Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Интернет ?! за мрежа ...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #1

    Интернет ?! за мрежа ...

    Имам 20 потребителя в мрежа и сега искат интернет. Как най добре да организирам нещата. Наистина имам нужда от помощ и разумни съвети.


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    553
    #2

    Интернет ?! за мрежа ...

    Ами най-добре според мен ще стане с един Linux рутер който да разпределя нета между всички по-равно и да може да се оползотворява неизползвания капацитет на връзката която имате от вашия провайдер.Желателно да си вземете една мрежа с реални адреси за да няма кофти моменти с някой фрее-та.Мисля, че това са основните неща който би трябвало да направиш.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #3

    Интернет ?! за мрежа ...

    Има и други варианти освен реални ИП-та за усерите. Проблемите могат да възникнат с mp3.online.bg и дата.бг. 1-те имат по една сесия за ИП 2-те по 30. Но това са технически подробности. Драсни ако искаш един мейл с координати и ще ти дам някой друг съвет, че сега нямам време да пиша.

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #4

    Интернет ?! за мрежа ...

    С рутер ще е. Захранен с 128к негарантиран, но дали ще се получи качествен нет за 20 човека? Според мен не.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    114
    #5

    Интернет ?! за мрежа ...

    Да ще се получи но все пак ще трябва да се помъчиш докато го конфигнеш 128 негарантирания ти как ива също е важно. Ако ще чекват само маили и веб не вярвам да имаш проблем но ако е за нещо повечко вече може да имаш малко ядове.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #6

    Интернет ?! за мрежа ...

    аз лично бих ти препоръчал Oracle пък за 128к да ти кажа струва ми се недостатъчно защото както казват горе не вярвам да проверяват само пощата и да си цъкат IRC

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #7

    Интернет ?! за мрежа ...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">аз лично бих ти препоръчал Oracle пък за 128к да ти кажа струва ми се недостатъчно защото както казват горе не вярвам да проверяват само пощата и да си цъкат IRC



    <div align="right">оргинално мнение на MAKAPOB</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ти уби всичко детско в мене с тоя <font size="4">Oracle</font id="size4"> и как по точно предлагаш да се поделят 128к на 20 юзера посредством сървър за база данни.[:D]

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #8

    Интернет ?! за мрежа ...

    ми интересно ама моята мрежа е на Oracle незнам как са я правили итн ама тоз server не е пипан от 3 месеца и си стои и си бачка идеално щом нета не ми е прекъсвал от 6 месеца(откакто го имам ) а самата машина е един Compaq

  11. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    553
    #9

    Интернет ?! за мрежа ...

    MAKAPOB, Абе пич стига си ръсил глупости .Първо седни и разбери що е то оракъл и имали почва у нас .Второ хубу, че имаш нет от тая машина ама нета не ти го осигурява оракъл-а а нещо друго.Айде със здраве .

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #10

    Интернет ?! за мрежа ...

    BAD_BOBRIK ами значи ние сме 15 20 човека в мрежата и сме с антена към баш server-a и тоз Compaq дето казвам admin-a ми каза че е на Oracle аз лично не съм го виждал ама невярвам да ме е излъгал защото просто незнам за какво а пък вие можете да ми разясните дали наистина ме е излъгал идеално да знам нямам нищо против ама стига съм приказвал защото темата е за друго

  13. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #11

    Интернет ?! за мрежа ...

    MAKAPOB

    Админа сигурно не те е излъгал. Просто "жаргонно" ти е казал, че сървъра е на Oracle. Oralce е база данни подобна на MS Access. Просто същата машина на която е инсталиран, отговаря и за разпределението и на интернет трафика...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    Интернет ?! за мрежа ...

    ru-boy,

    Това 128к чист Интернет ли е или тук е включена и връзката ти с Peering мрежата на БГ?

    Даже да е само чист И'нет - връзката ти към света пак ми се струва малко. А към Peering мрежата мисля, че трябва да имаш поне 1МВ връзка за да не се задръства при теглене от free тата. И разбира се всичко е въпрос на пари и доставчици... В София ли си?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    56
    #13

    Интернет ?! за мрежа ...

    За 20 потребителя нещо от рода на 233 МХз и 128-256 рам, един Слак (това в скоро време може да се редактиран на Генто ) малко бира за някой, който разбира от линукс и си готов.

    Ако може да си позволя и малко да добавя за скоростите. Ако всичко ще е на пълен шеринг ... т.е. няма да има 50 тарифи с цени за различните нужди за 20 човека е ПРЕДОСТАТЪЧНО нещо от рода - 128к (1 МБИТ) пийр и 8-16к (64-128 кбит-а) външен интернет, това според мен в София може да се постигне по два начина - а) по-зле начина с два кабелни модем, куцо ама съм го виждал ...; б) с вирелес от някоя фирма.

    Веднага се сещам и за начин в) и дано не ме изгонят за комерсиализъм ... звънни на някой ЛАН ИСП, кажи му че искаш нет и ще видиш как ще дотича като Спийди Гонзалес като разбере, че имаш 20 човека ...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    114
    #14

    Интернет ?! за мрежа ...

    Значи 128К или 128kbps има доста разлика нали а за 20 лузера PII 233 няма да ти свърши работа ще ти е нужен малко по мощен компютър поне на PII na 400 или на 500 и хдд някаде около 6 гб 256 рам за да можеш да пустнеш някой и друга екста за тия лузери а ако искаш да имаш и самба ще ти е нужно естествено и повечко местенце зависи и какви екстри ще трябва да има това рутерче.

  18. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #15

    Интернет ?! за мрежа ...

    Мрежите са 2 различни по с 20 и 35 потребитела, но проблема е един и същ. Звънях (и ходих на крака да ги моля) на 4 фирми и всичките ги мързи и не искат и не искат да изкарват пари. Стигнах до там да им свърша 80% от работата и пак се назландисват (нека употребя турската дума за по-точно). Трябва да реша въпроса сам. Не става въпрос за София, а за друг голям град, където интернет доствчици дал господ, но не им се работи.

    -----------

    <font color="yellow">По същество</font id="yellow"><font color="red">.</font id="red"> Имам Линукс специалист и той твърди, че е голяма работа и аз нямам основание да се съмнявам във възможностите му. Рутера ще е на Линукс.

    Имам две оферти за захранване с Интернет. Едната е с кабел (тв. доставчик) другата е за безжичен. И двете са за 128к негарантиран. Да тъся ли друго решение или да връзвам на кабелната през рутер и каквото стане.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Първата 4G интернет мрежа в България
    От justify във форум Коментирай новина
    Отговори: 1
    Последно: 04-02-14, 22:32
  2. има мрежа-няма интернет...
    От irkum във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 15-05-07, 10:56
  3. Може ли от 8 компа в мрежа с интернет...?
    От gonzolito123 във форум Мрежи
    Отговори: 11
    Последно: 12-08-05, 13:00
  4. Интернет от един "тип" мрежа в друг
    От IvO™ във форум Мрежи
    Отговори: 21
    Последно: 21-07-05, 13:25
  5. Мрежа от 6 PC & 1 MAC, как? Споделяне на Интернет
    От Osvaldo във форум Технологии
    Отговори: 2
    Последно: 04-01-05, 13:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе