасето е отговорно препоръчвам оптика за да ти е спокоен съня.



    <div align="right">оргинално мнение на alexandro</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Не съм се занимавал с оптика още... Смисал наясно съм кое как, но не съм наясно с финансовата страна.. Много ще се радвам ако ми дадеш някои URL с разумни предложения ( цени и hardware) и по-важно модели на сигурни конвектори към UTP защото колеги са патили доста ...

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #11

    REPOTEC?SURECOM?C-NET?QUBS? Кой е истинския SWITCH

    Ami po princip optikata qa ima v mnogo varianti na razlichni proizvoditeli specqalno az kopuvam ot dataoptics nemska optika cenata e 0.50E s konvertori na AT.

    Q kaji predpazitelite kopie na APC ot kude gi vzimash i po kolko e parcheto.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    17
    #12

    REPOTEC?SURECOM?C-NET?QUBS? Кой е истинския SWITCH

    Ми от колега в Бургас... под копие разбирай като схема и части като външен вид Не Иначе са добре издържани технически... В малки правоъгълни кутийки... 15$ им иска ! Дай ми някакви координати за оптиката или незнам пиши на кю-то, че доста се отдалечихме от темата а колко е преходника които ползваш ти?????

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #13

    REPOTEC?SURECOM?C-NET?QUBS? Кой е истинския SWITCH

    Медиаконверторите които ползвам са по 100$ на АТ . А що се отнася до предпазителите тоя ти съдира кожата оригиналните предпазители струват по малко като се поръчат в количество.


  17. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #14

    REPOTEC?SURECOM?C-NET?QUBS? Кой е истинския SWITCH

    Може би най-ефтиния вариант за стабилизация на работата на един суич е един по-сериозен кондензатор на захранването. А още по-добре е /особено ако дивайсите се захранват от далече/ е схемата със 7808 и двата кондензатора. От собствен опит мога да кажа че това значително подобрява работата от към страна на стабилност, не само на суичовете но и на радиоустройствата.

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    5
    #15

    REPOTEC?SURECOM?C-NET?QUBS? Кой е истинския SWITCH

    Zdraveite vsichki,

    gledam che si diskutirate problemi za LAN mrejite. Az ssuhto imam takava i rabotia predimno s QUB-s switchi.

    Moia vupros sa niakolko:

    -Znaeli niakoi kak moje da se napravi ping-alka, toest ustroistvo za pingvane. Znam che rusnacite, dori i niakude v Sofia sa go napravili.Rabotelo s 4.5v bateria.

    -Osven tova niakude pak po LAN mrejite v Sofia slagali EPROM v switchovete za contorl na portovete - MAC filter,VLAN i t.n.

    Po 10lv za tvurdo fix na MAC i po 20lv za dinamichno na switch.





    Daite imena i adresi na tezi koito sa go napravili.



    /Prosto catalysta mi idva tvurde skupo :-)/


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отваряне на порт-рутер Repotec RP-WR5441B
    От lubopiten във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 19-12-13, 18:18
  2. Отговори: 21
    Последно: 27-09-09, 01:29
  3. Доволни ли сте от Repotec RP-WR1441A
    От badboy във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 21-10-08, 13:49
  4. Проблем с Wireless LAN QUBS..........
    От mmmm във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 02-05-04, 19:09
  5. Търся 5 портови QUBS switch спешно
    От Nsitnov във форум Мрежи
    Отговори: 13
    Последно: 22-12-03, 12:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе