Вижте резултатите от анкетата: Любимият ми фантастичен сериал е:

Гласували
200. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Firefly

    7 3.50%
  • Andomeda

    5 2.50%
  • Farscape

    12 6.00%
  • The 4400

    7 3.50%
  • Star Trek

    20 10.00%
  • The X-Files

    21 10.50%
  • Stargate: SG-1

    35 17.50%
  • Stargate: Atlantis

    35 17.50%
  • Battlestar Galactica

    21 10.50%
  • Друг

    10 5.00%
  • Не гледам фантастични сериали

    7 3.50%
  • Blake's 7

    11 5.50%
  • Babylon 5

    6 3.00%
  • Eureka

    3 1.50%
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 76

Фантастика - Сериали

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #16

    Re: Фантастика - Сериали

    Няма много време за филми затова гледам само новите които излизат. Поради тая причина очаквам да подновят "Изгубени" (доколкото може да се смята за фантастика) и "Бягство от затвора" - но той е друг жанр.
    Иначе едно време не пропусках "Седморката на Блейк" - сега едва ли бих го гледал....
    Ако ми остане време бих изгледал няколко от горепосочените сериали - Андромеда, Досиетата Х, Старгейт и Бойна звезда "Галактика.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #17

    Re: Фантастика - Сериали

    Старгейт е любим сериал , колкото и да ме е срам да си призная съм изгледал всички серии до сега 3 пъти

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #18

    Re: Фантастика - Сериали

    Отговора ми е, че не гледам фантастични сериали, което леко се различава от истината, но факт е че като гледам 1,2 до 3 серии и повече не мога да ги понасям. Старая се така да се каже, но не се получава .
    Чел съм, продължавам да чета и препрочитам любимите си фантастики, но сериали не гледам. Виж филми се намират тук, там по някой, който да става

  5. god
    god е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Варна
    Мнения
    394
    #19

    Re: Фантастика - Сериали

    Седморката на Блейк рулира Сега доглеждам 4 сезон (отново).

    От другите с интелес съм гледал Стар Трек и Досиетата - но не всички сезони стават.

    Прочетох добри отзиви за Battlestar Galactica и си дръпнах един сезон, ще го гледам след Блейк-а.

    Старгейт е боза общо взето.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #20

    Re: Фантастика - Сериали

    Догодина се очаква Лукас да пусне Star Wars TV-Series - около стотина серии, което ще рече 4-5 сезона.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #21

    Re: Фантастика - Сериали

    Цитат Първоначално публикувано от Lazy Dog
    Отговора ми е, че не гледам фантастични сериали, което леко се различава от истината, но факт е че като гледам 1,2 до 3 серии и повече не мога да ги понасям. Старая се така да се каже, но не се получава .
    Чел съм, продължавам да чета и препрочитам любимите си фантастики, но сериали не гледам. Виж филми се намират тук, там по някой, който да става
    Имам един приятел точно като теб - с най-голямо удоволствие чете фантастични романи, но не харесва дори Star Wars. Явно си е до човека ;-)


    Цитат Първоначално публикувано от god
    Седморката на Блейк рулира Сега доглеждам 4 сезон (отново).

    От другите с интелес съм гледал Стар Трек и Досиетата - но не всички сезони стават.

    Прочетох добри отзиви за Battlestar Galactica и си дръпнах един сезон, ще го гледам след Блейк-а.

    Старгейт е боза общо взето.
    Сериите и на Stargate, и на Battlestar Galactica трябва да се гледат последователно. Само с отделни епизоди, изобщо не се разбира за какво става дума.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #22

    Re: Фантастика - Сериали

    аз пък гледам изключително sf tv сериали; мнението ми е, че доста често сюжетът им е по-добър или оригинален от фантастичните филми за големия екран, а и самите истории са по-комплексни и т.н.

    в изброените липсва Heroes, един нов сериал, който ми харесва много, да не говорим, че е подплатен с научна идея - за еволюцията на човека (е, ако изключим факта, че еволюират предимно американци )

    препоръчвам ви минисериала Изгубената статия The Lost Room - отдавна не бях гледал нещо с наистина оригинали попадения -доказателство, че за хубав филм не са необходими умопомрачителни спецефекти

    няма го и Dr. Who, който вероятно се харесва на почитателите на нискобюджетни английски сериали и на английски хумор и особнячество; бих го гледал, но не ми ce сваля сто години от външни тракери

    Личната ми класация:
    1. Battlestar Galactica
    2. Stargate Atlantis
    3. Stargate SG-1
    4. Heroes
    5. The 4400


    Ако бяха не бяха прекъснали Firefly, сигурно щеше да е 1-во място

    ...въобще последните 2-3 години спряха доста интересни сериали....

    Цитат Първоначално публикувано от nocToRHHo 3JIo
    Старгейт и Бойна звезда "Галактика" пък съм склонен да ги класирам на опашката. Макар че ако ме питате, не знам за какво се говореше в тях.

    ха-ха, личи си!
    Stargate SG-1 - най-дългия sf tv сериал в света (ако изключим Dr. Who, ама той е английски ) - прави се вече 10 години ( уви няма да има 11 сезон, но Stargate Atlantis продължава...; а Бойна звезда "Галактика си е милитаристичен, без излишни лигавщини...


  10. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    396
    #23

    Re: Фантастика - Сериали

    Определено Lexx i Farscape ми бяха любими в началото. Но после колкото повече напредваха - толкова по-скучни ми ставаха. "Досиетата Х" също не беше лош сериал.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #24

    Re: Фантастика - Сериали

    Цитат Първоначално публикувано от hihimor

    Личната ми класация:
    1. Battlestar Galactica
    2. Stargate Atlantis
    3. Stargate SG-1
    4. Heroes
    5. The 4400


    Ако бяха не бяха прекъснали Firefly, сигурно щеше да е 1-во място

    ...въобще последните 2-3 години спряха доста интересни сериали....
    hihimor,

    1) Не смея да добавям повече отговори в анкетата, защото ще трябва пак да моля модераторите да оправят опциите, а предполагам, че едва ли са се събудили с мечтата да тичат по анкетата ми нон-стоп. ;-)

    2) Точно исках да побъбря с някой, който предпочита Atlantis пред SG-1. Защо?
    Не, че не ми харесва Атлантис, напротив. Доста ще ми липсва една от главните фигури след последната серия ("Sunday"), но какво да се прави. Както и да е, в SG-1 действието ми е доста по-интересно, врагът е много по-могъщ, а и още не сме видели петата раса - Фърлингите. Определено ме радва повече. Ще ми се да чуя защо повечето хора предпочитат Атлантис.

    Battlestar Galactica също гледам с удоволствие, но там определено има неща, които ме дразнят (въпрос на вкус). Вбесява ме, че са го заснели с клатещи се камери, за да създадат усещането за автентичност...сякаш е документален. Това, което много ми харесва пък е, че в космическите битки няма звук - както би било в реални условия.

    3) Firefly го има целия - всички епизоди в 19ГБ ДВД формат. Сайтовете знаеш кои са ;-)

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #25

    Re: Фантастика - Сериали

    Пак сте забравили "АЛФ", "Бенджи, Закс и Звездният принц" и "Гостенка от бъдещето".

    И най-вече култовият български фантастичен сериал, който се снима вече няколко години - "Ше ви оправя за 800 дни!"


    А сега, сериозно: Гласувах само за "Седморката на Блейк" (от носталгия). На мен също ми харесва да чета фантастика, отколкото да гледам фантастични сериали.


  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #26

    Re: Фантастика - Сериали

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™

    И най-вече култовият български фантастичен сериал, който се снима вече няколко години - "Ше ви оправя за 800 дни!"
    Тоя сериал не е фантастичен, а от категории: документален/криминален/драма/ужаси


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #27

    Re: Фантастика - Сериали

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    hihimor,

    2) Точно исках да побъбря с някой, който предпочита Atlantis пред SG-1. Защо?
    Не, че не ми харесва Атлантис, напротив. Доста ще ми липсва една от главните фигури след последната серия ("Sunday"), но какво да се прави. Както и да е, в SG-1 действието ми е доста по-интересно, врагът е много по-могъщ, а и още не сме видели петата раса - Фърлингите. Определено ме радва повече. Ще ми се да чуя защо повечето хора предпочитат Атлантис.
    Всъщност не съм сигурен дали повечето хора предпочитат Atlantis пред SG-1; все пак Atlantis е по-нов и не се е изтъркал....

    моите предпочитания се промениха, когато се махна Jack O'Neil, който беше гвоздеят на сериала, лафовете, които ръсеше, ме кефеха; може би това е моментът, когато шоуто прескочи акулата (http://www.jumptheshark.com/). Някак си Бен Браудър не можа да го замести на 100%, а пък Клаудия Блек през повечето време беше просто статист...

    от Атлантис понякога леко ме дразни John Sheppard с негово перчемче, не е такъв войскар като Jack O'Neil, а и малко прекаляват с маниащините на McKay

    Battlestar Galactica ...сякаш е документален. Това, което много ми харесва пък е, че в космическите битки няма звук - както би било в реални условия.
    моите поздравления, че си ги забелязал тези неща; на мен точно тези особености ми харесват...а им обърнах внимание чак когато прочетох в нета....

    Battlestar Galactica и Firefly са т.нар. naturalistic science fiction - без извънземни с пластилин по челата и кичури по ушите, без телепати и други паранормалници, без пътешествия във времето и звуци в космоса...
    http://en.battlestarwiki.org/wiki/Na...cience_fiction - интересно за четене и като концепция
    http://en.wikipedia.org/wiki/User:Do...cience_fiction - а пък тук посочват, че Blake's 7 е в същия стил и много прилича на Firefly

    аз съм си фен на hard science fiction; не обичам и не чета фентъзи - след Толкин и Хрониките на Амбър...

    между другото FUBAR e често срещана реплика в друг хубав и, уви, спрян след 2 сезон, сериал - Dark Angel с Джесика Алба...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #28

    Re: Фантастика - Сериали

    Хмм. Да, и на мен ми липсват изродиите на Джак О'Нийл, но пък съм се превивал от смях и на Вала Мал Доран.

    От Атлантис героите...хмм...ами този, който ми беше най-симпатичен...гледай последната серия, ако още не си успял..да не издавам повече. Иначе съм абсолютно съгласен, че Шепърт изглежда като глезльо. Не ми харесва, че той се натиска да "върши работа", докато Дж.О'Нийл си беше скатавка - гледаше да претупа нещата и да ходи да пие бира и да лови риба ;-)))

    Мисля си, че болшинството хора харесват повече Атлантис и по тази причина от SciFi са решили да оставят само него.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #29

    Re: Фантастика - Сериали

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    Мисля си, че болшинството хора харесват повече Атлантис и по тази причина от SciFi са решили да оставят само него.
    е, те си следят рейтинга на шоуто, но феновете са шокирани, има петиции (както преди години е имало петиция за връщането на Даниъл Джаксън в сериала, и са успели...)
    доколкото знам, има слухове за два игрални филма след SG-1, а се говори и за 3-ти сериал (а пък Battlestar Galactica ще го разклонят с ново шоу - Каприка...)

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #30

    Re: Фантастика - Сериали

    Нейде четох, че SG-1 ще продължи, но просто ще се снима от друг канал.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 17-03-14, 20:45
  2. Сериали ?
    От obshtinska_mishka във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 19
    Последно: 27-09-12, 22:24
  3. Продавам книги - научна фантастика
    От joretoo във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 25-12-10, 14:16
  4. Крими сериали помагат на престъпниците
    От metzo във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 15-09-05, 16:18
  5. Книги: Научна фантастика и фентъзи
    От Stealt във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 17
    Последно: 29-08-01, 20:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе