Резултати от 1 до 6 от общо 6

2 комп. в мрежа?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    130
    #1

    2 комп. в мрежа?

    Здравейте нс всички[:D]!Имам един въпрос! Имам два комп. които са в мрежа.Понеже съм със Dial-up и имам само една линия как може да вляза в нет. и от двата по едно и също време. С DNS не стана явно не правя нещо като хората!Gateway-а също е добре и не знам какво да направя!Thanks!



    //edit



    Sorry[)], с Win XP!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,053
    #2

    2 комп. в мрежа?

    е не се научихте значи - с каква операционна система са...?!?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #3

    2 комп. в мрежа?

    Ако си с Win, версия от 98 нагоре, можеш да поделяш връзка с Internet Connection Sharing (стандартен компонент на Windows). Има разбираем wizard, който те води през настройките на рутера (компютъра с dial-up връзката) и на един от етапите създава дискета, която се използва за настройките на другия компютър. Това накратко е най-лесният начин. Ако не се справиш, пиши - ще ти изпратя подробни инструкции за конкретната ОС.



    //edit

    Щом си с XP right-click My Network Places, от контекстното меню избери Properties, от главното меню на отворилия се прозорец "Network Connections" избери File/Network Setup Wizard и следвай инструкциите му. Пробвай и ако не се справиш (не ми се вярва де []), прочети help-a, ако пак не стане се обади...

  5. XAH
    XAH е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    200
    #4

    2 комп. в мрежа?

    Пробвай с WinRoute. Лесно се инсталира и конфигурира. Просто го инсталираш го на РС-то на който ти е dial-up-a, задаваш типа връзка към интернет и кога да се свързва. На другия за прокси сървър IP-то на първия и това е.

  6. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    144
    #5

    2 комп. в мрежа?

    Щом си с WinХР не ти трябва нито WinRoute, нито WinGate! И двете ще ти правят проблеми (личен опит [:D]). Използувай само Internet Connection Sharing на WinХР!

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    167
    #6

    2 комп. в мрежа?

    AnalogX е програмката дето ще ти свърши идеална работа без да се потиш. Просто инсталираш, стартираш и на другия комютър в LAN настройките на IE слагаш IP-то на HOST компютъра с порт 6588

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Комп за DIABLO 3?
    От estqwerty във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 24-04-12, 19:51
  2. Ъпгрейд на комп
    От dj_didaka във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 22-07-09, 09:19
  3. комп без ограничения
    От bibis във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 03-07-06, 21:51
  4. нов комп
    От connect във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 26-04-06, 11:46
  5. Две ОС т.е два Win XP на един комп
    От kesten във форум Windows
    Отговори: 18
    Последно: 15-06-05, 11:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе