Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 31

moje li,moje li,moje li......:)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #16

    moje li,moje li,moje li......:)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Някой случайно да е обърнал внимание ,че модема си има собствен MAC и проваидера го интересува само това,а зад модема колко ще са е без значение !

    <div align="right">оргинално мнение на chaikowsky</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    chaikowsky ако беше така, тая тема нямаше да я има.



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">А проблема на тази тема се решава с един Broadband Router

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Как по-точно?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #17

    moje li,moje li,moje li......:)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Някой случайно да е обърнал внимание ,че модема си има собствен MAC и проваидера го интересува само това,а зад модема колко ще са е без значение !

    <div align="right">оргинално мнение на chaikowsky</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    chaikowsky ако беше така, тая тема нямаше да я има.



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">А проблема на тази тема се решава с един Broadband Router

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Как по-точно?



    <div align="right">оргинално мнение на breiii</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Точно така е както казва chaikowsky. Провайдера се интересува от МАС адреса на кабелния модем и от адреса на мрежовата карта след него. Прочети постинга ми от 1.12.03.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    20
    #18

    moje li,moje li,moje li......:)

    KOMPYTARA DA E IZKLU4EN.Tova e glavnoto v temata ve hora.

  5. DGP
    DGP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    137
    #19

    moje li,moje li,moje li......:)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">KOMPYTARA DA E IZKLU4EN.Tova e glavnoto v temata ve hora.



    <div align="right">оргинално мнение на smokeless</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ало балоните ... нещо шльокавицата, а?



    <font color="red">Ако нямате кирилица, моля, използвайте бутона</font id="red">:




  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    66
    #20

    moje li,moje li,moje li......:)

    Мерси за подкрепата Lupus!,щото хората обичат да говорят а после да мислят!

    И едно уточнение:Провайдера (или по точно ,този с когото съм решавал такъв проблем) се интересуваше само от MAC адреса на модема!

    Зад този модем сам пускал един ,или няколко комп-а с различни карти и всичко си работеше без проблеми!

    А и всеки се включваше и изключваше независимо.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #21

    moje li,moje li,moje li......:)

    Моя провайдер следи и МАС адреса на картата - връзва си гащите... Изгоря ми картата, смених я след няколко часа, а Нет няма и няма. След разговори се установи, че не мога да се логна поради новия МАС адрес на картата.

    Другите карти от вътрешната мрежа нямат значение, можеш да ги навържеш и десет...[:D]

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    20
    #22

    moje li,moje li,moje li......:)

    abe lupus ti si mnogo bos qvno.mac adres moje da se naglasq.ti ako ne znaesh kak tova ne zna4i 4e i drugite ne znaqt kak.taka v lan mrejite stava krajbata na internet.ne govori kato ne znaesh pone.gledam te 4e nqkoi neshta ne gi znaesh,kato ne znaesh pone si trai i ne govori gluposti da pulnish foruma sys scriptove.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2
    #23

    moje li,moje li,moje li......:)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">abe lupus ti si mnogo bos qvno.mac adres moje da se naglasq.ti ako ne znaesh kak tova ne zna4i 4e i drugite ne znaqt kak.taka v lan mrejite stava krajbata na internet.ne govori kato ne znaesh pone.gledam te 4e nqkoi neshta ne gi znaesh,kato ne znaesh pone si trai i ne govori gluposti da pulnish foruma sys scriptove.



    <div align="right">оргинално мнение на smokeless</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ами като си толкова компетентен кажи поне един модел кабелен модем, на който може да му се сменя MAС адреса, за мрежови карти е ясно - правят си се такива[]. А що се отнася за кражба на интернет - като има в мрежата 2 еднакви МАС адреса сървъра веднага ще изпищи(освен ако не го е правил някой, който му е за първи път[:D]) и от тук нататък е доста елементарно да се проследи..... така че по скоро ти трябва да се замислиш преди да пишеш......[!]



    А за въпроса - провайдера следи МАС адресите на модема и мрежовата карта (почти винаги), така че не може двата компютъра да използваъ едновременно един кабелен модем, ако разбира се провйдера не го е разрешил.[:D]



    ...Весела Коледа на всички[:D][:D][]

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #24

    moje li,moje li,moje li......:)

    rosen76,

    Има и кабелни модеми, на които можеш да смениш МАС адреса, ама аз знам само за един такъв в БГ дето мина през ръцете ми за тестове. Докаран директно от Китай....[:D]

    А на пубера не му обръщай внимание, той от снощи се заяжда...

    В една друга тема колега предположи, че е от изпитата пърцуца по празниците...

    Може също така да го е зарязала приятелкатата му и да е прекалил с чикиите, да са го наритали здраво и да не може да си го върне и т.н.

    А може просто да кара тежък пубертет, ама това се лекува... Има транквиланти...


  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    66
    #25

    moje li,moje li,moje li......:)

    Lupus,не си хаби нервите!

    И без това повечето мислят за далавера,а не за реални технически решения!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    20
    #26

    moje li,moje li,moje li......:)

    na LUPUS moje da mu izmislim edin prqkor 4aluma.MAC adresa na kartata se smenq,stiga da znaesh kade da pipnesh i kakyv iskash da ti e adresa.moje da se smenq no ne e preporu4itelno.

    Suvet kym LUPUS:kadeto ne znaesh ne si kazvai bezpoleznoto mnenie

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    20
    #27

    moje li,moje li,moje li......:)

    mnogo se otplesnahte.rosen76 i lupus imam da vi kaja neshto.na ediniq-purvo se proverqva dali komputara e vklu4en 4rez ping ili programa koqto pravi trace.a na drugiq 6te kaja 4e imate mnogo zdrave ot armenskiq pop 4e ne moje da se krade prez modem,i pak 6te kaja.vie kato ne znaete tova ne zna4i 4e i drugite ne znaqt.sajelqvam 4e se povtarqm ama........kakvo da se pravi.

  16. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #28

    moje li,moje li,moje li......:)

    @smokeless

    Досега не се намесих, но ми се струва, че темата започва да се изражда в нещо, което не е целта на форума.

    Значи ...

    Ако можеш да направиш нещо или знаеш как, напиши го, и ще коментираме. Дай конкретни примери и дори ще ръкопляскаме.

    Но, ако само си чувал какви термини използват свищовските батковци и се стремиш да изглеждаш като тях ... по добре замълчи.

    За разлика от безделник като тебе [нищо лошо не влагам в думата], Lupus от доста време си изкарва прехраната в област, твърде близка до тази, която коментирате.

    Така че, дори да не му е интересно и забавно, няма как ... трябва да е подготвен по материята. Не мога да кажа дали е прав или не, но със сигурност мога да кажа, че има доводи за всичко, което пише ... за разлика от тебе.

    Никой не е казал, че не може да се краде през модем, но при свестен администратор ще има и ошляпване по дупето и то доста бързо, преди да си се накрал достатъчно за да си струва.

    За да завърша, ти предлагам да дадеш два три примера, къде точно "пипаш" кабелния модем сменяйки му MAC адреса, за да не излезеш празнодумец и папагал, в което лично аз съм убеден.

    Не е възможно човек, който претендира да е много "на ти" с хардуер от рода на кабелните модеми да не може да си проведе една тъпа инсталация на XP, което е процес известен с дуракоустойчивия си интерфейс. Ако искаш може и да поставя линк към темата, но няма да е в твоя полза.

    Слушай DK и няма да сбъркаш, уверявам те.



    Ако тази информация, която посочих по-горе ти се струва твърде скъпа, дай съвет на kesten, Lupus и rosen76 не във форума, а чрез E-mail, а те ще напишат тук дали имаш в главата толкова, колкото твърдиш.

    Ако не го направиш ситуацията е ясна за всички.

    Сменяш си nick-a и никой няма да знае, че ти си smokeless, който се е изложил много грозно.

    Просто съвет.



    Аватара ти нещо не е наред.

    Ако не можеш да го оправиш/смениш питай Lupus, той ще ти каже как става.

    И по лесно ще четем постовете, ако са на кирилица.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    20
    #29

    moje li,moje li,moje li......:)

    Neka uto4nq nqkoi nehsta:

    1.Nikoga ne sam tvurdql 4e moje da se smenq MAC adres na modem.ne znam dali moje ili ne moje.Znam kak se smenq MAC na lan card.Predpolagam 4e i horata koito znaqt tova onova v po ve4e znaqt kak stava.

    2.Prez modem 4e moje da se krade-moje.I to bez "oshlqpvane".stiga da go poobmislish malko.li4no as sam go pravil predi godini.Pravil sam go taka:

    2.1.scan na mreja za DNS,IP.S malko po ve4e usiliq se vzema i user name i password.

    2.2.Promqna i Deistvie za ne pove4e ot 4as.

    3.As znam kak se instalira Xp prekaleno dobre,daje moga da go kaja i vyv foruma s nai-malki podrobnosti.No tova ne e svyrzano s temata.ako imash neshto da mi kajesh li4no-sb_live@mail.bg

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    192
    #30

    moje li,moje li,moje li......:)

    Както винаги темата отиде към заяждане, а реално по-въпроса много много не се писа

    1. Най масовите кабелни модеми в българия са Webstar Scientific Atlanta , на които въобще не може да се сменя MAC адреса.

    2. Във фирмата имаме 5 модема и тва да се ползват и USB и Ethernet порта на модема става само на книга.

    3. Едва ли вече се намират проваидъри които не свързват MAC адреса на модема с MAC адреса на картата.(Ако някой знае такъв ще му бъда благодарен ако сподели)

    4. Към един модем могат да се вържат няколко карти, но за целта трябва да има Hub или Switch между модема и картите, като всяка карта си е с различно IP дадено от проваидъра.



    Казвам ги всички тези неща от личен опит, защото преди около 2 месеца имахме същия проблем трябваше през един модем да минават 2 връзки към 2 компа.И ние мислихме варианта за USB и Ethernet заедно ама не стана., стана вариата по точка 4 - вързахме Hub към модема, а от Hub-a съответно кабели към двата компа, от ISP-то ни дадоха 2 IP-та и проблема се реши.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. tap vapvos moje bi ?!?
    От mxkolev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 05-06-03, 10:03
  2. Moje li da...
    От CreatoR във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 09-04-03, 11:46
  3. moje li .....
    От spoofer във форум Linux
    Отговори: 2
    Последно: 28-02-03, 08:58
  4. Hub -> Lan card - UTP 130-140 m - moje li?
    От joroto във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 05-05-02, 21:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе