Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 141

Как да скрия InternetConnection Sharing

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #16

    Как да скрия InternetConnection Sharing

    Господа начинаещи ползватели на интернет не мога да разбера защо си въобразявате, че в каквото и да е отношение някога можете да достигнете нивото на системния ви администратор. И също така защо си мислите че доставчика ви не може да предотврати преотдаването на интернет без да нарушава договора си с вас.

    Още повече ако в договора е упоменато че интернета е за 1 компютър. Проблема с опитите за кражба на интернет е бил дискутиран многократно и винаги решенията за пълно изолиране на проблема са били или много скъпи или много трудоемки.

    Въпреки това не е никакъв проблем да се намалят кражбите до пренебрежимо малко ниво.

    За тези от доставчиците които не знаят как да предотвратят преотдаването ето как става.

    TTL=1 + iptables модул за детектване на прокси и при детектване на прокси намаляване на конекциите или директно спиране на интернета.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #17

    Как да скрия InternetConnection Sharing

    чакайте да питам и аз.



    аз не искам да продавам на никой интернет - просто искам и на двата компа в къщи да имам нет, защото сме двама човека и сега в момента положението е "стани да седна".

    В моя случай е сигурно, че увеличаването на трафика ще е 1-2% най много - ако от втория комп само се сърфира.



    Обаче моят ИСП иска да му плащам двойно за втория компютър и ме заплашва, че ако ме хване с ICS или подобен софтуер ще ми прекрати достъпа, а аз си предплащам месец за месец.



    от друга страна не мога да си сменя доставчика, защото други все още няма при мен.



    Ясно ми е, че в момента в който се появи конкуренцията този проблем ще отпадне и ще мога и 10 компа да си вържа в нас, но засега само скърцам със зъби от яд и си плащам

  4. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #18

    Как да скрия InternetConnection Sharing

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    аз не искам да продавам на никой интернет - просто искам и на двата компа в къщи да имам нет, защото сме двама човека и сега в момента положението е "стани да седна".

    В моя случай е сигурно, че увеличаването на трафика ще е 1-2% най много - ако от втория комп само се сърфира.



    Обаче моят ИСП иска да му плащам двойно за втория компютър и ме заплашва, че ако ме хване с ICS или подобен софтуер ще ми прекрати достъпа, а аз си предплащам месец за месец.

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    За теб може и да стои така въпросът. Може би доставчикът ти няма нищо против такова нещо. Но едва ли с него сте първи дружки. Така че той няма как да знае как точно стоят нещата при теб. Опитай се да погледнеш и от гледната точка на доставчика - ако за тебе той е един от двата или трите доставчика в квартала, ти за него си един от няколкостотин-те абоната. И ако ти имаш реална и безобидна нужда от споделянето на интернет, то можеш да бъдеш сигурен, че има поне още 50 или 100 твои съседи, които ще изтъкнат твоите причини, но ще искат споделяне на линията със съвсем различна цел от твоята.

    Всъщност това е едно от предимствата на малките доставчици - ако си към голям доставчик, вероятно ще получиш по-добро качество. Но пък от малкия доставчик е по-вероятно да получиш разбиране и внимание. Защото за него загубата на един клиента е по-осезаема, а и най-вероятно ти е съсед, с когото се срещаш почти всеки ден .

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    от друга страна не мога да си сменя доставчика, защото други все още няма при мен.



    Ясно ми е, че в момента в който се появи конкуренцията този проблем ще отпадне и ще мога и 10 компа да си вържа в нас, но засега само скърцам със зъби от яд и си плащам



    <div align="right">Originally posted by smarty - 05/02/2004 : 02:30:29</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    И какво като има конкуренция. Все пак, всичко си има граници. Новият доставчик би могъл да ти разреши споделяне в началото, колкото да те привлече. Но след няколко месеца ще те отреже. Иначе рискува да събере при себе си всички гяволета в квартала, и вместо с тези "промоции" да привлече достатъчно клиенти, за да се получи реална конкуренция, ще направи страхотна услуга на твоя пръв доставчик, като го отърве от всички, носещи му загуби.



    P.S. Току що прочетох една тема по подобен въпрос в dir.bg, и се сетих нещо за доставчиците:

    Опитът ми от последните 3 години с ЛАН достъпа показва, че най-много трафик правят индивидуални потребители, а не тези, които споделят канала си със съседите, въпреки че се очаква да е второто.

  5. gi
    gi е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    4
    #19

    Как да скрия InternetConnection Sharing

    По въпроса колко е законно да си делисш връзката с други хора няма да коментирам, но да не можеш да си вържеш двата комп-а в интернет-а който си си платил според мен е прекалено. За делене на връзката най добре да се вземе една щайга (166-200Mhz е достатъчно) и да се качи един Unix/Linux. Добре конфигуриран и гостпод не може да разбере колко маймуни има скрити зад него. Колкото и да се зъбят провайдерите по разните Лан-чета няма как да спрят по изобретателните. Освен ако не орежат броя на конекциите което е глупост в общия случай защото ще почнат да гърмят и страниците с повечко картинки.

    Само с Windows-и е доста трудно да стане,но ако някой иска съвет как да скрие малко машини зад Unix/Linux с удоволствие ще му помогна . Все пак ISP-тата са за това, да се опитваш да ги излъжеш а те да се опитват да те спрат.

  6. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #20

    Как да скрия InternetConnection Sharing

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">По въпроса колко е законно да си делисш връзката с други хора няма да коментирам, но да не можеш да си вържеш двата комп-а в интернет-а който си си платил според мен е прекалено.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Да.

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Все пак ISP-тата са за това, да се опитваш да ги излъжеш а те да се опитват да те спрат.

    <div align="right">Originally posted by gi - 05/02/2004 : 03:54:20</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Пак да.

    Но все пак имай едно наум - зависи какви са последствията ако те хванат[:D]

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    279
    #21

    Как да скрия InternetConnection Sharing

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Е аз пък си мисля, че не греша. Обаче щом става въпрос за кражба и измама, УИСП, осъди ги!!! Хващаш ги и ги осъждаш и ще лежат в затвора.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Силни думи, но все пак - глупости, ето как решавам аз въпроса:

    "5. Други условия.

    Описаната в настоящия договор услуга се предлага за единичен клиент (един компютър, един IP-адрес) и не може да се споделя с други клиенти. Включването на повече устройства при Клиента става след заплащане на съответните такси на устройство, предоставяне на IP-адреси от мрежата на Доставчика и монтиране на съответната апаратура за целта."

    и по-надолу:

    "Договорът се прекратява незабавно едностранно от страна на Доставчика при грубо нарушаване на клаузите от страна на Клиента:..., препродаване на услугата без съгласието на Доставчика,..."

    Това са извадки от нашия договор с клиентите и както виждаш, няма нужда да съдя никой, защото всичко предварително е определено.



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"> Защото те нямат регистрирана мрежа, не са лицензирани за такъв вид дейност, минават си продажбата на интернет не като изграждане на мрежа, а като допълнителна услуга. В тоз аспект тяхната дейност даже е по - незаконна от тея, дето са си купили нещо и го споделят с приятелите си, но на клиентите си са готови да скочат на бой. Единици имат въобще такива права и нищо чудно и ти да не си от тях. Ако смяташ, че правото е на твоя страна - действай, Всичко останало е саморазправа. Когато всичко е законно, и аз съм на страната на закона. Съмнявам се обаче, че повечето съдържатели на нелегални мрежи от този порядък поглеждат на закона много едностранно....



    P.S. А закона за който говоря май се казваше за пощи и далекосъобщения ако не се лъжа и в него има изисквания за изграждането на такава мрежа, както и ясни условия, при които дадена мрежа се счита за такава.



    <div align="right">Originally posted by D3BEPP*-*04/02/2004*:* 22:13:15</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Явно имаш доста смътни представи от закони и правни отношения. Това, че една фирма има някакви задължения по някакъв закон или разпоредба към държавата или по договор към друга фирма, няма нищо общо с правата и задълженията по друг договор с друга страна.

    Все едно да спориш с някой магазинер например, че трябва да ти намали цената на сиренето (например), защото не си е платил данъците.



    Колкото до включването на 1-2 допълнителни домашни компютъра, пак е въпрос на политика на доставчика, аз например го допускам, тука става въпрос за нерегламентирано включване на входа или блока на един домашен акаунт. Да погледнем на въпроса и в чисто морален аспект - значи ти се трепеш да докараш нет до тоя блок от майната си, опъваш кабели или кичиш антени по покривите, плащаш големи суми за гарантирани канали, оптики и какво ли още не, поддържаш рутери и накрая се оказва, че в блока, от предварително заявилите е останал само един. Или пък никой не се обажда повече за свързване, а по блока страно поникват UTP-та във всички посоки. Изключване - не, ами...


  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #22

    Как да скрия InternetConnection Sharing

    Всъшност, дори и да няма договор става дума за елементарна етика. Т.Е. имаме си уговорка - аз ти давам еди колко си интернет за едиколко си пари, ти го ползваш за един компютър. Точка по въпроса. Ако някой почне да се прави на тарикат, просто се прекратяват отношенията с него. Лично за мен това е много по-изгоден вариант. Първо че си пестя нервите да набивам елементарни неща в главите на разни тарикатчета, които си мислят че като ти плащат 20 кинта месечно са хванали господ за шлифера, второ се отървавам от един клиент от който реално съм на загуба. Съвсем наскоро имах подобна разправия с един младеж тука в Младост. И той от две седмици ми реве на главата с думите "Ама какво толкова съм направил."

    Smarty, по твоя въпрос. Принципно нищо против това някой да си ползва двата компютъра у тях. Това е мое мнение и го споделят повечето колеги. Проблема е принципен за съжаление. Ако ти си ми клиент, ще направя изключение за тебе, след което ще ми ревнат още 50 човека на главата. Всичко е въпрос на етика. Но когато клиентите не се държат етично към теб, почваш да ги държиш малко по-изкъсо.

    Отговор на въпроса за НетИС

    Ами те просто не си правят труда да ограничават споделянето на интернет, както и не си правят труда да ловят такива клиенти.

    П.С. Вчера засякохме един клиент с прокси. След кратка справка се оказа че той е на 40-левов акаунт и има 600М трафик за миналия месец. Което е едно нищо - обикновенно юзърите на 40 кинта имат по 5-6 Г. Е ан такъв клиент нищо не може да му се каже. Вярно е нарушава споразумението ни, но...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #23

    Как да скрия InternetConnection Sharing

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Вчера засякохме един клиент с прокси. След кратка справка се оказа че той е на 40-левов акаунт и има 600М трафик за миналия месец. Което е едно нищо - обикновенно юзърите на 40 кинта имат по 5-6 Г. Е ан такъв клиент нищо не може да му се каже. Вярно е нарушава споразумението ни, но...

    <div align="right">Originally posted by fori*-*05/02/2004*:* 12:39:26</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ами може и да не наруши споразумението:

    Ако акаунтът е ограничен по трафик - да опъва колкото си иска жици. Ако е неограничен и с прокси - ми автоматично го правиш "ограничен": тури му 1 Gb лимит и като го мине - да плаща. Ако е неограничен и "чистичък" - да дърпа на воля.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #24

    Как да скрия InternetConnection Sharing

    Да ве, ясно ми стана. Съжалявам че писах в тая тема щото тука май всички, дето продават интернет със или без право за това се нахвърлиха като лешояди на мърша. Аз само едно ви казвам: щом смятате, че законът ви защитава, действайте със законните средства. Честно казано, вас лично не ви познавам, но досега не съм срещнал интернет доставчик, който работи така. Ако примерно някой доставчик на мен ми направи такъв номер да ме реже или нещо такова или да се саморазправя - е аз ще си потърся правата по законния ред при всичките ми смътни познания, както отбеляза УИСП. Не е ясно дали тогава ще сте толкова силни, колкото на приказки.

    Коментарите за бласта няма да ги коментирам, АСМ, виждам, че си познавач.... Чудно само кога ли бласта не е удрял порт 135 ама както и да е....

    Спирам да пиша тук, освен ако пак не се почуствам предизвикан, защото честно казано се чувствам виновен, че тая вече тема с нищо не помага на момчето, което я написа, а стана тука изливане на душата и нещастията на интернет доставчиците с такива иззроди като мене. Само ви казвам пак: Следвайте собствената си логика. Като искате хората да действат законно и морално, действайте така и вие, нищо не ви дава по - голяма сигурност от закона, не знаеш кой мога да излеза аз, че да дойдеш в къщи да ме биеш или да ми режеш кабелите и т.н. Дано пак не се почувствате обидени от мнението ми. Ясно, че в тая държава няма закони, щото никой не ги уважава.

    Лимбургер, пиши оправи ли се и имаш ли някакви затруднения.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    89
    #25

    Как да скрия InternetConnection Sharing

    Според мен има смисъл да споделяш интернет само ако си на кабелен интернет(поне в моя квартал е така) защото лана при мен без това е бавен , а да даваш по 60лв. на месец за кабелен интернет неограничен достъп си е много.Така че можеш да го споделиш с някой съсед и да плащате по 30 лв. -съвсем прилична цена.За да се спазват договорите първо трябва да се предложат на клиентите разумни цени съобразени със стандарта на живот в България.Поне така мисля аз.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    147
    #26

    Как да скрия InternetConnection Sharing

    Абе да споделя който квото иска, динамичен шейпър ако имаш 100 клиента всеки ще има 1/100 от скоростта ако дадат заявка едновременно, така че тея 10 ше имат 1/10 та от 1/100. Също така и приоритети засичаш че е с прокси и му слагаш нисък приоритет и си готов. Само ми е чудно защо кабелните не си правят труда па вие се морите. И какъв па е начина да се хване някой - никакъв може само да се подозира че има прокси или НАТ

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    20
    #27

    Как да скрия InternetConnection Sharing

    Благодаря ви на всички за мненията.

    Кам всички доставчици:

    съгласете се, че това ограничение колко човека има на едно IP за момента си е завладяване на територия от страна на доставчиците.

    Искам да доуточня че моя случай е за неограничен по трафик интернет, което автоматично изключва проблема с паразитния трфик на вирусите. Нета ми е ограничен само по скорост 8к/сек външен и 16к/сек peering. Що се отнася до трафика който ще направя то се подразбира, че щом съм дал 40лв на месец компа ще даунлоадва нон-стоп. Проблема е, че в провинцията стандарта е доста по-нисък отколкото в София и човек може да си позволи сам да си плаща нета за месец два, но не и непрекъснато. Естесвено като си делим трафика на 5 и скоростта ще е доста мизерна, но поне ще имаме нет непрекъснато и съм 90% сигурен, че общия трафик ще е поне на половина тай като почти никой няма да си прави труда да чака 2-3 дена да се сваля някои филм)

    Все пак имам намерение да пробвам с WinGate а пък ако ме излючат кабела ще съм на сухо.(

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #28

    Как да скрия InternetConnection Sharing

    @Limburger

    Само няма се предаваш![}][}]

    Който не рискува - не печели!



    Успех!!![]

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #29

    Как да скрия InternetConnection Sharing

    Интересен спор се е развихрил тук. Препрочетох два пъти всички мнения за да не пропусна нюансите в доводите на двете страни. И понеже имам доста опит в предлагането на подобна услуга и го правя от доста дълго време, сходните моменти веднага излязоха на яве:

    1. Глезиш ли клиентите в началото за да ги привлечеш, после обираш всички негативи от наивността си с лихвите. Пример - "неограничения достъп" - звучи ми като "безплатен обяд". И ако обяда е безплатен защо да не нахраня и приятелите си??? Примера на Дзверо - не мога ли след като съм си купил шоколада да си го поделя с приятелката, като "забравя" да добави, че е купил Хгр. шоколад за Улв, а не неограничено количество шоколад за същите пари. Интернет достъпа има две измерими и лимитируеми величини - скорост и трафик. И докато във всеки договор не пише, че Усера си купува Х гигабайта при скорост У килобайта нещата няма да се променят. Нека после си дели шоколадчето с когото иска - на провайдера ще му е все тая. Като свърши шокото пак ще дотърчи да си купи.

    2. Все още този пазар е в процес на развитие, нелоялна конкуренция и с лошо ценообразуване. Няма единство в подхода и действията на отделните провайдери. Все още на него не са се намесили регулаторните органи и "едрите риби". Сега всички пасат от планктона, но той скоро ще свърши и тогава ще дойде реда на цацата, после на скумрията докато не останат акулите. Историята на развитието на кабелната ТВ в БГ е красноречива.

    3. Лошо законодателство. Не можеш да осъдиш никого за кражба на трафик от мрежите (LAN или кабелна ТВ) В никой закон това не е инкриминирано като престъпление, а да осъдиш някого по общите закони на НПК е като да дочакаш "от умрял писмо". Та нека не се възмущават някои много нагли "смучковци" когато ги наказват по законите на "уличното право", а по него не слагат откраднатото и пердаха на везни.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #30

    Как да скрия InternetConnection Sharing

    Можеш да осъдиш всекиго, стига да имаш легитимни права, които да ти бъдат признати от съда и договор, който ясно да регламентира отношенията помежду ви. Имате закон за задълженията и договорите - седнете и го прочетете преди да подписвате тея хартийки. По него можеш да осъдиш всекиго за неизпълнение. Малко доставчици биха отишли обаче с тези договори в съда, това казвам аз. Тези, които биха отишли - моите уважения. Останалите ме оставят мен висящ, че утре ще ги ликвидират и по този начин ще ме оставят мен вътре с инвестиции от порядъка на 100тина метра кабел, такси, лан карти, но иначе ми скачат на бой за правата си. Все ми е тая, че тях ще ги ликвидират, аз защо да губя? Но клиентите в България никога нямат право, право имат провайдърите, ама правото на по - силния. Като имате толкоз легитимна дейност и договори що ми скачате по форумите? Вървете в съда. Моите уважения тогава. Ако правата ви са легитимни, това наистина е кражба; ако не - няма нищо общо с данъците. Вие крадете от държавата и се сърдите, че някой ви нарушава монопола, като споделя интернет с приятелите си - това е тогава истинското положение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Как да скрия "порното" от "малкия" ??
    От batco във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 33
    Последно: 18-04-05, 15:48
  2. Как да скрия IP адреса си?
    От jesi james във форум Windows
    Отговори: 17
    Последно: 15-09-03, 11:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе