Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 40 от общо 40

Divx срещу Кинозалата: Озвучаване и удобства?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #31

    Divx срещу Кинозалата: Озвучаване и удобства?

    Другата трагедия за Фестивален комплекс във Варна е отдавна свършилият живот на ксеоновите лампи (при живот около 5000 часа едната машина е на 7000 другата на 10 000 часа от което страд осветеността и хората които се мъчат да гледат качественно кино) на прожекционните апарати в зала 1. Аз с едно малко мултимедийно проекторче1200 ansi lumen, от последният ред правя по-добър образ от киномашината.Кинаджията направо се изуми.Колкото до DIVX, често си вземам проектор във нас когато намеря качествени филми и се наслаждавам на добър образ и звук без пари.На кино във Варна? Никога! Или поне няма да стъпя докато не се направи истински киносалон !

  2.  
     
  3. kkk
    kkk е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    3
    #32

    Divx срещу Кинозалата: Озвучаване и удобства?

    Искам да попитам Легоглас (а и останалите) как може да изпитаме удоволствие от звука в кинозала, бил той и много качествен, ако е болезнено силен. Такъв беше в Арена, когато гледах "Матрицата". Интересно ми е да разбера аз ли съм с ненормален слух или повечето хора днес са глухи! Вчера гледах "Лоши момчета" в Мultiplex-a и беше същия случай (силата на звука).<font size="2"></font id="size2">

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    300
    #33

    Divx срещу Кинозалата: Озвучаване и удобства?

    Повечето хора днес са глухи.

  5. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #34

    Divx срещу Кинозалата: Озвучаване и удобства?

    И аз вчера гледах Лоши Момчета II в Арена и звука беше идеален както винаги!Имам идеален слух(чувам на далечно разтояние. така да се каже) и звука винаги ме е кефила точно с това - че е достатъчно силен за да получа усещането, че съм част от сцената която се разиграва!


  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #35

    Divx срещу Кинозалата: Озвучаване и удобства?

    Нали точно заради силния и качествен звук и големия екран ходим на кино. Ако искате по-тихо - в къщи[]

  7. kkk
    kkk е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    3
    #36

    Divx срещу Кинозалата: Озвучаване и удобства?

    Абе хора, явно не можете да разберете какво значи БОЛЕЗНЕНО, в буквален смисъл, силен звук?! Това, че не сте изпитвали подобно усещане в нашите кинозали, не говори, според мен за "идеален" слух (не искам да обидя никого). А иначе, хубаво е да усещаш, че си част от сцената, която се разиграва, но като те заболи слуховия апарат след известно време не е особено приятно! Наистина ли не ви се е случвало???????

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #37

    Divx срещу Кинозалата: Озвучаване и удобства?

    Ами за пръв път чувам някой да има такива оплаквания от киносалоните!?

    Може би трябва да отскочиш до ДжПи-то си да ти даде направление за УНГ!



    И аз не искам да те убидя!

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    300
    #38

    Divx срещу Кинозалата: Озвучаване и удобства?

    Очевидно има и хора с по-развит слух, за които това ниво на звука е вече болезнено. Но, за щастие или нещастие, по-голямата част от нас не чуват толкова добре, следователно никой няма да намали силата на звука в една кинозала заради един (или най-много двама). Това е недостатъкът на киното - съобразяваш се с масите.

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1
    #39

    Divx срещу Кинозалата: Озвучаване и удобства?

    Abe Zetle , za6to ne poseti6 pojarnikar da ti produha malko u6ite?

    Ili konsistenciiata na u6na kal e prekaleno nasitena i ti triabva sapior za celta ?



    Nе znam za vas no kino "Arena" opravdava napulno imeto si. Populaciiata na Beavis i Butthead na kvadraten metur e zastra6itelna. Hliab /v tozi slu4ai pukanki/ i zreli6ta.



    A v slu4aia s premierata na Matrix-Reloaded prosto biaha prekalili. Nе stiga 4e filma be6e grandiozno proz a i stozi zvuk... Potres



    Razbiram 4e pove4eto ot vas sa srednostatisti4eski pukankoiadci no molia vi se ne natovarvaite ob6testvenoto prostranstvo s patologi4nite si opiti za o4evidno neprivi4nata za vas deinost, nare4ena "mislene".



    A otnosno spora DivX versus Cinema. Tuk prosto ne moje da ima ednozna4en otgovor.

    Vse edno da sporim kude e po-dobre da 4etem kniga, v toaletnata ili navun sred prirodata[]



    Kinoto e izkustvo. I kakto vsiako izkustvo to e mnogoplastovo. Niakoi raz4itat samo na setiva kato sluh i zrenie i za tiah e naistina vajno da budat oblu4vani sus silen zvuk i cvetni kartinki.



    Kino Arena e perfektnoto miasto za tozi tip kreaturi.



    Drugi izpolzvat razuma, intelekta i du6ata si za da dopulniat iobogatiat use6taneto, suzdazdadeno ot po-subektivnite setiva.



    Te 4esto pose6tavat kino Odeon, kudeto zvuka i obraza sa meko kazano mizerni.



    No stiga ve4e sum vi dosajdal Slu6aite si rap i 4alga, hodete v kino Arena, gledaite si Slavi Trifonov i vuzpriemaite jivota pozitivno !



    Bye.



    /KKK, moga li ta te pokania na sre6ta tezi dni [:I] ? Riadko se namirat hora s tolkova fin sluh v dne6no vreme [] Ne priemam "ne" za otgovor [8D] /










  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    3
    #40

    Divx срещу Кинозалата: Озвучаване и удобства?

    а бре няма ли някой дето да пита в този форум за това как стават филмите на див-х ми само това какви били коната и бла бла бла.Аз се занимавам с рипване на филми ма любилтелски но това не значи начинаещ ми може би средно напреднал имайки спредвид крайния потребител на рипнат филм.С гупостите до тук аз ще питам някой дето да ми каже как да си спретна филм на 4 канала . Не ми се използва дългата процедура по правене с Flask avi-to posle wav че после да ги сглобявам с Virtual Dub че като не се синхронизират става лудата игра на "целене".Някакав кодек за звука направо с фласка?[:D]



    P.S. правя си филмчета за мен,не че не ми харесва DVD формата но на СD е по-евтино!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Озвучаване на автомобил
    От zdraveniak във форум Автомобили
    Отговори: 7
    Последно: 24-02-09, 20:47
  2. озвучаване за стая
    От tottenham във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 11-02-09, 18:54
  3. Озвучаване на хол (DVD с 5.1 вход?)
    От George007 във форум Аудиотехника
    Отговори: 9
    Последно: 29-08-07, 18:25
  4. Съвет за озвучаване !!!
    От MomoSat във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 02-06-07, 09:35
  5. Software за озвучаване
    От rony във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 14-05-04, 10:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе