Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 141

Как да скрия InternetConnection Sharing

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #46

    Как да скрия InternetConnection Sharing

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Местния провайдър Сульо има 10 клиента и за тях плаща на по големия ISP една 64-ка 220 лева. Десетте клиента разполагат с тази 64-ка. От десетте клиента си прибира всеки месец 300 лева да кажем.

    Разлика 80 лева, което му е прихода от дейността.



    В един момент от същия район идват още двама клиента, мераклии за достъп до интернет. Провайдъра Сульо взима още 60 лева месечно, но не увеличава 64-ката. Или по друг начин казано, до днес всеки от клиентите е разполагал с 1/10 част от 64-ката за 30 лева. От днес нататък ще разполага с 1/12 за същите пари.

    Е, каква е логиката?

    Сульо променя условията, писани или неписани, като за същите пари аз получавам по малко интернет, най ламерски казано. Значи без да ме предупреди ощетява мен, като си увеличава печалбата.

    ...

    На всички е ясно, че тази 64-ка ще стане 128-ца, но когато клиентите станат 20 или 25, а и не е сигурно.

    Да де, ама докато станат?

    ISP Сульо ще продава от моето шоко, което съм си платил.

    Аз ще хапвам по-малко, той ще печели повече.



    Чакам да видя, какво ще коментирате от тук нататък.

    Стихотворението ми е ясно, но все пак да видим ...



    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Пропускаш нещо. Местният провайдер Сульо е започнал с тая 64-ка още когато е имал 1 (ЕДИН) клиент. И ако както казваш събира по 30 лв от клиент, той до събирането на 8 клиента е работил на загуба. Ама за това време никой не му е казал и едно "Благодаря", нали? Въпреки че в началото първите клиенти са разполагали не с 1/10, а с 1/2, 1/3 или 1/4 от канала.



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    За да се спазват договорите първо трябва да се предложат на клиентите разумни цени съобразени със стандарта на живот в България.Поне така мисля аз.

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Ми кaто мислиш така, защо не отидеш да претендираш, че трябва да ти продадат един Мерцедес за 1000 лева, щото стандарта ни е нисък. Иначе ще го откраднеш.

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Можеш да осъдиш всекиго, стига да имаш легитимни права, които да ти бъдат признати от съда и договор, който ясно да регламентира отношенията помежду ви.

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Сериозно ли мислиш, че това е достатъчно?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Което ще рече, че печалбата на ISP е близо 100%.

    Как ти звучи?

    На мен, като дране на кожи.

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Е като е такава голяма далавера, какво чакаш? Не са нужни много пари, за да започнеш.

    Всъщност, защо не правиш такива сметки на кабелната ТВ? Или на GSM операторите? Или на собсвениците на който и да е магазин около вас?

    А като започнеш ти да се занимаваш с продажба на интернет, ще разбереш колко "пренебрежимо малки" са разходите.

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    от клиент, който плаща 20 лева се печелят 20 лева !!!

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Не ми се вярва. Така, като гледам отстрани, от един клиент, който плаща 20 лв, се печелят поне 50лв[:D]

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Добре Фори, ако ми гарантираш 16К за 20 левчета...

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Без коментар. Направо изби рибата с това изказване.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    279
    #47

    Как да скрия InternetConnection Sharing

    За HGD:

    Ами да, ако никъде не пише, че не може и ако даже устно не са те предупредили да не го правиш, значи може.

    Друг е въпроса за порочната практика на някои колеги в началото докато им е празен канала, да пускат по-големи скорости на клиентите си, а после постепенно да ги "свиват", макар и в рамките на договорените стойности. Хората свикват с бързата връзка и после са недоволни.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #48

    Как да скрия InternetConnection Sharing

    HGD, цената която палщаш ти е доста ниска за скоростта която получаваш. Не се оплаквай за сега и по-зле ще стане [:D]

    Колкото до това цената на интернета да се съобрази със стандарта на клиентите... Ок няма проблеми, ако успеете да обясните на онези в uunet или в above net или на който и да е че сме бедна балканска държава и за това требе да плащаме 1/3 от цената ще получите безплатен интернет доживотно...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    13
    #49

    Как да скрия InternetConnection Sharing

    Извиянвам се резкият за тон, който използвах в първият си пост. Съжалявам бях афектиран.



    WISP. Аз съм към малък провайдер и се разбирам чудесно с него. Договор с него не съм подписвал. На трафик съм 30лв за 1ГБ, 1Мбс БГ Пееринг и над 64кбс външен всичко гарантирано, който мога да изразходвам до когато си искам (това най ми харева, защото всички останали го дават за 1 месец). Значи няма проблем с шеринга по примера , който дадохте с шоколада. Но някой провайдери въпреки това ако клиента е на трафик не разрешават да се преостъпва, зашо? Защото губят може би клиент? Губят 1 инсталационна такса и все пак им е по добре и другият да дава парички. Но тук говорим ако го шернеш на съсед и т.н.



    Най ме е яд, че не се разрешава да се споделя с друг компютър вкъщи, това е гадно, тъпо и не-морално. Аз сега ако имам два компютъра защо да не го споделя с и другият? Това кражба ли е?



    Затова моето предложение да се променят договорите така, че клиентът да има право да използва интернета на всички компютри, които са негова собственост. Защото повечето хора това им трябва имат още 1 компютър вкъщи и искат и на него да има интернет, много малко са тези, които имат мераци да споделят със съседи и така нататак.




  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    13
    #50

    Как да скрия InternetConnection Sharing

    А btw преди като бях на модем имах един провайдер дето забраняваше да се шерва модемската връзка, еми какво да му кажеш...от тогава ме е яд на провайдерите, макар, че забраняваше да не мислите, че съм му се вързал

  7. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #51

    Как да скрия InternetConnection Sharing

    @WISP и Fori

    С цялото ми уважение към това, че предоставяте на потребителите си качествена услуга, но ако кажете че надценката ви е по-малко от 100% просто няма да ви повярвам. Не само вие сте в търговията. И не ми обяснявайте колко стрували еди си колко Mbit-а, щото не съм единствения който плаща за 1МBit ама за месеца не съм изтеглил и 10GB. Това по въпроса с дрането на кожи.

    И моля ви не забравяйте, че примерно аптеките имат регламентирана със закон надценка от 20% и пак съществуват и то добре. А за съжаление в почти всички фирми в БГ собственика трупа хилядарки, докато тези, които всъщност му изкарват хляба (т.е. неговите работници) трябва да се задоволяват с някакви мизерни стотинки, които пак тича да даде на такива като вас.

    Хайде със здраве

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    13
    #52

    Как да скрия InternetConnection Sharing

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Защото някъде просто ще те изключат, а другаде и добре ще те набият (имам такива нервни и яки познати колеги-провайдери). </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Това сега го прочетох затова отговарям сега. Аве ти на Баща си гумен нож ли ще вадиш!? Видяхте ли колко Ви е селско поведението ще се бием а? За интернет-а? Браво бе интелигетни хора? Аз пък ти гаранитирам че едва ли ще тръгнеш да ме биеш, не че няма да можеш просто ще се откажеш. Страшни провайдери сте...ето само затова заслужавате да Ви прецака човек.


  10. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #53

    Как да скрия InternetConnection Sharing

    @etg

    Ти да не мислиш, че ние растем в саксия.

    Който и да е провайдър, няма да почна с по малко от 10 човека.

    Най малкото си има интернет заличка, от която си покрива първаначалните разходи.

    Остави тази песен, защото ставаш смешен.

    Ако ти си провайдър и си почнал с един човек, значи нямаш грам мозък в главата.

    Най вероятно работиш за някой и с широко отворени очи и уши гледаш и слушаш какво ти казва господин Шефа. Колко се набутва и колко малко работите вие за многото пари, които ти дава.



    Пак казвам, тук отговарям и на Вълчо ...

    Има една дейност, счетоводство се казва.

    Там дават отражение всички приходи [регистрирани], а по една или друга причина имам поглед и върху нерегистрираните приходи на двама така наречени големи провайдъри.

    Виждам и врътките, които се правят за понижаване на счетоводните приходи, с цел неплащане на данъци.

    Дори да си платят всички данъци, без никакви фалшиви операции, печалбата им е значително по голяма от разумната.



    Не ми давайте за пример кабелните телевизии и GSM оператори.

    На същите плащам <u>една и съща цена и получавам едно и също количество стока</u> без това да се влияе от новите им клиенти.

    Умишлено ли се правите на разсеяни и се правите, че не разбирате за какво става дума. [}]



    Както вече обясних, отношенията на клиентите и доставчиците на интернет не стоят така по причини, които изложих по горе.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    279
    #54

    Как да скрия InternetConnection Sharing

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Това сега го прочетох затова отговарям сега. Аве ти на Баща си гумен нож ли ще вадиш!? Видяхте ли колко Ви е селско поведението ще се бием а? За интернет-а? Браво бе интелигетни хора? Аз пък ти гаранитирам че едва ли ще тръгнеш да ме биеш, не че няма да можеш просто ще се откажеш. Страшни провайдери сте...ето само затова заслужавате да Ви прецака човек.





    <div align="right">Originally posted by Philip*-*07/02/2004*:* 19:13:06</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Абе ти наистина ли не разбираш или нарочно се правиш? AЗ НЯМА ДА СЕДНА ДА ТЕ БИЯ, аз просто ще те изключа за нарушение на договора - просто и лесно. Но познавам хора, които биха те и набили - такива са си просто, какво да направя? Колкото до бащата - ако си пенсионер, мога и да се съглася с тебе...

  12. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #55

    Как да скрия InternetConnection Sharing

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">@etg

    Най вероятно работиш за някой и с широко отворени очи и уши гледаш и слушаш какво ти казва господин Шефа. Колко се набутва и колко малко работите вие за многото пари, които ти дава.



    <div align="right">Originally posted by Malone*-*07/02/2004*:* 20:19:43</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Хихихи, Малоне, стига, ще умра от смях от това изказване, ще оставя etg да те опровергае. [:D]



    Колкото и да не ти се вярва, в кабелната тв ситуацията е доста подобна на тая за интернета. Аз никъде не съм виждал някой да лови кабелна тв с добро качество. И това е лесно обяснимо, към един усилвател не е все едно дали ще се закачат 5 или 50 товара (телевизора), да не говорим как в къщи всеки си закача даже и телевизора в кенефа към кабела, а от това страдат всички, които са вързани на това стъпало :-)) Така че получаваш същото количество стока друг път, виж картината директно от сателита, след това я виж същата у вас на телевизорчето :-))



    Сметките ти за това колко човека са на клона и каква е печалбата са много атрактивни, но при положение, че имаш черно на бяло за какво точно плащаш твоите 30 левчета. Защото на същата връзка може и да са 100 човека, а да работиш само ти, ползвайки линията за 220 лв. Тогава никой няма да иска да доплащаш. Какво става, ако от вашата компания от 10 човека се откажат един или двама. Отивате при ИСП-то и му заявявате в хор, че искате да ви увеличи месечната такса ли :-))



    Но всичко това е бла-бла. Затова има пазарна икономика. Не ти харесва - махаш се. Защо не плащаш 220лв. за гарантиран канал, а искаш да го ползваш неограничено за 30 лв.?



    Във всеки един бизнес търговецът малко или много определя сам цената си. Всеки иска висока цена и печалба при ниски разходи. Дали това ще се получи определя клиентът.



    Не оправдавам провайдерите, нито клиентите. Просто всеки рита дотолкова, доколкото му дава ръженът. Май малко от вас си спомнят какво беше преди 4-5 години. Е, нещата са се подобрили в пъти, и продължават да се подобряват :-))


  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #56

    Как да скрия InternetConnection Sharing

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">@etg

    Ти да не мислиш, че ние растем в саксия.

    .......................



    Пак казвам, тук отговарям и на Вълчо ...

    Има една дейност, счетоводство се казва.

    Там дават отражение всички приходи [регистрирани], а по една или друга причина имам поглед и върху нерегистрираните приходи на двама така наречени големи провайдъри.

    Виждам и врътките, които се правят за понижаване на счетоводните приходи, с цел неплащане на данъци.

    Дори да си платят всички данъци, без никакви фалшиви операции, печалбата им е значително по голяма от разумната.



    Не ми давайте за пример кабелните телевизии и GSM оператори.

    На същите плащам <u>една и съща цена и получавам едно и също количество стока</u> без това да се влияе от новите им клиенти.

    Умишлено ли се правите на разсеяни и се правите, че не разбирате за какво става дума. [}]



    Както вече обясних, отношенията на клиентите и доставчиците на интернет не стоят така по причини, които изложих по горе.



    <div align="right">Originally posted by Malone*-*07/02/2004*:* 20:19:43</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Malone.

    Умишлено изтривам тази част на постинга ти, която касае etg (надявайки се той да се защити сам и по достойнство) и още по-умишлено оставям първата фраза.

    Не в саксия ами, май някои живеят в оранжерия или съвсем "безобидно" се опитват да манипулират аудиторията, свирейки на тънката струна в душата на вечно недоволния клиент. "Да, ама не" както казваше Петко Бочаров. Както сам вече си констатирал, в тоя форум пишат и четат предимно интелигенти хора, които имат поглед върху "нещата от живота" и освен бурните аплодисменти на двама - трима тинейджъри друго няма да постигнеш.

    Казах го вече и го потретвам - "Безплатен обяд няма". Безплатно е само сиренето - в капана за мишки.

    Знам, че се правят счетоводни врътки за да се прикрият реалните печалби. Знам също така, че се укриват данъци и още много неща от "реалния сектор". Ама я ми обясни на мен и на другите прости момчета тука в коя нормална държава данъците, осигуровките - здравни, социални и др. надхвълят 70%? В този процент не се включват таксите, лицензите, глобите за щяло и нещяло и задължителните подкупи. И в коя нормална държава един работещ храни 4 неработещи, от които ако 2 са детето и болната му майка, то другите двама са чиновници, които цял ден местят папки от едно бюро на друго или топките си от единия джоб в другия? И защо трябва да ги плащам тези 70% от печалбата си, които изкарвам с 12 и повече часа труд, когато нищо не получавам срещу тях? Струват ли те липсата на сигурност, мръсотията по улиците, дупките по пътищата, липсата на здравна система, бъркотията в образованието, заплатите на тъпите бюрократи, които считат, че ти си длъжен да работиш за тях и те гледат в ръцете да им "бутнеш"?

    Да, съгласен съм, че може би печалбите при някои не особенно добросъвестни собственици на мрежи надхвърлят нормалното. Така е при всяка нововъзникваща Хай-Тек услуга. Така беше при кабелните телевизии, така беше при мобилните оператори, така е и с мрежите за данни. За това има много причини, повечето от които писалите преди мен изясниха. После нещата се нормализират.

    Аз обаче искам да ти обърна внимание на друго. Кой създава тези мрежи? Не са ли това младите хора между 20 и 35 години, висококвалифицирани специалист, за които тръбим навсякъде, че искаме да задържим в България. И трябва ли да им завиждаме, че изкарват 500,600 или 1000 лева на месец? Та на вън за такива умения плащат по 2000 евро, а те все пак и въпреки всичко се опитват да останат!!! И ги печелят тези пари с труд, а не с търговия с наркотици, с проституция или контрабанда пред широко затворените очи на полицаи, митничари, данъчни и "вся остальная с....ч".

    Така е в БГ за съжаление.Та затова не е лошо човек от време на време да поизлиза от оранжерията или поне да си отваря прозореца...




  14.  
     
  15. SAGE
    Guest
    #57

    Как да скрия InternetConnection Sharing

    <font color="teal">Lupus</font id="teal">, ти вече го обърна на политика[],

    но твоите аргументи с които оправдаваш/защитаваш/ доставчиците на интернет с много лека преработка може да се нагласят и като аргументи за клиентите. Затова нека да оставим <font color="teal">Limburger </font id="teal"> да си споделя интернета, пък като го хванат проблема си е негов.

    За пореден път Ви предлагам да <font color="yellow">спрете ненужния спор </font id="yellow">и нека да се надяваме, че някой ден нещата в България ще се нормализират и всичко ще си дойде по местата.

    А аз лично съм убеден, че това ще стане тогава когато всеки от нас се замисля повече за собствените си задължения, деиствия и поведение, а по-малко за това как дугия си върши работата.[]



    <font color="orange">Ако бях модератор темата щеше вече да бъде заключена, защото над 90% от мненията не са свързани с темата</font id="orange">[8D][8D][8D]

  16. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #58

    Как да скрия InternetConnection Sharing

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Ти да не мислиш, че ние растем в саксия.

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Не мислех, но от изказванията ти с такова впечатление оставам

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Който и да е провайдър, няма да почна с по малко от 10 човека.

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    И как започва с 10 човека? Те му плащат 1-2 месеца, докато той събере 10 човека и им пусне интернет ли?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Най малкото си има интернет заличка, от която си покрива първаначалните разходи. Остави тази песен, защото ставаш смешен.

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Откъде е намерил пари да дотира дейността си в началото си е лично негов проблем, а не твой. Някои си имат заличка, други перат пари, трети са спечелили от ТОТО-то, на четвърти мама и тати са им дали парите, пети са теглили заем, и т.н. В който и да е случай не са ги дотирали абонатите, за да имат правото да им търсят сметка.

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Ако ти си провайдър и си почнал с един човек, значи нямаш грам мозък в главата.

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Може и така да е, но все пак колко мозък имам е редно да го кажат хората, които ме познават, а не ти. Това, че някой е на различно мнение от твоето, не означава, че няма мозък. А това, че съм почнал точно така - с един абонат, без някой да ме дотира, без аз да имам излишни пари, и в момента имам 200 абоната, на които предлагам ЛАН интернет, какъвто мога да ти гарантирам, че никой друг не предлага (не говоря за peering, а за Internet), би трябвало да те накара поне да се замислиш, преди да се изказваш. Ако те интересува, погледни цените на d2-online.net, и ми кажи поне един доставчик с подобни цени и условия - имай предвид, че посочените там скорости, които са написани като максимални, на практика са минимални, защото смятам, че е по-добре да обещая 1, а абонатите да получават 2, отколкото да обещая "максимум 10", а те да получават 1. Освен това, на никого не забранявам да си споделя интернета, в този спор тук участвам заради принципите, а не да защитавам себе си.

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Най вероятно работиш за някой и с широко отворени очи и уши гледаш и слушаш какво ти казва господин Шефа. Колко се набутва и колко малко работите вие за многото пари, които ти дава.

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Работя за себе си, и освен това мога да ти гарантирам, че едва ли в този форум има човек, по-запознат от мене с цените на преноса и Интернет-а от различните БГ доставчици, от външни доставчици, както и какви са разходите по поддръжката на една мрежа.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    13
    #59

    Как да скрия InternetConnection Sharing

    Wisp - Prosto iskah da kaja kolko prostashki se darjite. Civilizovani hora da si reshavate problemite s boj. Tova prosto ne bivashe da go kazvash.



    Kolkoto do kabelnata...spoko be momcheta to i tam si ima caka ve, zashto ne ste me pitali. Ima edni ustrojstva narecheni "sendercheta" s koito moje da predavate signal...signala e baq moshten obhvashta edin blok vrazvate si kabelnata kam nego i si nastrojvate ostanalite TVs na chestota. Ostavi che i cql blok moje da gleda...ta takova senderche predi 1000g struvashe super evtino ta i sega trqbva da e evtino.



    Abe kakvo da vi kaja v Bibliqta odavna go pishe "Pomagaj na blijniqt si i spodelaj svoqt Internet i kabelna televiziq s nego" (pak toj shte ti usliji s negovata zapisvachka).



    Kolkoto do spora za kachestvoto spored zakachaneti hora shte vi kaja che az sam go izpital, moqt provider min, godina se opita da akachi adski mnogo hora i opa kakvo stana? 1 mesec nqmashe Internet nakraq tezi s neogranicheniqt dostap se otkazaha i pak tragna. I drugo moe izpitano pravilo v jivota - Vseki targovec e moshenik i gleda da te mine do dokazvane na protivnoto.

  18. Gadget
    Guest
    #60

    Как да скрия InternetConnection Sharing

    SAGE e прав!!!



    СПРЕТЕ СЕ... AMD vs. INTEL, nVidia vs. ATI...



    От втора страница насам чета едно и също. Абе не ви ли писна само да се повтаряте и упреквате? Издребнявате за глупости.



    Това Интернет се води за услуга. Все едно наемаш апартамент под наем, живееш, плащаш наема и така докато не ти изтече договора и после пак. Ако не ти харесва цената и условията се махаш и отиваш другаде. Близко до акъла. Хазяинът ти прави проверки и гледа как върви. Ако настаняваш повече хора, не спазваш реда в блока и т.н хазяинът може да те изхвърли. Няма да продължавам... ясно е. При ISP положението е същото, топлата вода е открита



    Ако ще си чешете езиците като пишете по 1000 думи на мнение, по-добре отидете в заведение и там ги говорете. Един час си загубих, за да прочета всичко тук. А реално някой обикновен интернет потребител ще се види в чудо какво става.



    Айде стига толкова, темата се изчерпа

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Как да скрия "порното" от "малкия" ??
    От batco във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 33
    Последно: 18-04-05, 15:48
  2. Как да скрия IP адреса си?
    От jesi james във форум Windows
    Отговори: 17
    Последно: 15-09-03, 11:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе